0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 4
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Champoluc to największy resort narciarski w regionie Monterosa, zrzeszającym 7 kompleksów zimowych pomiędzy Doliną Aosty, a Piedmontem: Champoluc, Antagnod, Brusson, Gressoney-La-Trinité, Champorcher, Gressoney-Saint-Jean and Alagna. Monterosa to łącznie 132 km różnorodnych tras zjazdowych oraz 45 wyciągów narciarskich.

Champoluc słynie z przepięknych lodowcowych krajobrazów, mało zatłoczonych stoków, oraz świetnych terenów do uprawiania freeride'u. Trasy polecane są w szczególności początkującym, ale nie zawiodą się również bardziej zaawansowani narciarze. Znajdą tutaj swoje miejsce na ziemi również narciarze biegowi. Po kilku godzinach jazdy, warto skorzystać z górskich restauracji i cieszyć się posiłkiem, podziwiając przepiękne, skąpane w blasku słońca, panoramy.

Champoluc jest przytulną miejscowością, z dobrymi restauracjami, serwującymi włoskie przysmaki. Mówi się, że to najlepsze miejsce w regionie Monterosa, jeśli chodzi o apres-ski i muzykę na żywo, choć jest tutaj dość spokojnie, w porównaniu do innych alpejskich kurtortów zimowych.

Kurort być może nie jest tak czarujący, jak sąsiednie Gressoney czy Alagna, ale można tutaj poczuć tą słynną włoską atmosferę niewymuszonej nonszalancji.

Wyciągi narciarskie

Na jednym karnecie możemy szusować na 132 km tras narciarskich i korzystać z 45 wyciągów na terenie Champoluc, Antagnod, Brusson, Gressoney-La-Trinité, Gressoney-Saint-Jean i Alagna.
Dostępne są również ski-passy lokalne, jeśli preferujemy jazdę na nartach po mniejszym obszarze.

W skład kompleksu wyciągów wchodzi16 krzesełek, 14 wyciągów taśmowych dla dzieci i poczatkujących (14 funparków dla dzieci), 5 wyciągów orczykowych, 9 kolei gondolowych, 1 kolej linowo-terenowa.

Maksymalna zdolność przewozowa ośrodka wynosi 50 000 os./h.

Trasy narciarskie

Monterosa to ponad 130 km tras narciarskich, podzielono na 93 warianty zjazdowe: 28 niebieskich (dla początkujących), 54 czerwone (dla średnio zaawansowanych), 11 czarnych (dla ekspertów).
95% stoków objętych jest systemem sztucznego naśnieżania. W trakcie jednego sezonu, generatory śniegu są w stanie wytworzyć ok. 780 000 metrów sześciennych białego puchu.

Położenie

Region Monterosa to wielki obszar narciarski, znany pod nazwą "Trzy Doliny", co nawiązuje do jednego z najlepszych regionów zimowych we Francji. Champoluc leży między zalesionymi terenami, na samym końcu regionu Monterosa (Gressoney to dolina w centrum, a Alagna leży na drugim końcu).
Monterosa znajduje się na terenie Doliny Aosta - jednego z najbardziej popularnych regionów do uprawiania sportów zimowych we Włoszech.

Tereny narciarskie znajdują się na wysokościach od 1 200 do 2 970 metrów n.p.m.

Infrastruktura

W Champoluc działają szkoły narciarsko-snowboardowe, wypożyczalnie i serwisy sprzętu zimowego. Prawdziwą atrakcję jest tzw. heliskiing, czyli jazda poza trasami, po terenie, na który możemy dotrzeć wyłącznie helikopterem. Okoliczne góry zachęcają do pieszych wycieczek lub skitourowych wypraw.

W centrum miasteczka oraz na jego obrzeżach, mamy do wyboru kilka małych, uroczych hoteli, niejednokrotnie prowadzonych jako rodzinny biznes. To idealne miejsce na rodzinny wypad.

W okolicy znajdują się dwa parki przyrodnicze: Mont Avic and Mont Mars.

Dojazd

Stacja Champoluc oddalona jest o 30 km od najbliższego zjazdu z autostrady przecinającej Dolinę Aosty. Od parkingu na końcu wioski, do dolnej stacji kolejki linowej jest około 300 metrów, które należy pokonać na piechotę.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.aosta-valley.co.uk/your-trip/getting-here/

Parking

Na miejscu dostępny jest bezpłatny parking.

Kontakt

Informacja warunki: + 39 0125303111

http://www.monterosa-ski.com/

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)