0 obserwujących
Zamknięte
Aktualizacja: 27 stycznia 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 6,8 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 6,8 km
2 km
(29%)
Łatwy
4 km
(59%)
Średni
0,8 km
(12%)
Trudny

Informacje

Brenna Węgierski to niezbyt duży, ale godny uwagi ośrodek narciarski położony w urokliwej dolinie 5 km od centrum Brennej. Trasy są tu zróżnicowane, w większości szerokie i dobrze przygotowane. Zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani narciarze znajdą tu miejsce dla siebie, choć ci drudzy mogą czuć pewien niedosyt zerkając na nieczynne od lat 2 wyciągi obsługujące ponad 2-kilometrową przecinkę na stokach Hyrcy.

Wyciągi narciarskie

Kompleks obsługiwany jest przez 5 wyciągów, 4 talerzykowe i 1 orczykowy, o łącznej przepustowości ok. 4000 os./h. Wyciągi 1- 4 mają długość od 550m do 680m i biegną wzdłuż tras o zróżnicowanym stopniu trudności (niebieskich i czerwonych). Wyciąg nr 5 przeznaczony jest dla najmłodszych użytkowników i obsługuje 200-metrową, bardzo łatwą trasę zieloną.

Trasy narciarskie

Na terenie ośrodka znajduje się ok. 5 km tras, ale faktycznie do dyspozycji narciarzy pozostaje ich 2,5 km (1 trasa trudna, 2 średnio trudne i 2 łatwe) . Największy atut kompleksu, ponad 2-kilometrowy zjazd ze szczytu Hyrcy, od lat jest niedostępny, ale wymagających użytkowników z pewnością zadowoli dość stroma trasa biegnąca lasem wzdłuż wyciągu Kisiałka. Sporo miejsca do doskonalenia umiejętności na łagodnych, szerokich trasach znajdą tu też początkujący. Wzdłuż wyciągu nr 5 biegnie bardzo łatwa trasa przeznaczona dla dzieci.
Wszystkie trasy ośrodka są sztucznie naśnieżane i regularnie ratrakowane, a trasa przy wyciągu nr 1 dodatkowo oświetlona.

Położenie

Kompleks Węgierski mieści się na stokach Stożka Breńskiego oraz częściowo na bocznych grzbietach Hyrcy i Kotarza we wsi Brenna (659 m n.p.m.) w Beskidzie Śląskim. Brenna to szybko rozwijające się centrum turystyczne z dobrą bazą noclegowo-turystyczną, kilkoma obiektami zabytkowymi i licznymi możliwościami aktywnego spędzania czasu. W Brennej mają swój początek popularne szlaki piesze: na Równicę, Błatnią, Kotarz, Grabową, Trzy Kopce i Klimczok.

Infrastruktura

W ramach kompleksu funkcjonuje przedszkole narciarskie oraz szkoła narciarsko-snowboardowa. Dodatkową atrakcją jest też wydzielona część stoku przeznaczona do zjazdów na sankach. Przy dolnej stacji „Borynia” mieści się wypożyczalnia sprzętu oraz serwis, a na terenie całego obiektu porozmieszczane są knajpki i ogródki zimowe z dostępem do toalety.

Dojazd

Kompleks znajduje się 5 km na wschód od centrum Brennej. Przez centrum jedziemy ul. Wyzwolenia, która przechodzi w Bukową, a następnie w Świętego Melchiora Grodzieckiego i skręcamy w prawo w ul. Węgierski, która prowadzi pod dolną stację wyciągu. Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.wyciagi.brenna.pl/dojazd.php

Parking

Na miejscu na zmotoryzowanych czeka obszerny bezpłatny parking.

Kontakt

Address: Kompleks narciarski Brenna Węgierski ul. Węgierski, 43-438 Brenna

http://www.wyciagi.brenna.pl/

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)