0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 5
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Dachstein Gletscher (Lodowiec Dachstein) to popularny kompleks narciarski, wchodzący w skład jednego z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych regionów narciarskich w Austrii - Schladming-Dachstein.

Ośrodek przyciąga turystów widokami, walorami naturalnymi oraz zapleczem kulturowym, dzięki którym zaliczony został do światowego dziedzictwa UNESCO. Największą atrakcją widokową jest przeszklona kładka nad przepaścią nazwana trafnie "Sky Walk". Ośrodek otwarty jest cały rok, ale latem dostępnych jest zaledwie kilka odcinków.

Wyciągi narciarskie

Wizytówką kompleksu jest kolejka linowa na szczyt Hunerkogel, która pokonuje dystans ponad 2 km przy prawie kilometrowym przewyższeniu. W najwyższym punkcie gondola znajduje się aż 210 metrów nad ziemią. Po wjechaniu gondolką na górę miłośnicy białego szaleństwa mogą skorzystać z z kolejki krzesełkowej o długości 830 metrów i przepustowości 1440 osób na godzinę.

Trasy obsługiwane są również przez dwa równoległe do siebie wyciągi orczykowe o łącznej zdolności przewozowej 2000 os/godz.
Na terenie działają również dwa mniejsze wyciągi o długościach 307 i 228 metrów.

Ośrodek jest w stanie obsłużyć w sumie 5 500 osób w ciągu godziny.

Trasy narciarskie

W całym regionie Dachstein Tauern, narciarze mają do dyspozycji ponad 170 km tras. Część z nich należy do ośrodka Lodowiec Dachstein. W przeważającej większości to trasy łatwe i bardzo łatwe, dlatego lodowiec nie przyciąga zaawansowanych narciarzy. To raczej miejsce na rodzinny wyjazd, w którym najważniejszą atrakcją są niesamowite widoki i przejazd bezpodporową kolejką górską.

Warto wspomnieć, że lodowiec, ze względu na swoje walory krajobrazowe, przyciąga wielu miłośników narciarstwa biegowego. Na miejscu znajduje się 18 km tras biegowych, w tym jedna to najwyżej położona trasa w regionie. Bieganie na wysokości 2 700 metrów n.p.m. to nie lada atrakcja.

Nie będą się tu nudzić również miłośnicy freeride'u – na miejscu jest mnóstwo terenów do jazdy poza przygotowanymi trasami.

Położenie

Lodowiec znajduje się w południowej część masywu Dachstein w Austrii na granicy między krajami związkowymi Górną Austrią i Styrią co czyni go najdalej na wschód wysuniętym lodowcem Alp.

Infrastruktura

Jedną z niewątpliwych atrakcji kompleksu jest restauracja „Panorama”, w której możemy rozkoszować się kawą, podjadać lokalne dania i podziwiać niesamowite widoki.

Wokół górnej stacji kolejki powstała platforma widokowa, która w jednym miejscu jest przeszklona. Konstrukcja wystaje poza urwisko, wobec tego dosłownie pod naszymi stopami rozciąga się przepaść. „Sky Walk” to zdecydowanie atrakcja tylko dla odważnych. Innymi tego typu obiektami są most zwodzony oraz przeszklony balkon, które również dają wrażenie chodzenia w chmurach.

Miłośnicy adrenaliny mają tutaj do dyspozycji 14 tras wspinaczkowych, a amatorzy paralotni traktują lodowiec jako swój punkt startowy.

W 2007 otwarto lodowy pałac, który znajduje się 100 metrów od górnej stacji gondoli. Umożliwiono turystom wejście w głąb lodowca. W lodowej komnacie znajdują się różne rzeźby, w tym wizerunki bohaterów z „Epoki Lodowcowej”.

Nie zabrakło również atrakcji dla wyczynowych deskarzy i narciarzy. Na terenie ośrodka znajduje się profesjonalny snowpark z dużą ilością przeszkód. Od lata do późnej jesieni jest największym tego typu obiektem w Austrii.

Dojazd

Lodowiec Dachstein znajduje się około 620 km od polskiej granicy w Cieszynie. 218 km od Salzburga.

Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.derdachstein.at/en/service/arrival

Parking

Bezpośrednio przy dolnej stacji kolejki linowej znajduje się obszerny parking.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 368722042555

http://www.derdachstein.at

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)