0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 7
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 4,5 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 4,5 km
2,2 km
(49%)
Łatwy
0,9 km
(20%)
Średni
1,4 km
(31%)
Trudny

Informacje

Dwie stacje narciarskie Marta I Marta II, tworzą ośrodek Destné - największy i chyba najlepiej wyposażony kompleks narciarski w Górach Orlickich.

Marta I dedykowana jest osobom z większym doświadczeniem. Znajdziemy tam czarną trasą „Závodní“ oraz czerwoną „Sportovní“ oraz profesjonalny snowpark "Gravity Park", z którego będą zadowoleni najbardziej wymagający snowboardziści.

Marta II oferuje natomiast wyborne zaplecze dla rodzin z dziećmi. Na terenie stacji działa szkółka narciarsko-snowboardowa, przygotowano również plac szkoleniowy dla najmłodszych dzieci z bezpiecznym wyciągiem taśmowym i kilkoma atrakcjami, dzięki którym maluchy łączą naukę z zabawą i w ten sposób efektywnie poznają technikę jazdy na nartach lub snowboardzie.

Oprócz narciarstwa zjazdowego i snowboardu, ośrodek zachęca również miłośników biegówek. W okolicach kompleksu wytyczono 69 km tras biegowych, które łączą się z trasami w Górach Orlickich, dając łącznie 150 km terenów do biegania na dwóch deskach.

Wyciągi narciarskie

Odwiedzający mają do dyspozycji aż 10 wyciągów narciarskich o łącznej zdolności przewozowej sięgającej 8 400 pasażerów na godzinę.

- 2-osoboa kolej krzesełkowa,
- 7 orczyków,
- 2 wyciągi dla początkujących typu "wyrwirączka"

Dla dzieci, które dopiero zaczynają jeździć, przygotowano wyciąg taśmowy "Sunkid Moving Carpet".

Trasy narciarskie

Na terenie ośrodka do wyboru mamy 6 tras zjazdowych o różnym poziomie trudności. Ich łączna długość wynosi 4,5 km., z czego 2.2 km (49 %) to warianty łatwe, 0.9 km (20 %) średnio-trudne, a 1.4 km (31 %) to warianty trudne (czarne).

Niemałą popularnością cieszy się nocna jazda na nartach, która odbywa się na trasie przy wyciągu krzesełkowym, który w sezonie jest otwarty w godz. 18.00–21.00. Łączna długość oświetlonych tras wynosi 2 100 metrów, co sprawia, że jest to jedna z najdłuższych tras wieczornych w Czechach.

Położenie

Kompleks leży w Zakouti – części miasta Deštné v Orlických horách (Desztne w Górach Orlickich), na zboczach Sedloňowskiej góry ( 1047 m n.p.m.).

Tereny narciarskie rozciągają się na wysokości od 610 do 850 metrów n.p.m.

Infrastruktura

Do oferty ośrodka należy szkoła narciarska i snowboardowa, 2 wypożyczalnie sprzętu zimowego i serwis sprzętu, snowpark.

Szkółka ma do swojej dyspozycji specjalny stok do nauki i zabaw dla dzieci, dwa wyciągi linowe, wyciąg taśmowy "SUNKID", karuzelę i igloo.

Do urozmaiceń możemy zaliczyć stok do jazdy na sankach, przytulne i eleganckie restauracje, malownicze tereny do pieszych spacerów, mały kryty basen oraz wypożyczalnię quadów. Ciekawostką jest fakt, że w Deštné trenują czescy skibobiści.

Jeśli chodzi o możliwość zakwaterowania, to w mieście mamy do dyspozycji ponad 2500 miejsc noclegowych różnych kategorii, takich jak hotele, pensjonaty, chaty górskie, kwatery prywatne, wliczając kemping usytuowany bezpośrednio przy stoku narciarskim.

Parking

Bezpłatny parking bezpośrednio przy stoku.

Bezpłatny skibus kursuje z centrum Deštné co pół godziny.

Dojazd

Ośrodek znajduje się tuż przy polskiej granicy, około 30 minut jazdy od kompleksu narciarskiego Zieleniec Ski Arena. Dojazd jest bardzo prosty - od przejścia granicznego jedziemy cały czas drogą numer 310, aż dojedziemy do miasta. Tam kierujemy się zgodnie z drogowskazami.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)