0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Bürserberg jest jedną z miejscowości wchodzących w skład regionu narciarskiego Brandnertal. Pozostałe miasteczka to Brand i Bürs. Obszar kończy się na Bludenz w południowym Vorarlbergu.

Brand stanowi idealną bazę wypadową do górującego nad nim ośrodka narciarskiego Brandnertal. W centrum znajdziemy wszystko, czego oczekuje się od nowoczesnego kurortu narciarskiego: szeroką bazę noclegową, kilka punktów gastronomicznych, zaplecze do uprawiania sportów i aktywności, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych, oraz przede wszystkim - bliskość tras zjazdowych.

Ze względu na dość familijny profil tras, ośrodek przyciąga narciarzy mniej zaawansowanych oraz rodziny z dziećmi. To świetne pole również dla snowboardzistów, którzy szukają łagodnych i szerokich stoków oraz chcą poszaleć na terenie profesjonalnego snowparku.

Wyciągi narciarskie

Brandnertal to 14 nowoczesnych wyciągów, w tym 2 koleje kabinowe, 1 kolej gondolową, 6 kolei krzesełkowych oraz 5 wyciągów naziemnych. Maksymalna zdolność przewozowa ośrodka wynosi 18 963 osób na godzinę.

Dodatkowo, na najmłodszych czeka wyciąg taśmowy.

Trasy narciarskie

Według oficjalnej strony, liczba tras w ośrodku sięga 64,4 km. Przeważającą ilość stanowią trasy dla początkujących i dla średnio-zaawansowanych, choć bardziej zaawansowani narciarze mają do wyboru 3 km tras trudnych. Ośrodek ma profil typowo rodzinny.

82 urządzenia do sztucznego naśnieżania obejmują swoim zasięgiem 80 % powierzchni stoków.

Położenie

Obszar Brandnertal rozciąga się od miasteczka Brand, aż Bludenz w południowym Vorarlbergu. Miasto Bürserberg leży w samym sercu tego obszaru, zaraz obok Bürs.

Tereny narciarskie kompleksu znajdują się pomiędzy 890, a 2 000 metrów n.p.m., w większości na wschodnich stokach, które rozciągają się od północy do południa pomiędzy miasteczkami Bürserberg and Brand.

Infrastruktura

W Brandnertal działają dwie szkoły narciarsko-snowboardowe, które mają w ofercie również naukę jazdy na nartach biegowych. Dla młodszych adeptów narciarstwa przygotowano specjalną strefę zabaw na śniegu czyli "Kinderland".

Poza narciarstwem zjazdowym i snowboardem, okolica przyciąga również narciarzy biegowych, którzy mają do dyspozycji 30 km tras przełajowych. Nie będą się tutaj również nudzić amatorzy wycieczek górskich na piechotę albo na rakietach śnieżnych.

Do pozostałych atrakcji należą 2 naturalne tory saneczkowe, snowpark i funpark, naturalne lodowisko, możliwość wspinaczki lodowej, tereny do skitouringu, przejażdżki dorożkami.

W samym Brand możemy spędzać czas na aktywnościach poza-narciarskich, takich jak: tennis, jazda konna, golf, łucznictwo.

Dojazd

Dojazd do Bürserberg jest bardzo łatwy. Z autostrady S 16 z Arlberg do Bludenz, zjeżdżamy rozwidleniem Bludenz / Bürs. Następnie jedziemy ok. 5 km górską drogą bezpośrednio do Bürserberg. Goście, którzy mają nocleg w Brand, jadą ok. 4 km dalej.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: https://www.vorarlberg-alpenregion.at/en/brandnertal/service/arrival/

Parking

Parking Bürserberg w jest darmowy i znajduje się bezpośrednio pod dolnymi stacjami kolei linowych.

Pomiędzy miasteczkami kursuje bezpłatny ski-bus.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)