0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 2
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 16 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 16 km
3 km
(19%)
Łatwy
13 km
(81%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Brusson Estoul połączone jest systemem karnetów z regionem narciarskim Monterosa Ski, który składa się z 7 kompleksów zimowych, położonych pomiędzy Doliną Aosty, a Piedmontem: Champoluc, Antagnod, Brusson, Gressoney-La-Trinité, Champorcher, Gressoney-Saint-Jean i Alagna. Łącznie przygotowano tutaj aż 132 km różnorodnych tras zjazdowych oraz 45 wyciągów narciarskich.

Niestety z Brusson-Estoul nie można przejechać na nartach do innych areałów narciarskich. Od Champoluc dzieli go około 25 minut jazdy samochodem. Między stacjami kursują autobusy.

Brusson-Estoul to idealny wybór dla tych, którzy szukają ucieczki od zgiełku większych ośrodków. Jednocześnie wielki teren narciarski Monterosa znajduje się kilkanaście kilometrów dalej, jeśli znudzi się nam jazda po tych samych trasach. Brusson-Estoul można potraktować jako świetną bazę wypadową w inne regiony Doliny Aosty i Piemontu.

Przeważają tutaj trasy średnio-trudne, ale nie znajdziemy bardzo trudnych odcinków. Niemniej, nie będą się tutaj nudzić zaawansowani narciarze, a nawet eksperci.

Na miejscu są dwie strefy szkoleniowe dla dzieci, co sprawia, że ośrodek brany jest pod uwagę jako miejsce na rodzinny wypad na narty. Nowoczesna infrastruktura oraz wydajny system sztucznego naśnieżania, obejmujący 80% powierzchni stoków są gwarantem udanego pobytu.

Wyciągi narciarskie

Na terenie ośrodka działają w sumie 4 urządzenia do transportu turystów, o łącznej zdolności przewozowej ponad 4 000 osób na godzinę.

Dla dzieci i początkujących przygotowano dwa bezpieczne wyciągi taśmowe.

Trasy narciarskie

Ośrodek oferuje w sumie 16 km wariantów zjazdowych, w tym 3 km (19 %) łatwe, a pozostałe 13 km (81 %) to trasy średnio-trudne.

Położenie

Brusson-Estoul zlokalizowany jest na wysokościach od 1 700 do 2 200 metrów n.p.m. , w miejscowości Estoul (Brusson leży tuż obok).

Estoul oferuje przepiękne widoki na górskie Doliny Aosty i Piemontu oraz wiele dni słonecznych w ciągu sezonu. Wysoka lokalizacja sprawia, że panują tutaj naprawdę dobre warunki śniegowe.

Infrastruktura

Na miejscu funkcjonuje podstawowe zaplecze narciarskie, ze szczególną uwagą poświęconą rodzinom z dziećmi - szkoła narciarsko-snowboardowa, dwie strefy szkoleniowe dla najmłodszych, wyciągi taśmowe i inne udogodnienia, nie zapominając o wypożyczalni i serwisie narciarskim. W Estoul znajdziemy również snowpark oraz baby-snowpark(!), a także 5 restauracji, które porozrzucane są na obszarze miasteczka.

Miłośnicy biegów narciarskich znajdą w okolicy trasę przełajową.

Dojazd

Do Estoul dojedziemy w ok. 10-15 minut z centrum Brusson. Poruszamy się krętą, górską drogą "Col Ranzola".

Parking

Na miejscu znajduje się bezpłatny parking, z którego trzeba podejść na piechotę pod dolną stację ośrodka.

Kontakt

Informacja warunki: + 39 0125303111

http://www.monterosa-ski.com/

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)