0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 18 marca 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
08:00 - 16:30
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Jeden z najpopularniejszych i największych ośrodków narciarskich w Polsce. Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku cieszył się wśród wielu narciarzy złą sławą z powodu przestarzałej infrastruktury, ale ostatnimi czasy powoli zaczyna się to zmieniać. Zaczęto w 2013 roku od wymiany dwuosobowej kanapy na nowoczesną czteroosobową zamykaną kolej krzesełkową, a dwa lata temu ustanowiono wspólny system karnetów z ośrodkiem Czyrna-Solisko (SON), który w latach 2016-2019 ma przejść gruntowną modernizację i rozbudowę obejmującą m.in. poszerzenie i przebudowanie części tras, stworzenie nowoczesnego systemu naśnieżania, postawienie kolejki gondolowej, czterech 6-osobowych kanap i jednej 8-osobowej. Na takie zmiany będzie trzeba poczekać, ale już w tej chwili wiadomo, że Szczyrk odzyska dawny blask i wkroczy nareszcie w XXI wiek, a obie stacje połączone dalej wspólnym karnetem stworzą w Polsce najlepszy kompleks tras narciarskich.

Wyciągi narciarskie

COS Szczyrk tworzą w tej chwili: 2-osobowa kolej krzesełkowa (odcinek dolny), 4-osobowa kolej krzesełkowa (odcinek górny) oraz talerzyk i orczyk o niebagatelnej długości 1152 metrów. Długość nowej 4-osobowej kanapy na odcinku Jaworzyna-Skrzyczne to 1170 metrów. Zabiera na górę 2400 osób na godzinę i leży na różnicy poziomów wynoszącej 295 metry. Czas wjazdu na górę zmienił się z 13 do 4 minut.

Trasy narciarskie

Według różnych źródeł ośrodek dysponuje 13,5 kilometrami tras zjazdowych. Najsłynniejszą trasą jest oczywiście czarna trasa o długości 2850 metrów posiadająca homologację FIS m.in. do biegu zjazdowego, co czyni ją jedyną tego typu trasą w Polsce. Czerwona trasa ma długość 3100 metrów, natomiast niebieska to ponad 5 km zjazdu.
Na dodatek COS Szczyrk przygotował ponad 18 km tras biegowych na Kubalonce, strzelnicę biathlonową oraz zaplecze socjalne dla zawodników.
Od dwóch lat na miejscu obowiązuje system wspólnych karnetów z ośrodkiem Czyrna-Solisko co daje dodatkowo 22 km różnorodnych tras narciarskich.

Położenie

COS Szczyrk znajduje się w Beskidzie Śląskim na północnym zboczu Skrzycznego (1 257 m n.p.m.).

Infrastruktura

Poza wymienioną już infrastrukturą wspomnieć należy również o wypożyczalni sprzętu i serwisie narciarskim, a także prężnie działającej szkole narciarskiej. Na terenie obiektu działa kilka punktów gastronomicznych. Tuż pod szczytem zlokalizowane jest schronisko PTTK.
Szczyrk dysponuje szeroką ofertą noclegową- na miejscu dostępne są hotele, pensjonaty, apartamenty, prywatne pokoje itd.

Dojazd

Dolna stacja kolejki krzesełkowej znajduje się tuż przy głównej arterii miasta- drodze 942.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.skrzyczne.cos.pl/skrzyczne.php?go=mapa

Parking

Na miejscu przygotowano bezpłatne parkingi.

Kontakt

Address: ul. Myśliwska 45 43-370 Szczyrk

http://skrzyczne.cos.pl/

[email protected]

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)