0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 1
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 2,2 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 2,2 km
1,1 km
(50%)
Łatwy
1,1 km
(50%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Rodzinny ośrodek narciarska w Brannej przyciąga nie tylko miłośników jazdy rekreacyjnej i osoby początkujące. Czują się tu dobrze również zaawansowani narciarze, snowboardziści oraz amatorzy narciarstwa biegowego. Dla tych ostatnich przygotowano 13-kilometrową pętlę biegową, która zaczyna i kończy się w górnej części kompleksu. Na trasie rozpościerają się malownicze widoki na zachodnie Jesioniki i masyw Śnieżnika po drugiej stronie. Ośrodek posiada wystarczającą infrastrukturę, a trasy są dobrze przygotowane. Istnieje możliwość jazdy po zmroku, co w Czechach jest wręcz oczywistością.

Wyciągi narciarskie

Na miejscu funkcjonuje dwuosobowa kolej krzesełkowa o przepustowości 1020 osób na godzinę, dwa wyciągi orczykowe i wyciąg dla dzieci typu "wyrwirączka", na którym dzieci do wysokości 150 cm. mogą jeździć bezpłatnie.
Całkowita zdolność przewozowa ośrodka wynosi 1 970 osób na godzinę.

Trasy narciarskie

Całkowita długość tras wynosi 2,2 km, z czego 1,1 km (50 %) to trasy łatwe, a druga połowa to trasy średnio-trudne.
System sztucznego naśnieżania obejmuje 50 % powierzchni stoków. Jedna z tras posiada oświetlenie.

Trzy stoki, bardziej płaski dla początkujących, bardziej stromy dla bardziej zaawansowanych, trasa dla początkujących - 3, trasa nr 2 -od górnej stacji kolejki, dobrze dostępna dzięki kolejce krzesełkowej. Trasy regularnie utrzymywane ratrakiem. Stoki oświetlone. System elektronicznych karnetów.

Położenie

Stacja znajduje się bezpośrednio przy centrum górskiej miejscowości Branna w Jesionikach, w Kraju ołomunieckim. Stoki leżą na wysokościach od 630 do 750 metrów nad poziomem morza.

Infrastruktura

Zaplecze narciarska tworzą wypożyczalnia sprzętu zimowego, serwis narciarska, szkółka narciarska, bar z przekąskami i piciem. Pod dolną stacją wyciągu dostępna jest restauracja z tarasem i toaletą. W Brannej mamy do dyspozycji szeroki wybór miejsc noclegowych w kwaterach prywatnych lub w schronisku turystycznym czy pensjonacie.

Na miejscu od czasu do czasu powstaje snowpark. Atrakcja nie jest utrzymywana, więc jej działanie zależy wyłącznie od naturalnych warunków śniegowych.

Dojazd

Łatwa dostępność z Polski zarówno autem jak i autobusem. Ośrodek znajduje się 60 km na południowy wschód od Kłodzka i 56 km na południowy zachód od Prudnika.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.skibranna.cz/doprava.html

Parking

Parking jest bezpłatny.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)