0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 9,3 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 9,3 km
1,5 km
(16%)
Łatwy
6,2 km
(67%)
Średni
1,6 km
(17%)
Trudny

Informacje

Stacja narciarska Czarna Góra, położona na Ziemi Kłodzkiej, należy do największych ośrodków w kraju. Oferuje zróżnicowane i malownicze trasy zjazdowe o łącznej długości niemal 10 kilometrów oraz tereny do narciarstwa biegowego i systematycznie powiększane zaplecze noclegowe.

Czarna Góra jest także częścią kompleksu SKI REGION ŚNIEŻNIK i wraz z ośrodkami Kamienica i Lądek Zdrój umożliwia użytkownikom szusowanie na karnecie wspólnym. O komunikację dba darmowa sieć skibusów.

Wyciągi narciarskie

Ośrodek dysponuje w sumie 11 wyciągami narciarskimi. Głównym obiektem, jest 2-osobowe krzesełko "Babcia" o długości 1 370 metrów i przepustowości 1 000 os./godz., które docelowo ma zostać zastąpione przez nowoczesną, 6-osobową kanapę z osłonami przeciwwietrznymi.

Oprócz tego, w ośrodku znajdują się jeszcze dwa czteroosobowe krzesełka (Żmija i Efka) oraz 7 wyciągów talerzykowych i wyciąg Czarna Żmija, obsługujący zjeżdżalnię grawitacyjną.

Trasy narciarskie

W kompleksie narciarskim Czarna Góra wyznaczono w sumie 13 tras zjazdowych (7 niebieskich, 5 czerwonych i 1 czarna) o łącznej długości niemal 10 kilometrów.

Trasy najłatwiejsze zlokalizowane są w dolnej części ośrodka. Ich długość waha się od 200 do 450 metrów, są one obsługiwane przez wyciągi talerzykowe oraz krzesełko "Efka". Dla bardziej zaawansowanych narciarzy przeznaczone są trasy A (czarna, o długości 1600 metrów) i B (czerwona, o długości 1680 metrów), które prowadzą z górnej stacji wyciągu "Babcia".

Nieco dalej położone są czerwone trasy C, D, E i F (każda o długości ponad kilometra), które obsługiwane są przez wyciągi Żmija (krzesełko 4-os.) i Proca (talerzyk). Niemal wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane, trasy niebieskie dysponują także sztucznym oświetleniem. Warto dodać, że czerwone trasy B, C, D i F posiadają homologację FIS.

Wytyczono jeszcze 7 łączników tras, które przecinają główne szlaki i ułatwiają przejechanie z jednej trasy na drugą. To miłe urozmaicenie i dodatkowy atut tego kompleksu.

Położenie

Kompleks narciarski znajduje się w Stroniu Śląskim na zboczach Czarnej Góry (1205 m) i nieco niższego Żmijowca (1153 m), należących do masywu Śnieżnika w Sudetach Wschodnich.

Infrastruktura

W dolnej części kompleksu znajdują się punkty gastronomiczne, sklepy ze sprzętem narciarskim, miejsca noclegowe, toalety, bankomat, wypożyczalnia sprzętu, serwis, szkółka narciarska oraz przedszkole narciarskie.

Dodatkowymi atrakcjami są snowpark, największa w Polsce zjeżdżalnia grawitacyjna oraz tereny do uprawiania narciarstwa biegowego i ski-touringu.

Ośrodek organizuje również lekcje ski-touringu z wykwalifikowaną kadrą instruktorów. Jest także możliwość zapisania się na wyprawę ski-tourową z przewodnikiem.

Dla rodzin z dziećmi poleca się popołudniowo-wieczorną jazdę na sankach w godzinach 16:00 - 19:00. Do naszej dyspozycji uruchomiony zostaje stok ze 100 - metrowym wyciągiem taśmowym oraz oświetleniem.

Dojazd

Ośrodek narciarski Czarna Góra mieści się w Stroniu Śląskim przy ulicy Siennej 11. Do Stronia prowadzi droga nr 392, w którą należy skręcić z prowadzącej z Kłodzka do granicy czeskiej drogi krajowej 33.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem znajdziesz tutaj: http://www.czarnagora.pl/cennik/nasze-ceny/kontakt

Parking

Przy dolnej stacji wyciągów znajdują się bezpłatne parkingi dla samochodów. W sezonie zimowym funkcjonuje także skibus, które zabierze nas do pobliskich ośrodków w ramach wspólnego systemu karnetów SKI REGION ŚNIEŻNIK.

Kontakt

Address: Czarna Góra S.A. Sienna 11 57-550 Stronie Śląskie

http://www.czarnagora.pl/

[email protected]

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)