0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 28 stycznia 2016
Otwarte wyciągi
0 / 17
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 11 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 19:00
Trasy narciarskie: 11 km
7 km
(64%)
Łatwy
4 km
(36%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Kompleks narciarski Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla to pierwszy w kraju projekt łączący dwie miejscowości systemem wyciągów. Należy do najdynamiczniej rozwijających się ośrodków narciarskich w Polsce, a obok doskonałej infrastruktury i różnorodności tras oferuje unikalne warunki narciarskie i wybitne walory widokowe. Świetne miejsce na aktywny wypoczynek z rodziną.

Wyciągi narciarskie

W ośrodku mamy do dyspozycji dwa 4-osobowe krzesła oraz 6 orczyków, w tym jeden przygotowany z myślą o najmłodszych i początkujących użytkownikach. Ich łączna przepustowość to ponad 9 tys. os/h. Na swobodne przemieszczanie się między doliną Wierchomli a doliną Szczawnika pozwalają wyciągi orczykowe Frycek i Szczawnik II oraz wyciąg krzesełkowy Szczawnik I.

Trasy narciarskie

Stacja Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla to około 11 km tras czerwonych i niebieskich, w większości niezbyt trudnych, z czego ponad 6 km to zjazdy oświetlone, pozwalające na szusowanie do późnych godzin wieczornych. Warto nadmienić, że zjazd ze szczytu Jaworzynki do Szczawnika ma ponad 3 km i tym samym tworzy najdłuższą oświetloną trasę w Polsce.
Początkującym narciarzom oraz dzieciom poleca się oddzielony od reszty infrastruktury, bardzo łagodnie nachylony stok szkoleniowy z wyciągiem orczykowym STONOGA. Nieco bardziej zaawansowani użytkownicy mogą doszkalać się na średniej trudności trasach przy wyciągach Płatek, Polanki czy Szczawnik, a osoby czujące się na puchu już całkiem swobodnie z pewnością polubią trasę przy wyciągu Frycek oraz dolny odcinek pod wyciągiem Wierchomla 1 i przy wyciągu Szczawnik 1. Trasy biegnące równolegle do wyciągu Wierchomla 1 posiadają homologację FIS, co powinno przyciągnąć także bardziej wymagających miłośników białego szaleństwa. Ośrodek przygotował także atrakcyjną trasę dla narciarzy biegowych, którą można dostać się aż do Bacówki "Nad Wierchomlą".

Położenie

Stacja Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla leży w południowej części Beskidu Sądeckiego na zboczach bocznego grzbietu Pasma jaworzyny. Jak sama nazwa wskazuje, ośrodek łączy w sobie dwa odrębne tereny narciarskie. Wierchomlę od Szczawnika k. Muszyny dzieli ponad 30 km jazdy samochodem. Krynica - Zdrój znajduje się w odległości 15 km od Szczawnika.

Infrastruktura

Na stokach wokół Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla powstało kilka punktów gastronomicznych oferujących smaczną, zróżnicowaną kuchnię. Ogrzać się i posilić można w góralskich chatach, samoobsługowym bufecie, pizzerii, namiocie gastronomicznym lub przy palenisku pod gołym niebem.


Przy dolnych stacjach wyciągów krzesełkowych (w Wierchomli Małej i Szczawniku) znajdują się wypożyczalnie sprzętu, serwisy narciarskie, darmowe parkingi i WC. Ponadto, w Wierchomli funkcjonuje szkoła narciarska „Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla”, kompleks domków do wynajęcia oraz trzygwiazdkowy hotel „Wierchomla Ski & Spa Resort” z basenem i bogatą ofertą wellness.
W dolnej części głównego stoku (pomiędzy trasą Wierchomla 1 i trasą Toczka nr 5) zlokalizowany jest oświetlony snowpark dla miłośników śnieżnych akrobacji. Z kolei najmłodsi amatorzy białego puchu mogą nabywać umiejętności w przedszkolu narciarskim „Wierchołek”.
Amatorom emocji na wysokim poziomie ośrodek proponuje możliwość wzięcia udziału w Symulacji Ewakuacji z Kolejki Linowej. Z atrakcji można skorzystać już po zakończeniu pracy wyciągu.

Dojazd

Stacja Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla leży ok. 24 km na południe od Nowego Sącza. Najwygodniejszy dojazd do Wierchomli prowadzi właśnie stamtąd, DK 87 przez Stary Sącz do Piwnicznej, a potem drogą wojewódzką nr 971 kilka kilometrów wzdłuż Popradu. Skręcamy w lewo przed przejazdem kolejowym, przejeżdżamy przez Wierchomlę Wielką i docieramy do parkingów przy hotelu (ok. 1 km od dolnej stacji – możliwy przejazd skibusem) lub przy samym wyciągu.

Do Szczawnika jedziemy nieco inaczej, mianowicie z Nowego Sącza do Krynicy, a następnie drogą nr 971 do Muszyny, gdzie za wzgórzem zamkowym skręcamy w prawo. Jadąc cały czas prosto, przejeżdżamy przez Szczawnik i docieramy do parkingu przy dolnej stacji ośrodka. Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.wierchomla.com.pl/kontakt

Parking

Ośrodek zapewnia bezpłatne parkingi dla wszystkich klientów.

Skibus również jest bezpłatny, a przystanek znajduje się tuż przy dolnej stacji wyciągu.

Kontakt

Address: Wierchomla Mała 21 33-350 Piwniczna Zdrój

http://www.wierchomla.com.pl

[email protected]

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)