0 obserwujących
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

W sezonie 2015/2016 kurorty zimowe Belvedere, Col Rodella, Buffaure, Pozza di Fassa, Alba, Canazei i Ciampac oraz przepiękne górskie miasteczko Campitello di Fassa, połączyły swoje siły, tworząc największy teren narciarski w regionie Val di Fassa i tym samym oferując narciarzom ponad 55 km tras zjazdowych i 36 połączonych ze sobą wyciągów narciarskich.

Pobyt na terenie ośrodka urozmaicają różnorodne trasy zjazdowe oraz przepiękne górskie panoramy włoskich Dolomitów.

Val di Fassa to 7 terenów narciarskich w jednej dolinie, które dają
miłośnikom białego szaleństwa łącznie ponad 200 km tras zjazdowych i 90 wyciągów narciarskich.

Val di Fassa wchodzi w skład regionu Dolomiti Superski, który daje dostęp do 12 terenów narciarskich w północnych Włoszech, dysponujących łącznie ponad 1 200 kilometrami tras narciarskich i przeszło 460 wyciągami!

Wyciągi narciarskie

Liczba wyciągów: 36
Maksymalna zdolność przewozowa: 54 089 osób na godzinę.

W skład kompleksu wyciągów wchodzą:
-10 kolei gondolowych
-18 wyciągów krzesełkowych
- 8 wyciągów orczykowych
- 3 wyciągi taśmowe "Sunkid Moving Carpet"  

Trasy narciarskie

Największy teren narciarski w regionie Val di Fassa, w skład którego wchodzi m.in. Alba di Canazei - Ciampac, oferuje trasy zjazdowe dostosowane do każdego poziomu zaawansowania, choć większość z nich to warianty średnio-trudne. Co ważniejsze, każda z tras gwarantuje przepiękne górskie widoki, które wprawią w zachwyt największych malkontentów.

Warto dodać, że przez region Val di Fassa przebiega słynna trasa ski-tourowa - Sella Ronda, którą możemy dostać się do Gröden (Val Gardena), Arabba/Marmolada, a nawet do Alta Badia.

Łączna długość tras kompleksu wynosi 55 km, z czego 7.3 km (13 %) to trasy łatwe, 40.7 km (74 %) średnio-trudne, a 7 km (13 %) stanowią trasy trudne.

90 % powierzchni stoków objętych jest wydajnym systemem sztucznego naśnieżania.

Najdłuższa trasa - Belvedere-Canazei - ma długość 6,8 km i rozciąga się na przewyższeniu 1003 metrów.

Położenie

Ośrodek położony jest w słynnym włoskim regionie Trydent (Trentino), a dokładnie w Dolinie Fassa (Val di Fassa/Fassa Valley/Fassatal). Trasy zjazdowe rozciągają się na wysokościach od 1 320 do 2 428 metrów n.p.m. Ze względu na dobrą lokalizację sezon trwa tutaj od wczesnego grudnia do połowy kwietnia.

Infrastruktura

Dla tych, którzy nie wyjeździli się za dnia, przygotowano stok Aloch w Pozza do Fassa. Na tej oświetlonej i świetnie przygotowanej trasie można jeździć do późnego wieczora.

Okolica ma do zaoferowania przytulne restauracje oraz szeroką gamę atrakcji poza-stokowych. Rozbudowana infrastruktura apres-ski to kolejny walor tego znakomitego włoskiego kompleksu.

Dojazd

Jadąc od strony północnej, należy wybrać autostradę Brennersą i wyjechać z niej zjazdem Bozen Nord (Bolzano North). Następnie kierujemy się przez Passo Lavazé do Cavalese. Stamtąd jedziemy bezpośrednio do Val di Fassa. Kiedy mocno śnieży najlepiej wybrać zjazd Neumarkt-Auer-Tramin, żeby ominąć Passo Lavazé.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.fassa.com/EN/How-to-get-here/

Parking

Niestety, większość miejsc parkingowych jest płatna. Jeśli planujemy dłuższy pobyt w regionie, warto zostawić auto pod miejscem noclegowym i skorzystać z bezpłatnej linii skibusów, która łączy wszystkie miejscowości narciarskie w Val di Fassa.

Kontakt

Informacja warunki: + 39 0462608811

http://www.canazei.org/

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)