0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 28
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 75,4 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 75,4 km
19,7 km
(26%)
Łatwy
46 km
(61%)
Średni
9,7 km
(13%)
Trudny

Informacje

Mallau, Damüls i Faschina to trzy miejscowości, nad którymi góruje największy teren narciarski w regionie Bregenzerwald. Mallau i Damüls połączone są ze sobą od 2009 wyciągiem Gipfelbahn. Od tego czasu zaczął się naprawdę prężny rozwój ośrodka, który znamy pod nazwą Damüls Mellau.

W sezonie 2015/2016 powstała nowa 10-osobowa gondola, która zawozi miłośników białego szaleństwa z samego centrum Mellau, bezpośrednio w sam środek terenu narciarskiego. Stamtąd, następne wyciągi i koleje linowe zapewniają poruszanie się po wszystkich stokach obiektu, bez konieczności zdejmowania nart. Tylko sąsiadująca z Damüls, miejscowość Faschina, połączona jest z pozostałą częścią resortu poprzez linię autobusową.

Wyciągi narciarskie

Nowością jest 10-osobowa gondola, zabierająca pasażerów z Mellau na stok Rossstelle. Stamtąd możemy zabrać się 8-osobową koleją krzesełkową, posiadającą zabezpieczenia dla dzieci oraz podgrzewane siedzenia. Z terenów Mellau do Damüls dostaniemy się za pomocą następnej 8-osobowej gondoli. Znajdując się na Oberdamüls, 2-osobowe krzesełko zabiera nas w górę ośrodka. Na początkujących czekają liczne orczyki i wyrwirączki, a dla dzieci przygotowano kilka wyciągów taśmowych.

W sumie głównych maszyn jest 19, a ich zdolność przewozowa to około 37 160 pasażerów na godzinę. Sumaryczna długość wyciągów to 19,4 km!

Tak przedstawia się dokładny rozkład sieci wyciągów narciarskich:
- 2 koleje gondolowe
- 13 wyciągów krzesełkowych
- 2 orczyki
- 2 wyciągi dla początkujących typu "wyrwirączka"
+
6 wyciągów taśmowych "Sunkid Moving Carpet".

W 2017 roku zaplanowano postawienie dwóch 6-osobowych wyciągów krzesełkowych.

Trasy narciarskie

Długość i różnorodność tras zjazdowych w Damüls-Mellau gwarantuje świetną zabawę dla każdego, niezależnie od wieku i posiadanych umiejętności. Są trasy dla początkujących, średnio-zaawansowanych i tych, którzy szukają mocniejszych wrażeń. Tereny poza trasami są chętnie odwiedzane przez miłośników freeride'u.

Stoki są w większości szerokie i bardzo ładnie zintegrowane z krajobrazem. Warto napomknąć, że trasa dojazdowa, łącząca Damüls z Mellau, prowadzi przez górski tunel, co jest atrakcją samą w sobie.

Łączna długość tras zjazdowych wynosi 79,4 km.
- 37.8 km (48 %) tras łatwych,
- 39.9 km (50 %) tras średnio-trudnych,
- 1.7 km (2 %) tras trudnych.

Dodatkowo na terenie obiektu wytyczono 17,7 oznakowanych nartostrad (szlaków narciarskich), które codziennie przygotowywane są ratrakiem.

W Damüls Mellau działa 130 urządzeń generujących sztuczny śnieg, które obejmują swoim zasięgiem ok. 70 % powierzchni stoków.

Najdłuższą trasą jest zjazd w dół doliny, aż do Mellau. Ten wariant ma długość aż 7 km.
Najbardziej strome stoki ośrodka to Sunneg i Suttis. Oba mają długość 1 km.

Położenie

Damüls Mellau położony jest w regionie Bregenzerwald, jednym z głównych regionów w kraju związkowym Vorarlberg. Trasy narciarskie biegną na wysokościach od 690 do 2 050 metrów n.p.m.

Infrastruktura

Do atrakcji na stoku należą m.in.:
- trasa z pomiarem prędkości, która jest dostępna za darmo,
- system Skiline, pozwalający śledzić ilość użytych wyciągów czy przejechanych kilometrów. Dane dostępne są przez Internet. To również jest darmowa usługa.
- profesjonalny snowpark najwyższej klasy

Poza tym możemy spędzić czas z całą rodziną na torze saneczkowym albo posłać swoje pociechy do jednej ze stref zabaw dla dzieci, gdzie najmłodsi łączą zabawę z nauką jazdy na dwóch deskach.

Do podstawowego zaplecza narciarskiego należą:
- 6 wypożyczalni sprzętu zimowego,
- serwisy narciarskie,
- szkoły narciarsko-snowboardowe.

Dojazd

Ośrodek narciarski dostępny jest od dwóch stron: od Mellau i Damüls. Obie miejscowości oddalone są o ok. 30 km od najbliższej autostrady.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.damuels-mellau.at/de/service/anreise-und-parken

Parking

Darmowy parking pod każdą stacją bazową na terenie ośrodka.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 55106200

http://www.damuels.at

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)