0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 9
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 40 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 40 km
13 km
(33%)
Łatwy
18 km
(45%)
Średni
9 km
(23%)
Trudny

Informacje

Ośrodek narciarski Deidamskopf, który góruje nad miejscowością Schoppernau może poszczycić się najwyżej położoną stacją kolei linowej w całym regionie (2060 metrów n.p.m.). Spragnieni zimowego szaleństwa znajdą tam 40 km różnorodnych tras zjazdowych, z których roztacza się przepiękny widok na Jezioro Bodeńskie. Na terenie resortu biegnie jedna z najdłuższych tras w okolicy - jej długość to ok. 10 km. Za jednym zamachem możemy pokonać 1 200 metrów przewyższenia i zjechać z samego wierzchołka Diedamskopf aż na dół doliny.

Diedamskopf – Schoppernau to nie tylko narciarstwo zjazdowe. Nie zapomniano o miłośnikach jazdy dowolnej, zarówno tych, którzy preferują jedną, jak i dwie deski. Snowpark "Pleasure Diedamspark" to miejsce stworzone właśnie dla nich.

Wyciągi narciarskie

Na miejscu funkcjonuje 8 wyciągów narciarskich, w tym 2 ośmioosobowe gondole, 2 koleje krzesełkowe (6 i 4-osobowe) oraz 4 wyciągi orczykowe. To daje łączną zdolność przewozową na poziomie 11 104 osób na godzinę.

W strefach nauki dla dzieci przewidziano aż 4 wyciągi taśmowe (tzw. czarodziejskie dywaniki).

Trasy narciarskie

Stoki w większości są szerokie, więc każdy znajdzie tu miejsce dla siebie. Łączna długość wariantów tras zjazdowych wynosi ok. 40 km.:
- 13 km (33 %) tras łatwych,
- 18 km (44 %) tras średnio-trudnych,
- 9 km (23 %) tras trudnych.

Ze względu na doskonałe warunki atmosferyczne stacja nie jest wyposażona w wiele urządzeń do generowania sztucznego śniegu. Na terenie obiektu znajduje się tylko 8 armatek, które pokrywają swoim zasięgiem jedynie 15 % powierzchni stoków.

Najdłuższa, 10-km trasa, o przewyższeniu 1 240 metrów, prowadzi ze szczytu Diedamskopf, aż do dolnej stacji kolei gondolowej.

Położenie

Kompleks narciarski zlokalizowany jest w regionie Bregenzerwald, w kraju związkowym Vorarlberg. Teren do jazdy na nartach rozciąga się na wysokościach od 820 do 2060 metrów n.p.m. Wspaniała lokalizacja, gwarantuje doskonałe warunki śniegowe, które zostały nagrodzone w 2014/2015 podczas międzynarodowego testu ośrodków narciarskich ("International Ski Resort Test"). Diedamskopf otrzymał nagrody za najlepszą jakość śniegu, przyjazny personel i najlepszy snowpark.

Infrastruktura

Do podstawowej infrastruktury narciarskiej należą:
- sklepy narciarskie, wypożyczalnie sprzętu zimowego oraz ski-serwisy.
- 4 górskie restauracje z tarasami słonecznymi, w których serwują pyszne lokalne przysmaki.
- świetlica dla dzieci i szkoła narciarsko-snowboardowa.

Na terenie ośrodka mamy okazję poszaleć w snowparku, poszusować na tzw. funslopie, zmierzyć swoją prędkość na nartach, pojeździć wieczorem na oświetlonym stoku, czy nagrać swój przejazd na profesjonalnej trasie gigantowej.

Oprócz powyższych, Diedamskopf oferuje wiele aktywności poza-narciarskich, do których należą m.in. jazda na sankach po torze saneczkowym, piesze wycieczki, loty na lotni lub paralotni i wiele innych.

Dojazd

Do Schoppernau możemy dojechać przez Dornbirn (Bregenz), przez Bludenz albo przez Reutte (brak opłat). Ośrodek znajduje się ok. 45 minut od najbliższego zjazdu z autostrady.

Zimą nie można przejechać przez Lech-Zürs, ponieważ droga pomiędzy Lech i Warth jest zamknięta.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.diedamskopf.at/de/anreise

Parking

Na terenie obiektu znajduje się obszerny bezpłatny parking.
Na trasie Schoppernau-Diedamskopf kursują ski-busy, które ruszają co 20 lub 40 minut.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 551541100

http://www.diedamskopf.at

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)