0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 16 marca 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0,7 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
08:00 - 16:00
Trasy narciarskie: 0,7 km
0,7 km
(100%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

DSD w Bytomiu to prawdziwa gratka dla mieszkańców aglomeracji śląskiej. Ośrodek zapewnia rozrywkę przez cały rok jednak sławę zyskał jako niewielka, choć prężnie działająca stacja narciarska, która dzięki swojej świetnej lokalizacji "na wyciągnięcie ręki" może stanowić bazę wypadową praktycznie dla każdego mieszkańca Górnego Śląska. Zaraz po pracy można szusować na łącznie 700 metrach (2x300+100) tras zjazdowych oraz zaliczyć kilka innych atrakcji narciarskich i poza stokowych.

Położenie

Sucha Góra to sztuczny nasyp zlokalizowany w Bytomiu. Na nim rozciąga się stok i działają trzy wyciągi narciarskie. Bardzo blisko stąd do Tarnowskich Gór, Zabrza, Radzionkowa czy Gliwic oraz innych śląskich miast.

Wyciągi narciarskie

Na terenie obiektu działają trzy wyciągi narciarskie: dwa orczyki po 300 metrów każdy oraz jeden 100-metrowy. Oprócz tego jest jeszcze osobna górka z wyciągiem dla najmłodszych.

Trasy narciarskie

Dwie trasy o długości 300 metrów w tym jedna pokryta sztucznym tworzywem. Dodatkowo przygotowana jest 100-metrowa górka z wyciągiem dla dzieci i kompletnie początkujących. Na miejscu jest również snowpark.

Infrastruktura

Stacja posiada świetne zaplecze narciarskie w postaci serwisu, wypożyczalni, szkółki narciarskiej oraz bazy noclegowej i restauracji. Dodatkową atrakcją jest snowpark, tor saneczkowy, trasy rowerowe, widokowe, punkty wspinaczkowe i inne. Organizowanych jest tutaj wiele imprez kulturalnych, zawodów sportowych czy po prostu integracyjnych wypadów na narty i nie tylko.
Niewątpliwym atutem Sportowej Doliny jest otoczenie rezerwatu "Segiet"- jednego z ostatnich ekologicznie czystych obszarów w tym regionie. Wokół ośrodka w samym sercu śląskiej aglomeracji naturze udało się stworzyć ekologiczną oazę, której mikroklimat może okazać się zbawienny dla naszego zdrowia, a na pewno poprawi nam samopoczucie. Warto zajrzeć tam od czasu do czasu zaraz po pracy. Gwarantowana jest świetna zabawa, udany wypoczynek i naprawdę ciekawe punkty widokowe, którymi będziecie nie tylko zaskoczeni, ale zachwyceni.

Dojazd

Stacja znajduje się w Bytomiu. Najbliżej stąd do Tarnowskich Gór, ale bardzo prosty dojazd jest również z Zabrza, Gliwic, Radzionkowa czy Chorzowa lub Świętochłowic.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.dsd.pl/index.php?p=m&idg=mt,17

Parking

Na terenie ośrodka znajduje się bezpłatny parking.

Kontakt

Address: ul. Blachówka 94 41-935 Bytom - Sucha Góra

http://www.dsd.pl/

[email protected]

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)