0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 90 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 90 km
45 km
(50%)
Łatwy
35 km
(39%)
Średni
10 km
(11%)
Trudny

Informacje

Chamrousse jest jednym z najczęściej wybieranych francuskich ośrodków narciarskich przez Polaków. Po pierwsze, lotnisko w Grenoble znajduje się bardzo blisko resortu, a loty z Polski są w bardzo atrakcyjnych cenach. Po drugie, Chamrousse jest jednym z tańszych kompleksów zimowych we Francji.

Mimo systematycznych inwestycji, Chamrousse wciąż daleko do popularnych alpejskich ośrodków. Większość wyciągów dalej stanowią orczyki i wolne krzesełka, a system sztucznego naśnieżania obejmuje niecałe 40 % powierzchni stoków. Liczba wyciągów i ich łączna zdolność przewozowa pozostawiają wiele do życzenia. W tygodniu nie stanowi to większego problemu, ale kolejki w weekendy potrafią być naprawdę doskwierające. W końcu Grenoble jest naprawdę blisko (35 km od centrum).

Na szczęście bardzo dobra lokalizacja geograficzna, długość i różnorodność tras, rozmaitość atrakcji poza-stokowych oraz zapierające dech w piersiach widoki, wystarczająco kompensują wspomniane niedogodności. Oferta ośrodka i tak jest nieporównywalnie lepsza od naszej rodzimej, więc absolutnie nie ma co narzekać.

Wyciągi narciarskie

17 wyciągów narciarskich o łącznej przepustowości 25 898 os./h.
- 1 kolej gondolowa
- 7 wyciągów krzesełkowych
- 9 orczyków
+ 1 wyciąg taśmowy Sunkid Moving Carpet.

Nowością sezonu 2016/2017 jest szybkie, 6-osobowe krzesełko "Casserousse".

Trasy narciarskie

Łączna długość tras wynosi 90 km:
- trasy łatwe: 45 km (50 %)
- trasy średnio-trudne: 35 km (39 %)
- trasy trudne: 10 km (11 %)

78 armatek śnieżnych jest w stanie objąć swoim zasięgiem 37 % tras.

Położenie

Chamrousse to miasto w regionie Owernia-Rodan-Alpy, w departamencie Isère. Tereny narciarskie znajdują się na wysokościach od 1 400 do 2 250 metrów n.p.m.

Chamrousse to właściwie jeden obszar narciarski, który tworzą 4 połączone ze sobą miejscowości: Chamrousse 1400, 1650 i 1700/1750, nazwane odpowiednio do ich wysokości nad poziomem morza.

Infrastruktura

Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów lubiących jazdę dowolną, oddano snowpark, natomiast tor saneczkowy stanowi wspaniałą atrakcję, szczególnie dla rodzin z dziećmi.

Na miejscu przygotowano również tor do boardercrossu. Miłośnicy jazdy poza trasami docenią natomiast tereny freeride'owe. Wyjątkową atrakcję stanowi "Crazy Jump" czyli dość duża rampa, na której możemy ćwiczyć swoje akrobacje bez obawy o złamany kark, ponieważ lądowanie znajduje się na olbrzymiej poduszce powietrznej.

Szeroką ofertę szkoleniową posiada tutejsza szkoła narciarsko-snowboardowa, która zatrudnia ok. 120 instruktorów. Oferta skierowana jest do każdego, niezależnie od wieku i umiejętności. Można zorganizować lekcję grupową, jak i indywidualną. Szkoła nie koncentruje się wyłącznie na narciarstwie zjazdowym. Organizowane są lekcje freestyle'u, narciarstwa biegowego, telemarku, skitouringu i freeride'u. Ciekawą propozycją są wycieczki na rakietach śnieżnych z przewodnikiem oraz nauka handiskiing'u.

Na terenie ośrodka działają 23 wypożyczalnie i serwisy sprzętu narciarskiego oraz kilkanaście sklepów sportowych. Zarówno na stoku, jak w każdym z miasteczek, znajdziemy przyjemne puby, bary i restauracje.

Do atrakcji "poza-narciarskich" należą m.in.:
- ice diving czyli nurkowanie pod lodem,
- jazda na łyżwach,
- jazda na skuterach śnieżnych dla dzieci i dorosłych
- jazda na tzw. fatbike'ach czyli rowerach z grubymi oponami, przeznaczonymi do jazdy po śniegu,
- psie zaprzęgi,
- lot helikopterem,
- loty na paralotni,
- szkolenia lawinowe
- wspinaczka lodowa
- ice driving, czyli jazda samochodem po śniegowych torze.

Dojazd

Chamrousse leży niedaleko lotniska w Grenoble (ok 35 km od centrum), co jest dobrą informacją dla tych, którzy do Francji wolą polecieć samolotem. Loty z Polski można znaleźć w naprawdę atrakcyjnych cenach. Do stacji narciarskiej z lotniska dostaniemy się samochodem albo lokalnymi autobusami. Droga jest miejscami kręta, ale w miarę szeroka. Dojazd nie stanowi problemu.

Informacje odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówki dotyczące innych środków transportu znajdziesz tutaj:
https://en.chamrousse.com/access-transport.html

Parking

Samochód można zostawić na jednym z parkingów obok naszego miejsca noclegowego. W obrębie samego Chamrousse bez problemów przemieścimy się bezpłatnymi autobusami, tzw. Navette.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)