0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 7
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 17 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 17 km
5,7 km
(34%)
Łatwy
7,6 km
(45%)
Średni
3,7 km
(22%)
Trudny

Informacje

W regionie Villach znajdują się dwa ośrodki narciarskie, które dają łącznie 58.6 km tras zjazdowych. Tym mniejszym jest właśnie Dreiländereck (3Ländereck) koło Arnoldstein. To niewielka, jak na austriackie warunki, stacja narciarska, oferująca ok. 17 km różnorodnych tras zjazdowych, obsługiwanych przez 8 wyciągów narciarskich.

Ośrodek cechuje dość niezwykłe położenie. Dlaczego? Otóż Dreiländereck, jak sama nazwa wskazuje, leży na granicy trzech państw: Austrii, Słowenii i Włoch. Możemy być w trzech państwach w tym samym czasie, nie odpinając nart!

Prawdziwą gratką dla rodzin z dziećmi jest ponad 8 kilometrowy tor saneczkowy, który gwarantuje niesamowite przeżycia, niezależnie od wieku.

Wyciągi narciarskie

Początki narciarstwa w tym regionie sięgają lat 30-stych, czego odzwierciedleniem jest dość przestarzała infrastruktura, choć mają całkiem wydajny system sztucznego naśnieżania. Na miejscu znajdziemy tylko jedną kolej krzesełkową (z 1993 roku), reszta to wyciągi naziemne, których jest aż 7. Łącznie z "kanapą", dają zdolność przewozową rzędu 8 100 osób na godzinę.

Trasy narciarskie

Łączna długość tras zjazdowych wynosi 17 km, z czego 5.7 km (34 %) to trasy łatwe, 7.6 km (44 %) to trasy średnio-trudne, a 3.7 km (22 %) to trasy trudne (czarne).

60 armatek śnieżnych obejmuje swoim zasięgiem aż 85 % powierzchni stoków.

Na terenie ośrodka działa Skiline - system, za pomocą którego możemy mierzyć trasę, którą przebyliśmy na nartach w trakcie pobytu oraz liczbę wyciągów, z których skorzystaliśmy i inne dane, które możemy potem zobaczyć w Internecie.

Położenie

Dreiländereck - Arnoldstein znajduje się w okolica miasta Villach, w kraju związkowym Karyntia. Jest najbardziej wysuniętym na południe miejscem w tym regionie. Tutaj granica Austrii łączy się z granicą Słowenii i Włoch.
Tereny narciarskie rozciągają się na wysokościach od 680 do 1 600 metrów n.p.m.

Infrastruktura

Na stoku znajdziemy 3 restauracje oraz strefę zabaw dla dzieci, a także 8 km tor saneczkowy. W okolicach ośrodka wytyczono pętle, które spełnią oczekiwania miłośników biegów narciarskich. Na miejscu działa szkoła narciarsko-snowboardowa oraz wypożyczalnie i serwisy sprzętu narciarskiego.

Do innych aktywności w regionie należy zaliczyć kąpiele w basenach termalnych w Villach oraz snowbiking, czyli jazdę na specjalnie przystosowanych rowerach. Amatorom wycieczek pieszych spodoba się opcja wędrówki na rakietach śnieżnych i podziwiania przepięknych krajobrazów, brodząc w dziewiczym śniegu.

Dojazd

Arnolstein znajduje się ok. 15 km od centrum Villach (droga numer 83 albo autostrada A2). Z Arnolstein jedziemy krętą drogą i po ok. 3 km jesteśmy pod dolną stacją ośrodka Dreiländereck.
Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.3laendereck.at/anreise

Parking

Bezpłatny parking bezpośrednio pod dolną stacją wyciągu.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 42552585

http://www.3laendereck.at

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)