0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 12
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 11,3 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 11,3 km
4 km
(35%)
Łatwy
5,3 km
(47%)
Średni
2 km
(18%)
Trudny

Informacje

Największy z pięciu ośrodków kompleksu SkiResort ČERNÁ HORA - PEC. Pozostałe to Velka Upa, Cerny Dul, Svoboda Nad Upou i Pec pod Sněžkou. SkiResort to największy połączony kompleks w Czechach. Narciarze mają do dyspozycji 41 km tras zjazdowych na jednym karnecie.

Dzięki nowoczesnej i dobrze przemyślanej infrastrukturze, świetnie naśnieżonych i przygotowanych trasach zjazdowych oraz wielu atrakcjom na stoku, jak i poza nim, ośrodek Černá hora – Janské Lázně, nie ustępuje niczym (oprócz wielkością i położeniem) wysokiej klasy ośrodkom austriackim.

W sezonie 2015/2016 zainwestowano w nowoczesną ogrzewaną kolejkę linową z sześcioosobową kanapą. Jest najszybszym tego typu urządzeniem w Czechach. Ośrodek Černá hora - Janské Lázně posiada również jedyną ośmioosobowej kolej gondolową w Czechach.

Wyciągi narciarskie

14 wyciągów narciarskich o łącznej przepustowości 13 895 osób na godzinę gwarantują płynne poruszanie się po terenie ośrodka, bez konieczności długiego stania w kolejce pod wyciągami.
W skład kompleksu wyciągów wchodzą:
- 1 gondola,
- 2 wyciągi krzesełkowe,
- 11 orczyków
- 1 wyciąg taśmowy "Sunkid Moving Carpet"

Trasy narciarskie

Na terenie ośrodka znajdują się najdłuższe warianty zjazdowe w całym resorcie. Ich długość dochodzi do 3 km. Przygotowano również stałą trasę slalomu giganta z pomiarem czasu i prędkości. Miejscem dla początkujących narciarzy są łagodne stoki Sport 1 i 2 na szczycie Czarnej Góry pod obiektem Sokolská bouda. 

85 % tras posiada system sztucznego naśnieżania.

Łączna długość tras: ok. 12 km, w tym 4 km (35 %) niebieskie, 5.3 km (47 %) czerwone i 2 km (18 %) trudne.

Dodatkowo jest tutaj 900 metrowy odcinek dla miłośników freeride'u oraz 55 km tras biegowych, które nie zawiodą żadnego amatora narciarstwa biegowego!

Położenie

Ośrodek leży w regionie narciarskim Černá hora - Pec, w Kraju hradeckim, na wysokościach od 600 do 1 260 metrów n.p.m.

Infrastruktura

Zaplecze dla dzieci: trzy strefy dla początkujących dzieci, w tym dwa nowe, przygotowane na sezon 2016/2017 - LIVE park Formánky oraz LIVE park Černá hora. Oba wyposażone są w tzw. czarodziejskie dywany oraz wyciągi sznurkowe. Na terenie parków dzieci uczą się poprzez zabawę pod czujnym okiem instruktorów z nowej szkoły narciarsko-snowboardowej "SkiResort LIVE" (jej biuro szkoły mieści się w budynku dolnej stacji kolei gondolowej oraz na Formánkach).

Na stoku działa system Skiline, za pomocą którego możemy mierzyć ilość przejechanych kilometrów, wielkość pokonanego przewyższenia oraz liczbę wyciągów, z których skorzystaliśmy podczas pobytu.

Nowość 2016/2017: SkiResort Live czyli wypożyczalnia narciarska, przy której działają serwis, przechowalnia oraz profesjonalny sklep sportowy. Zaraz obok, przy dolnej stacji kolei gondolowej na Czarną Górę, znajduje się oficjalne Centrum testowe Atomic Salomon. Wprowadzono również usługę babysitting.

Atrakcją dla całej rodziny jest tor saneczkowy wyznaczony nad kotliną Klausa, o długości 3,5 km. W miasteczku poniżej znajdziemy krytą pływalnię i baseny termalne.

Dojazd

Najszybciej z Polski dojadą do ośrodka mieszkańcy Dolnego Śląska. Resort znajduje się niecałą godzinę drogi od polsko-czeskiej granicy w Lubawce.

Mijamy Kralovec i skręcamy w prawo na drogę numer 300. Jedziemy przez Žacléř i po kilkunastu kilometrach skręcamy w prawo na drogę numer 14. Mijamy Mladé Buky i dojeżdżamy do miasteczka Svoboda nad Úpou, w którym wybieramy skręt w lewo w kierunku Jańskie Łaźnie.

Parking

Na miejscu mamy do dyspozycji 3 płatne parkingi.

Na terenie SkiResort ČERNÁ HORA - PEC funkcjonuje dobrze przemyślany system transportu, obejmujący 3 warianty przewozu turystów między ośrodkami SkiResortu. Pomiędzy stacjami kursują ski-busy i busiki, którymi turyści mogą przemieszczać się za darmo.

Niezwykłą ofertę stanowi "SkiTour" czyli linia specjalnie przystosowanych ratraków śnieżnych, która szybko przewozi narciarzy między ośrodkami Černa hora i Pec pod Sněžkou.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)