0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Civetta to 24 nowoczesne wyciągi narciarskie i ponad 80 km różnorodnych tras zjazdowych, na terenie trzech połączonych ze sobą terenów - Alleghe (Val Cordevole), Selva di Cadore (Val Fiorentina) oraz Val di Zoldo. To największy obszar narciarski w regionie Venetto. Jest częścią składową Dolomiti Superski - sieci 12 ośrodków narciarskich w północnych Włoszech, które mają łącznie ponad 1 200 kilometrów tras narciarskich i przeszło 460 wyciągów narciarskich.

Resort wybierany jest nie tylko ze względu na dobre warunki narciarskie i bogate zaplecze. To walory przyrodnicze oraz zapierające dech w piersiach górskie krajobrazy, sprawiają, że goście chcą tu wracać co sezon.

Wyciągi narciarskie

Za transport narciarzy odpowiadają 24 wyciągi narciarskie o łącznej zdolności przewozowej ok. 37 000 osób na godzinę. Na terenie ośrodka działa w sumie 10 wyciągów krzesełkowych, 10 orczykowych i 3 gondolowe. Dla dzieci i początkujących przygotowano również wyciąg taśmowy czyli tzw. magiczny dywanik.

Trasy narciarskie

Do dyspozycji miłośników szusowania pozostaje przeszło 80 km różnorodnych i świetnie przygotowanych tras narciarskich, z czego 30 km (38 %) stanowią trasy łatwe, 44 km (54 %) trasy średnio - trudne, 6 km (8 %) trasy trudne. Wszystkie stoki są sztucznie naśnieżane, za co odpowiada 100 armatek śnieżnych. Dzięki nowoczesnemu oświetlenieu, po zmroku można jeździć na 5 km tras na terenie Val di Zoldo.

Narciarzom biegowym udostępniono aż 40 km tras przełajowych, z czego dwie oświetlone pętle.

Położenie

Kompleks narciarski Civetta składa się z połączonych ze sobą terenów – Alleghe/Selva di Cadore/Palafavera/Zoldo, zlokalizowanych w Prowincji Belluno. Obszar do uprawiania sportów zimowych usytuowany jest na wysokościach od 1 000 do 2 100 metrów n.p.m. Większość stoków rozciąga się na wysokości powyżej 1 500 metrów, co sprawia, że naturalna warstwa śniegu utrzymuje się tutaj dość długo.

Parking

Na miejscu dostępne są liczne bezpłatne parkingi.
Jako członek Dolomiti Superski, Civetta połączona jest linią autobusową, która kursuje pomiędzy Alleghe, a Marmolada. Ze ski-busu mogą korzystać bezpłatnie tylko osoby posiadające ski-passy.

Infrastruktura

Oprócz podstawowej infrastruktury narciarskiej, składającej się z 5 szkół narciarsko-snowboardowych i 3 wypożyczalni sprzętu zimowego oraz serwisów narciarskich, na terenie obiektu przygotowano 2 wspaniałe snowparki (na terenie Alleghe i Zoldo), tory do boardercrossu oraz wielką narciarską hopkę z lądowaniem na poduszce powietrznej.

Skialpiniści koniecznie powinni zaliczyć trasę o nazwie "Great War 1915-18 Ski Tour".
Po kilku godzinach jazdy warto odpocząć i posilić się w jednym z przytulnych schronisk narciarskich.

Dojazd

Civetta jest łatwo dostępna, zarówno autem jak i transportem publicznym, niezależnie czy jedziemy od strony południowej czy północnej.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.dolomitisuperski.com/en/your-holiday/get-there

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)