0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 6 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 6 km
4 km
(67%)
Łatwy
2 km
(33%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Monte Popolo - Eben im Pongau jest małym ośrodkiem zimowym, oczywiście patrząc przez pryzmat austriackich standardów. Małym, ale pięknym, jak piszą o nim turyści.

Ze względu na kameralną atmosferę i bezproblemowy dojazd, stanowi idealną odskocznię od sąsiadujących, olbrzymich stacji narciarskich.

Szerokie, nasłonecznione stoki oraz różnorodność tras, przyciągają w te rejony zarówno początkujących, szukających spokojnego miejsca na naukę, jak i tych bardziej zaawansowanych, uciekających od zgiełku i kolejek znamiennych dla większych ośrodków.

Ze względy na swoją przyjazną atmosferę, ośrodek zyskał przydomek "Volksberg" (w wolnym tłumaczeniu Góra Ludu/Ludzi).

Wyciągi narciarskie

Wokół miejscowości znajduje się kilka wielkich areałów narciarskich. W Eben natomiast działa kompleks o wdzięcznej nazwie Monte Popolo. W jego skład wchodzi nowoczesna 6 – osobowa kolejka krzesełkowa oraz mniejsza, 2 – osobowa kolejka i dwa wyciągi orczykowe.

Trasy narciarskie

Łączna długość tras narciarskich to 6 km, z czego dwa kilometry, to trasy o średnim stopniu trudności, a cztery kilometry to trasy o łatwe.

Wszystkie trasy są naśnieżane i przygotowane ratrakiem. Poza nartostradami dla narciarzy zjazdowych przygotowano również tereny do uprawiania narciarstwa biegowego, których łączna długość wynosi 10 km.

Ciekawą atrakcją dla każdego narciarza jest możliwość zmierzenia czasu przejazdu na trasie imienia Andrei Fischbacher – austriackiej mistrzyni olimpijskiej.

Położenie

Ośrodek Monte Popole - Eben znajduje się w małej austriackiej miejscowości Eben im Pongau, w samym sercu Ski Amadé – popularnego stowarzyszenia narciarskiego na terenie Ziemi Salzburskiej, obejmującego 5 dużych regionów narciarskich, dających łącznie 860 km tras i 270 wyciągów.

Infrastruktura

Na terenie ośrodka działają wypożyczalnie i serwisy sprzętu zimowego, szkoła narciarska i snowboardowa, oraz restauracje, chaty i bary narciarskie z lokalnymi przysmakami.

Prawdziwą gratką dla młodszych miłośników białego szaleństwa jest niewątpliwie park zabaw dla dzieci, w którym można łączyć naukę jazdy z zabawą. Zaraz obok działa "Fun park", w którym można poszaleć na specjalnie przygotowanych skoczniach i przeszkodach.

Atrakcjami dla całej rodziny są: tor saneczkowy, możliwość zorganizowania kuligu, kryty basen ze zjeżdżalnią, tor do curlingu, a także wspomniana wyżej trasa z możliwością zmierzenia czasu przejazdu.
Eben im Pangau oferuje niezwykle bogatą bazę noclegową.

Dojazd

Dojazd jest niezwykle łatwy ponieważ Eben znajduje się zaraz za zjazdem z autostrady A10, około 60 km od Salzburga. Zjazd na Eben widnieje na tablicy informacyjnej - nie sposób go przeoczyć.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.eben.at/travel-tip-contact.html

Parking

Na terenie ośrodka znajduje się parking. Jeśli zatrzymujemy się w miasteczku, nie ma potrzeby podjeżdżania samochodem pod dolną stację kolejki - co godzinę podjeżdża bezpłatny ski-bus.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)