0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Ośrodek narciarski Dolní Morava - Králický Sněžník to prawdziwa perełka na mapie kompleksów zimowych w Republice Czeskiej. Długość oraz różnorodność tras zjazdowych, świetne atrakcje dla całej rodziny, rozbudowana infrastruktura narciarska i snowboardowa oraz świetna lokalizacja, czynią z tego miejsca raj dla wszystkich miłośników białego szaleństwa, niezależnie od wieku i umiejętności.

Resort Dolní Morava niedawno dołączył do projektu Czech Skipass, który oferuje jazdę w 19 dużych ośrodkach narciarskich w Czechach na jednym karnecie. Do dyspozycji narciarzy pozostaje w sumie 154 km tras narciarskich, 26 kolejek i 118 wyciągów!

Niezwykłą atrakcją jest niedawno otwarta "Ścieżka w Obłokach". Platforma widokowa dla turystów na szczycie Śnieżnika jest ewenementem na skalę światową. Ma wysokość 55 m, a na szczyt wygodnie można dotrzeć po drewnianej, krętej drodze, także z wózkami dziecięcymi czy inwalidzkimi. Śmiałkowie mogą zjechać ponad 100-metrową zjeżdżalnią z okienkami. Z ostatniego piętra platformy, rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na cały masyw Śnieżnika Kłodzkiego, z malowniczą doliną rzeki Morawy. W oddali widać również główny grzbiet Jesioników, Suchý vrch i Karkonosze.

Wyciągi narciarskie

W skład kompleksu wyciągów wchodzą:
- 2 wyciągi krzesełkowe
- 3 orczyki
- 2 tzw. wyrwirączki
- 2 wyciągi taśmowe Sunkid Moving Carpet

Maksymalna zdolność przewozowa ośrodka wynosi 9 080 os./h.

Trasy narciarskie

Dolní Morava - Králický Sněžník oferuje w sumie 7 stoków narciarskich o różnych stopniach trudności, których łączna długość wynosi 9,5 km. Minimalna szerokość wszystkich tras narciarskich to 50 m., co sprawia, że stoki są idealne zarówno dla narciarzy, jak i snowboardzistów.

Doświadczeni narciarze, lubiący szerokie, carvingowe skręty, doceniają stok "U Slona", o wyjątkowej szerokości 80 m i długości 1 200 metrów. 

Ośrodek objęty jest nowoczesnym systemem sztucznego naśnieżania, a o idealne przygotowanie tras dbają wydajne maszyny Pisten Bully.

Łączna długość tras: 10,7 km:
- trasy łatwe: 6.4 km (59 %)
- trasy średnio-trudne: 3,7 km (35 %)
- trasy trudne: 0,6 km (6 %)

Położenie

Ośrodek położony jest w Kraju pardubickim, w północno-wschodnich Czechach. Trasy rozciągają się u podnóży szczytu Śnieżnika (1424 m n. p. m.) na wysokościach od 650 do 1 232 metrów n.p m.

Infrastruktura

Na terenie kompleksu funkcjonuje świetna infrastruktura narciarska, w skład, której wchodzą: profesjonalna szkoła narciarska, oferująca nawet lekcje jazdy dowolnej (freestyle), 2 wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego oraz profesjonalny skiserwis, korzystający z najwyższej klasy maszyn serwisowych, hotel, schroniska oraz strefa wellness.

Na najmłodszych narciarzy czeka "Kid Park" z wyciągiem taśmowym, karuzelą, wyciągami szkoleniowymi i miękkimi przeszkodami.

Pobyt na terenie ośrodka urozmaicają naprawdę wyjątkowe atrakcje:
- tor do ski i boardercross'u, na którym regularnie trenuje czeska reprezentacja snowboardowa.
- około 50 km przygotowanych tras biegowych w okolicy Śnieżnika Kłodzkiego. 
- oświetlona, 2,5 km trasa saneczkowa
- "Funline" czyli specjalnie przygotowany stok z zakrętami, bandami i 8-metrowym tunelem na końcu
- najwyższej klasy snowpark
- możliwość przejażdżki nowoczesnym ratrakiem Pisten Bully 600 o mocy nawet 400 koni mechanicznych i sześciocylindrowym silnikiem Mercedesa o objętości 12 800 cm3. Atrakcja warta zaliczenia, choćby dla samej jazdy 11-tonową maszyną, przypiętą na linie na jednym z najbardziej stromych stoków w Republice Czeskiej.

Dojazd

Po przyjeździe do gminy Dolní Morava, należy jechać ok. 4 km główną drogą. Po prawej stronie ujrzymy pensjonat U Slona i duży parking. Tutaj skręcamy w prawo pod górę, a po 800 metrach dojeżdżamy do hotelu Vista. Tu można zostawić samochód w podziemnym garażu lub przed hotelem.

1,5 godziny jazdy samochodem z Nysy, około 2 godziny jazdy z Wałbrzycha. 12 km od polsko-czeskiego przejścia granicznego w Boboszewie.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj:
http://www.dolnimorava.cz/_pl/jak-do-nas-dotrzec/

Parking

Bezpłatne parkingi znajdują się bezpośrednio przy dolnych stacjach wyciągów.

Do dyspozycji turystów pozostaje łącznie 828 miejsc parkingowych dla samochodów, 4 miejsca dla autokarów i 100 miejsc znajdujących się wzdłuż dróg.

Transport pomiędzy poszczególnymi parkingami, wyciągami i trasami zjazdowymi zapewnia autobus, który kursuje pomiędzy stacjami wejściowymi co 15 min.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)