0 obserwujących
Trasy narciarskie: 24 km
10 km
(42%)
Łatwy
9 km
(38%)
Średni
5 km
(21%)
Trudny

Informacje

Cermis należy do narciarskiego rejonu Val di Fiemme objętego karnetem Dolomiti Superski, który daje dostęp do 12 ośrodków narciarskich w północnych Włoszech, dysponujących łacznie ponad 1 200 kilometrami tras narciarskich i przeszło 460 wyciągami.

W miejscowości Cavalese znajduje się dolna baza kolei gondolowej, która zabiera nas na Cermis, na którego zboczach znajduje się teren narciarski.

Wizytówką ośrodka jest jedna z najdłuższych tras zjazdowych w regionie Dolomiti Superski, na której rywalizują również biegacze narciarscy podczas zawodów cyklu Tour de Ski.

Wyciągi narciarskie

Łączna przepustowość ośrodka, wynosi 13 300 osób na godzinę.
8-osobową gondolą dostaniemy się z centrum Cavalese (1000 metrów n.p.m), na dół doliny Fondovalle. To punkt, w którym kończą się trasy zjazdowe resortu Alpe Cermis. Stąd, na poziom stacji pośredniej Doss dei Laresi, zabiera narciarzy następna 8-osobowa gondola. To nie koniec podróży. Żeby dostać się na trasy leżące ponad 2 000 metrów n.p.m. musimy wsiąść w następną gondolę, która zabierze nas do górnej bazy ośrodka Cermis. Tutaj mamy do wyboru trzy szybkie wyciągi krzesełkowe oraz talerzy i wyciąg taśmowy dla początkujących.

Trasy narciarskie

Dominują trasy łatwe i średnio-trudne. W większości stoki są szerokie i łagodne. W dolnej części kompleksu, trasy wiodą przez las, aż na sam dół doliny.
Najbardziej znaną trasą ośrodka, jest 7,5 kilometrowa trasa "Olimpia", podzielona na trzy części, które biegną ze stacji Paion (2 250 m.), na sam dół doliny Fondavalle (850 m.).
Dokładny rozkład 24 km tras przedstawia się następująco:
- 10 km (41 %) tras łatwych,
- 9 km (38 %) tras dla średnio-zaawansowanych,
- 5 km (21 %) tras trudnych.

Wszystkie stoki są naśnieżane, dzięki wydajnemu systemowi 105 armatek śnieżnych.

Położenie

Alpe Cermis to szczyt w Alpach Wschodnich, a dokładnie w Alpach Fleimstalskich. Położony jest w regionie Trydent-Górna Adyga, w północnych Włoszech. Warunki są tutaj naprawdę dobre, a śnieg utrzumuje się aż do wczesnej wiosny, dzięki północno-wschodniej eskpozycji stoków.. Prawdziwą wisienką na torcie jest panorama Dolomitów, która nie przestaje zachwycać turystów przyjeżdżających tutaj każdego sezonu.

Dojazd

Dostęp od północy zapewnia autostrada Brenner Autobahn. Należy wybrać rozwidlenie Bolzano Nord (Bozen Nord), następnie kierować się przez Passo Lavazé aż dojedziemy do Cavalese. Zjazd Neumarkt-Auer-Tramin lepiej wybrać kiedy pada śnieg, ponieważ Passo Lavazé może być trudna do przejechania.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj:
http://www.alpecermis.it/EN/how-to-get-here.php

Parking

Na dnie doliny Fondovalle znajduje się wiele miejsc do parkowania. Oczywiście możemy również wybrać parking bezpośrednio pod stacją gondoli w mieście Cavalese.
Na terenie ośrodka parkingi są bezpłatne.

Po regionie Val di Fiemme kursują bezpłatne ski-busy.

Infrastruktura

Do zaplecza narciarskiego należą:
- profesjonalna szkoła narciarsko-snowboardowa z bogatą ofertą kursów dla dzieci i dorosłych
- 6 punktów gastronomicznych, w których serwowane są regionalne przysmaki.
- wypożyczalnia, sklep i serwis narciarski
- strefa dla dzieci "Cermislandia", z wieloma atrakcjami oraz specjalnym programem rozrywkowym, który zapewniają animatorzy.

Na trzecim odcinku trasy Olimpia możliwa jest jazda nocna.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)