0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 16
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 3,3 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 3,3 km
2,5 km
(76%)
Łatwy
0,3 km
(9%)
Średni
0,5 km
(15%)
Trudny

Informacje

Ośrodek sportów zimowych Benecko nie może pochwalić się zbyt dużą długością tras, ale za to ich różnorodność może zrobić wrażenie. Świadczy o tym fakt, że odwiedzający mają do dyspozycji aż 15 wyciągów narciarskich, w tym jedną 4-osobową kolej krzesełkową, stanowiącą "trzon" ośrodka oraz aż 8 wyciągów dla początkujących, rozsianych po całym terenie miasteczka. To wymarzone miejsce dla rodzin, których pociechy chcą nauczyć się jeździć pod okiem profesjonalnej kadry instruktorskiej.

Liczba wyciągów to nie jedyna cecha wyróżniająca obiekt na tle innych ośrodków w regionie. Dość wysokie położenie sprawia, że panują tutaj jedne z najlepszych warunków pogodowych w tej partii Karkonoszy. Niestety większość stoków ma ekspozycję południową, co nie pomaga utrzymać odpowiedniej pokrywy śnieżnej. Sezon trwa nie dłużej niż do marca, ale za to mamy dużo słońca.

Lokalizacja sprawia również, że Benecko stanowi doskonały wybór dla narciarzy biegowych. To wręcz idealny punkt wypadowy w Karkonosze - ogółem w zimie do dyspozycji pozostaje ponad 100 km przygotowanych tras biegowych!

Wyciągi narciarskie

W Benecku znajduje się 15 wyciągów narciarskich, w tym czteroosobowy wyciąg kanapowy "Kejnos" o długości ok. 850 metrów i przepustowości 2 400 osób na godzinę. Pozostałe wyciągi to orczyki oraz "wyrwirączki" (8) dla osób, które dopiero zaczynają stawiać swoje pierwsze szusy na nartach.

Trasy narciarskie

Mimo niewielkich rozmiarów, stacja może poszczycić się dużą różnorodnością wariantów zjazdowych. Łączna długość tras wynosi 5,5 km., z czego 2,5 km (76 %) to odcinki łatwe, a pozostałe to warianty średnio-trudne i trudne.

Najdłuższa trasa ośrodka biegnie wzdłuż kanapy i jest oznaczona na czerwono.

65% tras jest sztucznie naśnieżana.

Położenie

Benecko to miejscowość, a jednocześnie ośrodek sportów zimowych, położony ok. 40 km od Harrachova. Trasy narciarskie znajdują się na wysokościach od 700 do 1 000 metrów n.p.m.

Infrastruktura

Oprócz świetnej infrastruktury szkoleniowej dla dzieci, zawierającej szkółki narciarsko-snowboardowe, kilka parków dziecięcych, bezpieczne wyciągi oraz łagodne stoki, na terenie ośrodka możemy znaleźć kilka ciekawych atrakcji dla całej rodziny, do których należą dwa tory do snowtubingu, tor saneczkowy i snowpark.

W Benecko działa wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, znajdziemy również serwisy oraz sklepy ze sprzętem zimowym. Szeroka baza gastronomiczno-hotelowa gwarantuje komfortowy pobyt dla rodzin z dziećmi lub wycieczek szkolnych i innych grup zorganizowanych.

Nie można zapomnieć o atrakcjach, czekających na gości w samym miasteczku. Nasz pobyt będą urozmaicać tory do kręgli, strefa masażu oraz basen, a nawet możliwość pogrania w paintball.

Dojazd

Benecko znajduje się ok. 40 minut jazdy od polskiego przejścia granicznego w Jakuszycach, kilka minut od głównej drogi (numer 14), prowadzącej do Trutnova przez Vrchlabi.

Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.benecko.info/pl/kontakt/

Parking

Parkingi znajdziemy przy dolnej, jak i górnej stacji kolejki krzesełkowej. W sumie mamy do wyboru 4 parkingi - dwa darmowe i 2 płatne.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)