0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 27 stycznia 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 4 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 4 km
2 km
(50%)
Łatwy
2 km
(50%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Czorsztyn Ski w Kluszkowcach to duża stacja narciarska ciesząca się opinią jednego z najlepiej rozwiniętych i najciekawszych ośrodków na polskim Podtatrzu. Ponad 4,5 km zróżnicowanych tras, rozbudowana oferta skierowana do dzieci, bogata baza noclegowo-gastronomiczna i wybitne walory krajobrazowe sprawiają, że jest to wymarzone miejsce do rodzinnych zimowych szaleństw. Ze względu na zróżnicowaną trudność tras Czorsztyn-Ski usatysfakcjonuje także bardziej wymagających narciarzy.

Wyciągi narciarskie

W kompleksie działa 6 wyciągów:
- 4- i 2 -osobowa kolej krzesełkowa, każda  o długości 550 m, różnicy wzniesień 150 m i łącznej przepustowości 3600 osób na godzinę,
- 2 wyciągi talerzykowe o długościach 460 m i 200 m,
- 2 wyciągi dla dzieci na oślich łączkach
Stacja wchodzi w skład obszaru Tatry Ski, co oznacza, że jest objęta wspólnym karnetem z wyciągami m.in. Białki Tatrzańskiej i Jurgowa. W sezonie 2015/2016 miał zostać uruchomiony 7 wyciąg.

Trasy narciarskie

W ofercie znajduje się łącznie 4500 m tras zjazdowych o różnym stopniu trudności: 3 trasy czerwone, 3 niebieskie i 2 zielone. Najdłuższa trasa (czerwono-niebieska) ma 1200m i 150m przewyższenia. Długość pozostałych waha się między 900 a 200m. Wszystkie trasy są sztucznie dośnieżane, ratrakowane oraz oświetlane, dzięki czemu można z nich bezpiecznie korzystać nawet do późnych godzin wieczornych. Rozchodzą się z samego szczytu Wdżaru, gdzie zbiegają się wszystkie wyciągi. Ponadto, gdy są odpowiednie warunki, ośrodek oferuje przygotowaną trasę biegową o długości 5 km, która biegnie dookoła góry Wdżar.

Położenie

Kluszkowce to popularna miejscowość wypoczynkowa położona nad Jeziorem Czorsztyńskim na południowym skraju Gorców. Stacja narciarska mieści się na północnych i zachodnich zboczach góry Wdżar (769 m n.p.m.), której nietypowa, wulkaniczna budowa stanowi prawdziwą osobliwość geologiczną w Beskidach. Okolice noszą zresztą nieoficjalną nazwę  Krainy Śpiącego Wulkanu. Ze szczytu, gdzie zbiegają się wszystkie wyciągi, roztaczają się wspaniałe widoki na tatrzańskie szczyty. Ośrodek znajduje się w odległości 40km od Zakopanego i 15 km od Szczawnicy.

Infrastruktura

Ośrodek ma do zaoferowania bogata bazę gastronomiczną. U podnóża stoku znajduje się zbudowana z drewnianych bali stylowa Gospoda "POD ŚPIĄCYM WULKANEM" oraz bar szybkiej obsługi, a na szczycie góry Wdżar działa Karczma "BACÓWKA WDZOR" z tarasem widokowym.
Na terenie ośrodka Czorsztyn Ski znajduje się bezpłatne toalety (na górnej, dolnej i pośredniej stacji), punkt ratunkowy GOPR, serwis, sklep i wypożyczalnia sprzętu, działają licencjonowane szkoły narciarsko-snowboardowe oraz przedszkole narciarskie dla najmłodszych. Niewątpliwą atrakcją jest też grawitacyjno-wózkowa kolejka górska "Alpine Coaster" o długości 1000 m oraz Mini ZOO. Dodatkowym plusem jest możliwość zorganizowania zawodów lub treningu na tyczkach. Niezwykłe położenie ośrodka daje dostęp do pobliskich atrakcji, których w tym rejonie nie brakuje.

Dojazd

Kluszkowice znajdują się ok. 22 km na wschód od Nowego Targu, skąd jedziemy drogą wojewódzką nr 969 w kierunku Szczawnicy i Nowego Sącza. Na rondzie w Kluszowicach skręcamy w lewo (w prawo jeśli jedziemy od strony Nowego Sącza), przejeżdżamy przez centrum i po kilkuset metrach docieramy do bezpłatnych parkingów przy ośrodku. Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.czorsztyn-ski.com.pl/kontakt

Parking

Bezpłatne parkingi na około 300 samochodów znajdują się tuż przy ośrodku.

Kontakt

Address: Ośrodek Czorsztyn-ski Sp. z o.o. ul. Kamieniarska 30 a 34-440 Kluszkowce

http://www.czorsztyn-ski.com.pl/

[email protected]

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)