0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 13
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Dorfgastein w regionie Grossarltal należy do jednego z najpopularniejszych stowarzyszeń narciarskich w Austrii - Ski Amadé, które zrzesza 5 regionów, dając w sumie 760 km tras, dostępnych na jednym karnecie.
Jedną z największych atrakcji jest tutaj wjazd kolejką Fulseck na najwyższy punkt w regionie, aby stamtąd podziwiać Alpy z wysokości 2033 metrów n.p.m.
Dorfgastein jest zintegrowany z kompleksem wyciągów Grossartal - razem to ponad 70 km tras zjazdowych.

Położenie

Dorfgastein leży w regionie Grossarltal na terenie Parku Narodowego Wysokie Taury, w Kraju Salzburskim, dokładnie u wejścia do doliny Gasteinertal. Trasy rozciągają się na wysokości 830 - 2033 metry n.p.m. i zlokalizowane są po obu stronach szczytów Fulseck i Kreuzkogel.

Wyciągi narciarskie

Dorfgastein jest połączony ze stacją Grossartal. Działa tutaj 17 wyciągów narciarskich, z czego aż 5 gondolek i 8 wyciągów krzesełkowych. Pozostałe to wyciągi ćwiczeniowe i orczykowe.

Trasy narciarskie

Dorfgastein - Grossartal to ponad 70 km tras zjazdowych i 10 km nadzorowanych oraz zabezpieczonych terenów pod freeride w puchu. Na miejscu działa również profesjonalny snowpark.
Rozkład tras, ze znaczną przewagą tras łatwych i średnich przedstawia się następująco:
- trasy trudne: 1,40 km.
- trasy średnio-trudne: 37,4 km.
- trasy łatwe: 24,9 km.

90 % tras jest dośnieżanych.

Jedną z najciekawszych propozycji jest najdłuższa trasa wiodąca z Fulsecka do Dorfgastein. Liczy aż 7,9 km i leży na przewyższeniu 1160 m. ).

Infrastruktura

Na terenie Dorfgastein - Grossartal działa kilkanaście sklepów, wypożyczalni i serwisów narciarskich. Są tutaj również szkółki i przedszkola narciarsko-snowboardowe.
Turyści mogą odpocząć i posilić się w jednej z licznych klimatycznych chat narciarskich na stoku, skorzystać z oferty restauracji z regionalną kuchnią czy skorzystać z uroków barów apres-ski.

Bezpłatny dostęp do wi-fi.

Do atrakcji poza-stokowych należą biegi na nartach, wędrówki na rakietach śnieżnych lub jazda na sankach. Istnieje również możliwość wykupienia pieszych wypraw górskich z przewodnikiem albo lotu paralotnią w tandemie. Na miejscu możemy również skorzystać z oferty strefy wellness i spa.

Dojazd

Dojazd samochodem z Monachium trwa ok. 2 godzin, natomiast z Salzburga to ok. godziny jazdy. Jedziemy autostradą Tauernautobahn w kierunku południowym do Bischofshofen, wybieramy zjazd Gasteinertal i jedziemy drogą krajową nr. 167 do Gasteinertal.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.gastein.com/pl/service/anreise

Parking

Parkingi są bezpłatne.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 64337223

http://www.dorfgasteiner-bergbahnen.at

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)