0 obserwujących
Trasy narciarskie: 20 km
9 km
(45%)
Łatwy
10 km
(50%)
Średni
1 km
(5%)
Trudny

Informacje

Böhmerwald to pasmo górskie położone na pograniczu Czech, Niemiec i Austrii. W Polsce znane pod nazwą "Szumawa".
Hochficht jest dość małym, jak na austriackie warunki, ośrodkiem o profilu familijnym. Idealny dla początkujących i rodzin z dziećmi.

Położenie

Ośrodek znajduje się w Górnej Austrii, blisko granicy z Czechami i Niemcami. Trasy rozciągają się na wysokości 933 - 1337 metrów n.p.m. na stokach trzech szczytów: Hochficht, Reischlberg i Zwieselberg.

Dojazd

Jadąc od Linz należy wybrać trasę nr. B 127 - Rohrbach - Aigen - Ulrichsberg - Hochficht. Droga do Hochficht jest dobrze oznakowana.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.hochficht.at/en/summer/service/getting-here

Wyciągi narciarskie

7 wyciągów orczykowych, w tym jeden "dywanik" dla dzieci oraz trzy 4-osobowe wyciągi krzesełkowe. To w zupełności wystarcza aby cieszyć się szusowaniem, a nie staniem w kolejkach.

Trasy narciarskie

Na Hochficht mamy do wyboru 20 km różnorodnych tras zjazdowych ze znaczną przewagą tras o łatwym i średnim stopniu trudności, co sprawia, że ośrodek jest często wybierany przez osoby początkujące i średnio-zaawansowane. Bezpieczne, łagodne, szerokie i dobrze przygotowane trasy są idealne dla osób stawiających swoje pierwsze szusy.
Nie zabrakło tutaj również ok. 1 km tras trudnych, na których mogą się wyszaleć bardziej wymagający narciarze. Rodzice, którzy chcą ostrzej pojeździć mogą zostawić swoje dzieci w specjalnie przygotowanym parku zabaw, gdzie pod czujnym okiem instruktorów odbywa się szkolenie najmłodszych, połączone ze świetną zabawą.

Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane.

Nocna jazda w każdy czwartek i piątek od 17:00 do 20:30.

Infrastruktura

Na miejscu działa szkoła narciarsko - snowboardowa. Funkcjonują również wypożyczalnia sprzętu zimowego, serwis i sklep Intersport. Jest również przechowywalnia nart i butów oraz 3 restauracje.
W ośrodku jest darmowy dostęp do sieci bezprzewodowej wi-fi.
Do niewątpliwych atrakcji należą:
- malownicze widoki
- park zabaw dla dzieci, z wyciągiem dywanowym i torami przeszkód, gdzie maluchy łączą gry i zabawy z nauką jazdy na nartach
- tor do ski/border crossu! Tor jest dostępny dla wszystkich, ale od czasu do czasu odbywają się tutaj profesjonalne zawody.
- snowpark
- tereny do uprawiania narciarstwa biegowego
- piesze wycieczki górskie
- iSki Tracker - system mierzenia przejechanych kilometrów.

Parking

Parking jest bezpłatny.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 72816361

http://www.hochficht.at/

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)