0 obserwujących
Trasy narciarskie: 0,5 km
0,5 km
(100%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Burglift to malutka stacja narciarska, znajdująca się w samym środku malowniczo położonej wioski Stans. Trasa znajduje się tuż za progiem. Możemy dojechać na nartach tuż pod nasze miejsce noclegowe. Wydajny system sztucznego naśnieżania daje gwarancję, że zabawa na śniegu oraz szaleństwo w snowparku możliwe jest aż od połowy grudnia do początków wiosny. To idealne miejsca dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się stawiać pierwsze szusy na nartach lub na desce.

Wyciągi narciarskie

Stacja posiada 4 urządzenia: 1 wyciąg orczykowy, 1 "wyrwirączka" i 2 wyciągi taśmowe. Ich maksymalna zdolność przewozowa wynosi 1220 pasażerów na godzinę. To świetne pole treningowe dla osób początkujących, którzy wolą poćwiczyć w ustronnym, spokojnym i nie przyciągającym tłumów miejscu.

Trasy narciarskie

W Stans znajduje się tylko jeden stok z trasą o długości ok. 500 metrów, biegnącą na 120-metrowym przewyższeniu. Wzdłuż trasy jest dużo terenów do skakania i innej zabawy na śniegu. W snowparku znajdziemy nawet kilka raili. Stok otwarty jest również wieczorem.
11 armatek śnieżnych dba o każdy centymetr trasy.

Położenie

Miasteczko Stans leży w granicach parku krajobrazowego Karwendel, pasma górskiego w Północnych Alpach Wapiennych, które rozciąga się na pograniczu południowych Niemiec (Bawaria) i Austrii (Tyrol). Najwyższy szczyt to Birkkarspitze (osiąga 2749 m. n.p.m.). Największe miasto w pobliżu to Monachium. Karwendel uchodzi za największy park krajobrazowy w Austrii i co roku przyciąga masę turystów zarówno latem, jak i zimą.

Stok pośrodku wioski Stans znajduje się na wysokościach od 570 do 690 metrów n.p.m.

W okolicy znajdują się jeszcze 4 kompleksy narciarskie, oferujące łącznie prawie 15 km różnorodnych tras zjazdowych, z czego 10 km znajduje się w największym z nich - ośrodku Kellerjoch – Schwaz.

Infrastruktura

Na miejscu działa szkoła narciarsko-snowboardowa.
Podstawowym atutem Burglift jest bezpośrednia bliskość miasteczka Stans. Pod zabudowania dostaniemy się bez zdejmowania nart. Wioska znana jest z bogatego życia kulturalnego. Na miejscu organizowane są liczne festiwale, parady czy inne okazyjne wydarzenia, takie jak coroczny dzień Stans, podczas którego mamy możliwość skosztowania całej masy regionalnych przysmaków.

W okolicach Stans czeka na turystów wiele historycznych miejsc oraz jeszcze więcej pieszych szlaków, które zachęcają pięknymi widokami i dziewiczą przyrodą.

Dojazd

Do Stans możemy dojechać samochodem od najbliższego zjazdu (Schwaz) z Autostrady Inntal w czasie ok. 5 minut.

Parking

Na miejscu przygotowano bezpłatny parking bezpośrednio pod stokiem.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 676831003610

http://www.burglift-stans.at/

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)