0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Dzięki wdrożeniu jednego wspólnego karnetu narciarskiego dla doliny Červené Vody i Czenkowic oraz powiększeniu ilości tras o nartostrady Vigona i Svitavy, ośrodek od sezonu 2015/2016 oferuje łącznie ponad 8 km tras oraz 9 wyciągów z łączną zdolnością przewozową ponad 7 000 osó na godzinę. Taki wynik stawia kompleks w czołówce najchętniej wybieranych miejsc do szusowania w Republice Czeskiej.

Buková hora – Čenkovice/​Červená Voda to kompleks o profilu typowo rodzinnym, z przeważającą ilością tras niebieskich i strefą szkoleniową oraz atrakcjami dla dzieci. Brak trudnych tylko potwierdza fakt, że stacja dedykowana jest w szczególności osobom, które stawiają pierwsze szusy na nartach i snowbaordzie. To świetne miejsce, żeby nabrać pewności na dwóch lub jednej desce.

Wyciągi narciarskie

Maksymalna zdolność przewozowa: 7 100 pasażerów na godzinę.
W skład 9 wyciągów narciarskich wchodzą:
- 2 krzesełka
- 6 orczyków
- 1 wyciąg taśmowy Sunkid Moving Carpet

Trasy narciarskie

Łączna długość tras: 8,5 km
- trasy łatwe: 2.5 km (29 %)
- trasy średnio-trudne: 6 km (71 %)

Dla miłośników narciarstwa biegowego przygotowano ponad 60 km różnorodnych pętli biegowych, które przygotowywane są maszynowo w zależności od warunków naturalnych.

Położenie

Buková hora – Čenkovice/​Červená Voda zlokalizowana jest w Kraju pardubickim, w Górach Orlickich.

Tereny narciarskie rozciągają się na zboczach szczytu Buková hora, na wysokościach od 557 do 958 metrów n.p m.

Infrastruktura

Trzy najlepsze atrakcje na stoku to: Funzone - stok pełen atrakcji dla całej rodziny, Snowpark dla zaawansowanych miłośników freestyle'u na nartach lub snowboardzie oraz tor do boardercrossu o dość bezpiecznym profilu!

Strefa dla dzieci "Kidpark" to doskonałe miejsce do rozpoczęcia nauki jazdy na nartach. Minimalne nachylenie trasy, wolno jadący wyciąg talerzykowy, wyciąg taśmowy, interaktywne urozmaicenia, tor do snowtubingu, plac zabaw z kolejką grawitacyjną oraz zamek śnieżny sprawiają, że maluchy się nie nudzą, szybko przyswajają wiedzę i łączą przyjemność z wydajną nauką.
W czasie, kiedy dzieci są pod profesjonalną opieką kadry instruktorów, rodzice mają możliwość oglądania swoich pociech z perspektywy przytulnego baru apres ski i leżaków na tarasie.

W obu dolinach funkcjonują wypożyczalnie i serwisy sprzętu narciarskiego.
Ośrodek oferuje trzy rodzaje zakwaterowania, znajdujące się bezpośrednio przy stoku: studio, apartamenty i pokoje prywatne.

Parking

Bezpłatny parkingi zarówno w miejscowości Červené Vody, jak i w Czenkowicach. Pomiędzy miejscowościami kursują ski-busy.

Dojazd

Niecałe 10 minut od polsko-czeskiej granicy w Boboszowie, jeśli chcemy parkować w mieście Červené Vody. Do Czenkowic samochodem dojedziemy w 25 minut.
47 minut z Kłodzka i ponad 2 godziny z Wrocławia.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)