0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 27 stycznia 2016
Otwarte wyciągi
0 / 9
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 4,6 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 4,6 km
2,6 km
(57%)
Łatwy
2 km
(43%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Ośrodek narciarski na stokach Czantorii, to jedno z najpopularniejszych miejsc do szusowania w Beskidzie Śląskim. Dobra lokalizacja, dwie zróżnicowane trasy o łącznej długości 4,5 km, z których roztacza się panorama na Ustroń oraz pasmo Beskidów, a także bogate zaplecze gastronomiczne, to niewątpliwe atuty stacji, które każdej zimy przyciągają w to miejsce rzesze narciarzy i snowboardzistów.

Wyciągi narciarskie

Na stokach Czantorii mamy do dyspozycji przede wszystkim czterosobowe krzesełka, mogące przewieźć do 1 800 osób na godzinę. Wygodne siedziska kanapowe oraz system zwalniający prędkość przy wsiadaniu i wysiadaniu, to duży atut kolejki. Stacja górna ośrodka znajduje się na szczycie polany Stokłosica (851 m).

Uzupełnieniem kolejki linowej są wyciągi: orczykowy „Faturka” o długości 670 metrów oraz talerzykowe – Stokłosica (200 m dł.), Solisko (350 m dł.) oraz Nartowisko (250 m). Obok dolnej stacji kolejki funkcjonuje także wyciąg taśmowy dla dzieci.

Trasy narciarskie

Kolej linowa obsługuje dwie główne trasy zjazdowe. Trasa czerwona (nr 1) o długości 1 900 metrów i średnim nachyleniu 24%, przeznaczona jest dla zaawansowanych narciarzy.

W 2013 roku główna trasa została wyrównana i przeprofilowana, przez co jest łatwiejsza dla nieco słabiej jeżdżących narciarzy. Jest ona jedną z najciekawszych tras zjazdowych w całych Beskidach. Jej górny odcinek jest obsługiwany przez wyciąg Stokłosica, w dolnym odcinku narciarze mogą skorzystać z wyciągu Solisko. Na całej długości jest wyposażona w nowoczesny system naśnieżania.

Fragment czerwonej trasy ma homologację FIS na odcinku między 585 a 405 m n.p.m. pozwalajacą na rozgrywanie zawodów narciarskich w slalomie obu płci. Homologacja jest ważna do 2021 roku.

Trasa niebieska (nr 2) ma długość 2600 metrów i średnie nachylenie 18%. Jej początkowy odcinek jest zdecydowanie bardziej stromy, jest on obsługiwany przez wyciąg orczykowy Faturka. W dalszej części trasa wiedzie w większości lasem i jest o wiele łagodniejsza. Niebieska trasa nie jest naśnieżana, w związku z czym przy skromniejszych opadach śniegu bywa zamknięta. Przy dolnej stacji funkcjonuje narciarskie przedszkole dla najmłodszych.

Położenie

Kompleks narciarski znajduje się w Ustroniu, na północnym zboczu Czantorii Wielkiej (995 m n.p.m.), która jest najwyższym wzniesieniem granicznego Pasma Czantorii w Beskidzie Śląskim.

Region jest wspaniałym miejscem do aktywnego spędzania czasu. Liczne szlaki turystyczne (tu początek ma Główny Szlak Beskidzki) i rowerowe oraz atrakcje uzdrowiskowego Ustronia są magnesem dla turystów o każdej porze roku.

Infrastruktura

Przy dolnej stacji Kolei Linowej do dyspozycji turystów są liczne punkty gastronomiczne, dobrze wyposażone wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, bankomat oraz sklepy. W budynku górnej stacji znajduje się Placówka GOPR oraz punkt gastronomiczny na 50 osób. Na szczycie Wielkiej Czantorii znajduje się wieża widokowa. Tuż pod górną stacją wyciągu krzesełkowego znajduje się letni tor saneczkowy, który stanowi niemałą atrakcję dla rodzin z dziećmi.

Na dole ośrodka znajduje się także narciarskie przedszkole z masą atrakcji dla najmłodszych i ich rodziców. Na terenie obiektu, działa także szkółka narciarska. Ciekawą inicjatywą beskidzkiego kurortu, jest oferta karnetu na cały sezon, przygotowana dla mieszkańców Ustronia.

Dojazd

Kolej linowa Czantoria znajduje się przy drodze nr 941 prowadzącej ze Skoczowa. W pobliżu znajdują się przystanek autobusowy i kolejowy (Ustroń-Polana).

Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://czantoria.net/wiecej-22-mapadojazdu.htm

Parking

Ośrodek dysponuje bezpłatnym (w sezonie zimowym) parkingiem na około 500 samochodów i 15 autokarów.
Warto skorzystać z płatnego (5zł/os.) busika CZANTORIA BUS, żeby dostać się do ośrodka z dowolnego miejsca noclegowego w Ustroniu. Ski-bus jest bardzo komfortowy i wyposażony w WiFi. Istnieje możliwość rezerwacji indywidualnej.

Kontakt

Address: ul. 3 Maja 130 43-450 Ustroń

http://czantoria.net

[email protected]

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)