0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 28 stycznia 2016
Pogoda
Prognoza
pogody
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 2,3 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 21:00
Trasy narciarskie: 2,3 km
1,5 km
(65%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0,8 km
(35%)
Trudny

Informacje

Dzikowiec to ośrodek sportowo-rekreacyjny w Boguszowie-Gorcach. Infrastruktura jest skromna, ale stromy stok stanowi nie lada atrakcję dla zaawansowanych narciarzy. Na terenie ośrodka przygotowano również ciekawe trasy przeznaczone do uprawiania narciarstwa biegowego.

Wyciągi narciarskie

Na szczyt Dzikowca (836 m. n.p.m.) dostaniemy się koleją linowa z dwuosobowymi krzesełkami. Przejazd trwa ok. 6 minut, a przepustowość wynosi 1 100 osób na godzinę. Na terenie ośrodka działa również wyciąg orczykowy o długości 400 m.

Trasy narciarskie

Na zboczach Dzikowca czekają na nas 2 trasy zjazdowe: 1,5-kilometrowa trasa łatwa i 800-metrowy zjazd przeznaczony dla doświadczonych narciarzy. Trasa trudniejsza biegnie wzdłuż wyciągu, jest oświetlona i naśnieżana. Jej średnie nachylenie wynosi ok. 30%, a w górnej części dochodzi nawet do 58,89%! Nieopodal biegnie łagodna trasa „Elżbieta”, przeznaczona dla mniej doświadczonych narciarzy.

Chlubą ośrodka są atrakcyjne, doskonale oznakowane 4 trasy biegowe, przystosowane zarówno do jazdy "klasykiem", jak i "łyżwą". Każda trasa rozpoczyna się przy stacji kolei linowej. Najdłuższa pętla, powstała w tym roku, ma długość około 17 km. To może usatysfakcjonować najbardziej wytrwałych biegaczy.

Położenie

Dzikowiec Wielki to szczyt położony w południowo-zachodniej Polsce, w Górach Kamiennych. Wznosi się na terenie Parku Krajobrazowego Sudetów Wałbrzyskich, około 3,4 km na południe od centrum miejscowości Boguszów-Gorce i 12 km od Wałbrzycha. Obok tras narciarskich, w obrębie góry krzyżują się liczne szlaki turystyczne, piesze i rowerowe.

Infrastruktura

Na terenie ośrodka, w nowo powstałym centrum obsługi ruchu turystycznego funkcjonuje restauracja, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i niewielka baza noclegowa. Dostępne są również toalety.

Dojazd

Dojazd do ośrodka jest dobrze oznakowany. Jadąc od strony Wałbrzycha, przejeżdżamy pod wiaduktem, a następnie skręcamy w lewo na skrzyżowaniu równorzędnym. Pokonujemy ok. 300 m i dojeżdżamy do Urzędu Pocztowego, za którym skręcamy w prawo, po czym jedziemy prosto drogą asfaltową przez las. Za drugim przejazdem kolejowym skręcamy w lewo i drogą z betonowych płyt dojeżdżamy do ośrodka.

Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.dzikowiec.info/oferta-zimowa/52-opis-dojazdu.html

Parking

Na miejscu dostępny jest darmowy parking.

Kontakt

Address: Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny "Dzikowiec" ul. Bema (Hala Ośrodka) 58-372 Boguszów-Gorce

http://www.dzikowiec.info/

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)