0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 26 marca 2016
Otwarte wyciągi
0 / 12
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 11 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
08:30 - 16:00
Trasy narciarskie: 11 km
5,9 km
(54%)
Łatwy
5 km
(45%)
Średni
0,1 km
(1%)
Trudny

Informacje

Park Snow Donovaly to prężnie rozwijający się słowacki ośrodek narciarski, jeden z największych i najbardziej lubianych w tym kraju. Dzięki świetnej lokalizacji, dobrym cenom, różnorodności świetnie przygotowanych tras zjazdowych, rozmaitym arsenale atrakcji (nie tylko narciarskich) oraz nowoczesnej infrastrukturze dla każdego (bez względu na wiek czy poziom umiejętności) - Donovaly cieszą się dużą renomą nie tylko u Słowaków, ale również u turystów zagranicznych, w tym oczywiście polskich.

Ośrodek znajduje się półtorej godziny od przejścia granicznego w Chyżnem. Warto dodać, że na miejscu znajduje się największy na Słowacji i drugi największy w Europie FUNPARK dla najmłodszych amatorów szusowania po śniegu.

Położenie

Donovaly to słowackie miasteczko leżące niedaleko Bańskiej Bystrzycy na pograniczu Tatr Niskich i gór Wielkiej Fatry. Ośrodek położony jest na zboczach masywu Zwolenia i Novej holi. Trasy narciarskie biegną po zboczach dwóch gór: Nova Hola i Zahradiste. Obie stacje leżą po dwóch stronach międzynarodowej drogi z Rużomberka do Bańskiej Bystrzycy.

Wyciągi narciarskie

Na terenie ośrodka znajduje się 16 wyciągów narciarskich, w tym 4-osobowa kolejka krzesełkowa i 6-osobowa kolejka krzesełkowo-gondolowa oraz 13 talerzyków i 1 orczyk. Całość dopełniają wyciągi taśmowe (dywaniki) dla dzieci, które znajdują się w parku zabaw. Jest ich aż 9.

Łączna przepustowość ośrodka to ponad 14 tysięcy osób na godzinę.

Trasy narciarskie

Trasy narciarskie znajdują się po dwóch stronach międzynarodowej drogi z Rużomberka do Bańskiej Bystrzycy.
Na zboczach Novej Holi (1360 metrów n.p.m.) znajdują się nartostrady dla bardziej doświadczonych narciarzy - są tam trasy średnio-trudne i trudne, w tym dosyć stromy 100-metrowy czarny odcinek oraz dwie najdłuższe trasy na terenie ośrodka - mierzące 2 100 i 2 200 metrów.

Stoki po drugiej stronie drogi, na zboczach wzniesienia Zahradiste, kończącego łańcuch Niskich Tatr na zachodzie, mają charakter szkoleniowo-rodzinny. To prawdziwa oaza dla małych dzieci oraz osób stawiających swoje pierwsze szusy na nartach lub snowboardzie. Tutaj znajdziemy trasy łatwe i bardzo łatwe, w tym najdłuższą po tej stronie nartostradę o długości 800 metrów oraz oświetloną trasę, na której odbywają się jazdy wieczorne.

Łącznie goście mają do dyspozycji 11 km wariantów tras zjazdowych o różnym stopniu trudności.
Niezwykłą atrakcją dla całej rodziny jest największy dziecięcy FUNPARK w Europie Środkowej gdzie najmłodsi mogą poćwiczyć na specjalnie wyznaczonych, bezpiecznych i łagodnych oślich łączkach. Tutaj mogą zacząć naukę z instruktorem nawet dzieci w wieku 3 lat.

Infrastruktura

Donovaly oferują przyjezdnym szeroki wachlarz niesamowitych atrakcji. Należy do nich zaliczyć m.in. największy w Europie Środkowej park zabaw dla dzieci, w którym maluchy mogą stawiać swoje pierwsze szusy na jednej lub dwóch deskach oraz profesjonalny snowpark z 30 przeszkodami i skoczniami, który zadowoli nawet najbardziej wymagających miłośników sportów ekstremalnych.

Ośrodek oferuje również rozrywkę z pogranicza narciarstwa, którą jest tzw. snowkiting. Na miejscu są świetne tereny oraz zaplecze szkoleniowe do uprawiania tego widowiskowego sportu.

Jeśli mamy już dość nart, do wyboru pozostają jeszcze inne atrakcje: lodowisko, dwie strzelnice, dwa tory do kręgli, wyścigi psich zaprzęgów, jazda konna, przejażdżka na skuterze śnieżnym, basen oraz oferta spa&wellness w okolicznych ośrodkach relaksacyjno-wypoczynkowych.

Do podstawowego zaplecza narciarskiego należy zaliczyć wypożyczalnie sprzętu zimowego, serwisy narciarskie, szkoły i przedszkola narciarskie oraz snowboardowe, szerokie zaplecze gastronomiczne, w tym restauracje i bary apres-ski, i wreszcie szeroką bazę noclegową w postaci wielu hoteli, pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych.

W większości miejsc na terenie ośrodka goście mogą korzystać z darmowej sieci WiFi.

Dojazd

Dojazd jest niezmiernie łatwy, ponieważ ośrodek położony jest w połowie drogi z Rużomberoka (27km) do Bańskiej Bystrzycy (28 km). Nad drogą znajduje się kładka dla pieszych, dzięki której turyści mogą bez problemu przejść na drugą stronę międzynarodowej szosy numer 59.

Jadąc z Polski najlepiej przekroczyć granicę w Chyżnem lub w Korbielowie i kierować się na Rużomberok, następnie na Bańską Bystrzycę.

Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj:
http://www.parksnow.sk/zima/pl/doprava-parkovanie.php

Parking

Na miejscu przygotowano wiele bezpłatnych parkingów.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)