0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 5
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 28 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 28 km
9 km
(32%)
Łatwy
10 km
(36%)
Średni
9 km
(32%)
Trudny

Informacje

Bergeralm - Steinach am Brenner to średniej wielkości ośrodek narciarski z nowoczesną infrastrukturą, świetnym zapleczem dla rodzin z dziećmi i ofertą pełną atrakcji zarówno stokowych, jak i poza-stokowych. Dolina Wipptal obfita jest w przepiękne panoramy, a tutejsze stoki zostały docenione znakiem jakości "Tiroler Pistengütesiegel".

Bergeralm jest ośrodkiem dla każdego, bez względu na wiek i posiadane umiejętności. Swoje miejsce znajdą tutaj zarówno amatorzy, jak i ambitni zawodnicy.

Położenie

Teren narciarski usytuowany jest na wysokościach od 1 048 do 2 140 metrów n.p.m. Ze względu na wyjątkowe położenie oraz wydajny system sztucznego naśnieżania, warunki śniegowe są wybitne, a sezon trwa od późnego listopada do początków kwietnia.

Wyciągi narciarskie

8-osobowa gondola "Bergeralm" zabiera gości na pośrednią stację kompleksu. Tam możemy skorzystać z pozostałych wyciągów narciarskich, w których skład wchodzą dwie kanapy, orczyki i wyciągi taśmowe. Ich maksymalna łączna przepustowość wynosi ok. 8 000 osób na godzinę.

Trasy narciarskie

Na terenie ośrodka wytyczono ponad 28 różnorodnych tras zjazdowych. Możemy pojeździć zarówno na trasach czarnych, jak i "familijnych", które znajduję się równolegle do wyciągu w Trins. Obok trasy rodzinnej znajduje się sporo miejsca do śnieżnych zabaw z pociechami.

Dokładny rozkład tras przedstawia się następująco:
- 9 km (32 %) tras łatwych,
- 10 km (36 %) tras średnio-trudnych
- 9 km (32 %) tras trudnych.

O warunki śniegowe dba system 146 armatek śnieżnych różnego typu. Maszyny są w stanie zapewnić sztuczny śnieg na 90 % powierzchni stoków.

Najdłuższy wariant zjazdowy prowadzi od Noesslachjoch na sam dół doliny. Ten 5-kilometrowy odcinek leży na przewyższeniu 1092 metrów.

Na terenie ośrodka znajduje się również jedna z najbardziej stromych tras w Austrii - Manni Pranger. Jej długość wynosi 1  km. Trasa prowadzi pod wyciągiem gondolowym.

Infrastruktura

Do atrakcji i zaplecza na stoku należą bez wątpienia:

- jazda nocna w każdy czwartek, piątek i sobotę od 18:30 do 21:30. Do wyboru są 4 warianty tras, dających łącznie ponad 9 km zjazdów. Bergeralm to jedna z największych aren do nocnej jazy w Europie.
- wczesna jazda poranna od 06:30 do 8:30, dla tych którzy pragną być pierwsi na stoku i zrobić pierwsze ślady w świeżym "sztruksie",
- jazda ratrakiem,
- snow-kiting,
- 3 szkoły narciarskie i snowboardowe, kilka restauracji na stoku i w pobliżu, - licencjonowana szkółka "Bergeralm", wypożyczalnia sprzętu zimowego, serwis narciarski i sklep zimowy w jednym budynku zaraz pod dolną stacją ośrodka.
- trasa z pomiarem prędkości i czasu
- tzw. bagjump czyli skok z lądowaniem na poduszkę powietrzną.

Dodatkowe aktywności poza-stokowe to jazda na łyżwach, skitouring, biegi narciarskie, jazda na sankach, wycieczki na rakietach śnieżnych oraz piesze wędrówki.

Dla najmłodszych przygotowano specjalną strefę bezpośrednio pod dwuosobowym krzesełkiem High Tower Bergeralm. Działa tam wyciąg taśmowy oraz karuzela narciarska. Dzieciaki mogą doskonalić tutaj swoje umiejętności, łącząc naukę z zabawą pod czujnym okiem rodziców lub instruktorów.

Jeśli zgłodniejemy, mamy do wyboru kilka punktów gastronomicznych na stoku, które oprócz lokalnych przysmaków, oferują również niesamowite widoki.

Dojazd

Ośrodek znajduje się ok. 20 minut na południe od Innsbrucku - stolicy Tyrolu.
Jadąc Autostradą Brennerską A13 wyjeżdżamy rozwidleniem Matrei / Steinach, potem poruszamy się drogą B 182, w kierunku Steinach / Bergeralm.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj:
http://www.bergeralm.net/bergbahnen-bergeralm/anreise/

Parking

Parking bezpłatny bezpośrednio pod dolną stacją gondoli.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 52726333

http://www.bergeralm.net/

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)