0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Herlikovice-Bubakov to dość duża stacja narciarska wchodząca w skład regionu narciarskiego SNOWHILL.CZ. Coraz częściej wybierana przez polskich turystów z racji bliskości granicy. 12,4 km tras zjazdowych i świetne zaplecze narciarskie na wyciągnięcie ręki, tylko 45 minut jazdy samochodem z przejścia granicznego w Szklarskiej Porębie lub w Kowarach, kusi niejednego mieszkańca Polski Południowej i nie tylko. Stacja przyciąga również miłośników narciarstwa biegowego 28 kilometrami szlaków o profilu cross-country.

Wyciągi narciarskie

Na terenie ośrodka Herlikovice-Bubakov działają dwie 4-osobowe koleje krzesełkowe o długościach 2 200 i 1 600 metrów, które łącznie potrafią obsłużyć 3 800 turystów w ciągu godziny, jedna kolej kabinowa ze zdolnością przewozową 430 osób na godzinę oraz pięć wyciągów orczykowych. Ogólna przepustowość wszystkich maszyn to około 8 400 osób na godzinę. W dwóch miejscach funkcjonują również krótkie wyciągi taśmowe, dedykowane najmłodszym amatorom szusowania.

Trasy narciarskie

Ośrodek oferuje gościom 12,4 km tras zjazdowych o zróżnicowanym poziomie trudności, w tym 90% tras sztucznie naśnieżanych. Wszystkie są oczywiście przygotowywane ratrakami. Większość z nich to trasy należące do średnio-trudnych, ale na terenie ośrodka znajdziemy również kilka tras łatwych-niebieskich oraz dwie trasy z odcinkami o wysokim stopniu trudności. Najdłuższa trasa mierzy 2 800 metrów.

Położenie

Ośrodek zlokalizowany jest w Karkonoszach, na zboczach szczytu Přední Žalý, 3 km od Vrchlabi i 120 km od Pragi i co ważniejsze, około 40 km od polskiego przejścia granicznego w Szklarskiej Porębie oraz około 40 km od przejścia w Kowarach.

Infrastruktura

Rodzice mogą zabrać swoje dzieci do jednego z dwóch specjalnie przygotowanych dziecięcych parków, gdzie łączy się zabawę z nauką, natomiast dla tych, którzy łakną adrenaliny przeznaczony jest profesjonalny snowpark. Osoby nie mające swojego sprzętu raczej nie muszą się martwić, ponieważ na miejscu znajdziemy trzy wypożyczalnie z serwisem narciarskim. Początkującym proponuje się skorzystać z oferty szkoły narciarsko-snowboardowej.
Herlikovice-Bubakov ma naprawdę szeroką bazę gastronomiczną - na turystów czeka 10 restauracji, barów szybkiej obsługi i kawiarni porozrzucanych po terenie całego ośrodka. W centralnym punkcie stacji znajduje się hotel, ale miejsc noclegowych można szukać również w okolicznych pensjonatach i apartamentach.

Dojazd

Bramą wjazdową do ośrodka jest miasto Vrchlabi znajdujące się przy trasie numer 14. Tam na rondzie należy skręcić na drogę numer 295, kierunek Szp. Młyn/Strazne.

Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.snowhill.cz/herlikovice/jak-se-k-nam-dostanete?menu=9

Parking

Bezpłatny parking na terenie ośrodka.

Ski-bus odpowiada za transfer gości pod sam ośrodek. Istnieje możliwość rezerwacji internetowej.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)