0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 27 stycznia 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Kompleks narciarski „Cieńków” należy do największych ośrodków w Wiśle. Dysponuje 4-osobowym wyciągiem krzesełkowym, atrakcyjną konfiguracją pięciu tras zjazdowych dla narciarzy o różnym stopniu zaawansowania oraz bogatym zapleczem gastronomiczno-hotelarskim.

Wyciągi narciarskie

W ośrodku narciarskim funkcjonuje nowoczesna kolej krzesełkowa (4-osobowa) o długości 1000 m i przepustowości 2000 os./h, wzdłuż której biegnie trasa nr 1. Niemal równolegle do niej znajduje się wyciąg talerzykowy o długości 350 metrów. Z kolei stumetrowy wyciąg talerzykowy łączy trasy nr 2 i 1. Trzy krótkie wyciągi: przenośnik taśmowy Rotondo (50m), wyciąg zaczepowy Wisełka (100m) i talerzyk Sarajewo (220m) znajdują się na dole ośrodka i obsługują przedszkole narciarskie oraz trasy dla początkujących.

Trasy narciarskie

W głównej części ośrodka znajduje się 5 tras zjazdowych (2 czerwone i 3 niebieskie) o łącznej długości 4,5 km. Dodatkowo wzdłuż wyciągów Rotondo, Wisełka i Sarajewo prowadzą krótkie trasy dla początkujących. Trasa nr 1 (czerwona) prowadzi obok kolejki krzesełkowej. Jest wymagająca w początkowej części, a jej długość to 1000 m. Trasa nr 2 prowadzi z górnej stacji nieco w bok, do wyciągu talerzykowego, którym można powrócić na trasę nr 1. Trasa nr 3 (niebieska) powiązana jest z orczykiem biegnącym obok krzesełka. Trasy nr 4 i 5 (niebieskie) mają długość 1200 i 1350 metrów. Wszystkie trasy są naśnieżane i ratrakowane. Oświetlone są trasy nr 1 i 3, a także górne odcinki tras nr 2 i 4, oraz trasy powiązanych z wyciągami talerzykowymi F, E a także z przenośnikiem taśmowym i karuzelą Rotondo D. Dodatkową atrakcją jest snowpark, który został oddany do użytku w 2011 roku.

Położenie

Wyciągi położone są na północnych zboczach Niżnego Cieńkowa (720 m n.p.m.) w Wiśle Malince. Nieopodal znajduje się skocznia narciarska im. Adama Małysza. Grzbietem Cieńkowa biegnie szlak prowadzący na Baranią Górę, który w warunkach zimowych pozwala na odbywanie wycieczek skitourowych.

Infrastruktura

Stacja narciarska dysponuje nowoczesną infrastrukturą oraz bogatym zapleczem gastronomicznym i noclegowym. Na dole ośrodka znajdują się restauracje, bezpłatne toalety, wypożyczalnie i serwisy narciarskie, a także szkółka narciarska i miejsca noclegowe w Pensjonat "Ogrodzisko", gdzie możemy również cieszyć się zabiegiem odnowy biologicznej. Na górze natomiast znajdują się następne dwa punkty gastronomiczne oraz bezpłatne toalety. Nad wszystkim czuwa GOPR. Pobliska skocznia narciarska im. Adama Małysza stanowi dodatkową atrakcję dla wszystkich fanów skoków narciarskich.

Dojazd

Ośrodek narciarski mieści się obok drogi nr 942 prowadzącej z Wisły do Szczyrku, w dzielnicy Malinka. Mijamy centrum Wisły, przed stacją benzynową skręcamy w lewo na drogę nr 942 w kierunku Bielsko, Szczyrk. Zjazd do Stacji Narciarskiej znajduje się w prawo, 1 km za skocznią narciarską. Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.cienkownarty.pl/zima/kontakt

Parking

W odległości 200 metrów od wyciągu znajduje się utwardzony bezpłatny parking dla samochodów. Parking górny w pobliżu wyciągu jest płatny - 10 zł/dzień.

Kontakt

Address: ul. Malinka 8 43-460 Wisła

http://www.cienkownarty.pl/

[email protected]

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)