0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 1
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 1 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 1 km
1 km
(100%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Birgitz to miejscowość wypoczynkowa i jednocześnie gmina leżąca w Tyrolu, niedaleko Innsbrucka. Razem z miasteczkami Axams i Grinzens tworzą wypoczynkowe trio, które zachęca turystów niezwykłymi krajobrazami, niepowtarzalną atmosferą i świetnymi warunkami do uprawiania narciarstwa. W samym Brigtitz znajduje się pojedynczy orczyk, idealny dla osób, które stawiają swoje pierwsze kroki na dwóch deskach. Osoby, które czują się pewniej na nartach, wybiorą pobliski ośrodek narciarski Axamer Lizum.

Stoki największej stacji narciarskiej w okolicach miasta Innsbruck, czyli Axamer Lizum, w 1964 i 1976 służyły jako teren rozgrywających się w stolicy Tyrolu Igrzysk Olimpijskich. Dzisiaj ponad 40 km różnorodnych tras narciarskich służy narciarzom i snowboardzistom o różnym stopniu zaawansowania. Przyjeżdżają tutaj zarówno wymagający narciarze i miłośnicy freestyle'u czy freeride'u, jak i rodziny z małymi dziećmi.
Ośrodek wchodzi w skład rozległego kompleksu sportowego Olympia SkiWorld Inssbruck, który łączy ze sobą 9 stacji narciarskich, co daje łącznie ponad 300 km tras narciarskich i 78 wyciągów zintegrowanych wspólnym systemem karnetów.

Wizytówką Lizum stał się freeride. Ponad 300 hektarów terenów pokrytych puchem i zróżnicowanych pod względem trudności, przyciąga poza trasy zarówno amatorów jak i światowej klasy zawodników.

Wyciągi narciarskie

Brigitz dysponuje jednym wyciągiem orczykowym dla początkujących.

Pobliska stacja Axamer Lizum obsługiwana jest przez 10 wyciągów narciarskich. Są to:
- 3 wyciągi orczykowe
- 6 wyciągów krzesełkowych (cztery 2-osobowe i dwie 4-osobowe)
- 1 kolej terenowa (Olympiabahn).

Trasy narciarskie

W samym Birgitz mamy do dyspozycji oślą łączkę i wyciąg dla poczatkujących.

W sąsiednim Axamer Lizum do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów pozostaje przeszło 40 km tras narciarskich, które zadowolą każdego miłośnika białego szaleństwa. Najbardziej ukontentowani będą zaawansowani narciarze, ponieważ tras łatwych jest tutaj najmniej.

75 % tras posiada system sztucznego naśnieżania

Położenie

Brigitz to mała gmina w Austrii, w kraju związkowym Tyrol, w powiecie Innsbruck-Land. W mieście działa jeden wyciąg narciarski, więc miasteczko Birgitz stanowi raczej bazę wypadową do pobliskich ośrodków zimowym. Najczęściej wybieranym jest Axamer Lizum, którego stoki położone są u podnóża łańcucha górskiego Kalkkögel na wysokości 1530 - 2340 metrów n.p.m. Górują tutaj m.in. szczyty Birgitzkopfl – 2100 m n.p.n. oraz Hoadl - 2340 m n.p.m.

Ze względu na dobrą lokalizację oraz wydajny system naśnieżania, panują tutaj wyborne warunki śniegowe. Zimą jest dość dużo dni słonecznych.

Infrastruktura

Samo miasteczko stanowi ciekawą destynację dla osób podróżujących w te rejony Alp. Birgitz kusi rodzinną atmosferą, ciszą, spokojem i pięknymi krajobrazami. To świetna baza noclegowa dla osób, które chcą spędzić ferie zimowe poza zgiełkiem większych miast, a jednocześnie mieć po ręką dość duży kompleks narciarski i pełną życia stolicę Tyrolu.

W Axamer Lizum na podstawowe zaplecze narciarskie i apres-ski składają się:
- 3 wypożyczalnie i serwisy sprzętu narciarskiego i snowboardowego
- 3 szkoły narciarskie, w tym jedna specjalizująca się we freeride.
- 6 restauracji i 6 chatek narciarskich.

Do okolicznych atrakcji należy zaliczyć m.in. wspaniałe punkty widokowe, trasy biegowe, snowpark dla początkujących i zaawansowanych, 300 hektarów terenów poza trasami, kompleks wodno-rekreacyjny (w Axams), tor saneczkowy, lodowisko, curling oraz kuligi.

Dojazd

Około 15 minut samochodem od Innsbrucku.
Możliwość dojechania autostradą A12 lub A13. Jeżeli wolimy podróżować bezpłatnie, warto wybrać trasę B177 od strony Garmisch-Partenkirchen: Garmisch - Seefeld - Zirl - Kematen - Axams - Brigitz.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: https://www.innsbruck.info/pl/przyjazd/przyjazd-samochodem.html

Parking

W ośrodku narciarskim dostępne są 3 bezpłatne, obszerne parkingi. W byłej miejscowości olimpijskiej miejsc na samochody nie może zabraknąć!

Z Innsbrucku do Axamer Lizum kursuje bezpłatny autobus dla narciarzy. Ski-bus przejeżdża również przez Brigitz.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 523432384

http://www.innsbruck.info/birgitz

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)