0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 19 marca 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 20:00
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Pełna nazwa kompleksu brzmi: Ośrodek Narciarski Bania Ski&Fun. To jeden z najbardziej nowoczesnych i popularnych ośrodków narciarskich w Polsce, który z roku na rok przyciąga turystów z całego kraju. Należy do wielkiej trójki stacji narciarskich w Białce Tatrzańskiej obok Kotelnicy i Kaniówki, z którymi połączona jest systemem wspólnych karnetów TatraSki. Mieszanka innowacyjności z rodzinnymi tradycjami i kulturą góralską jest kluczem do sukcesu tego prężnego centrum wypoczynku i rekreacji dla całej rodziny. Bania jest ośrodkiem o profilu typowo rodzinnym, szkoleniowym. To świetne miejsce dla dzieci i dorosłych stawiających swoje pierwsze kroki na nartach lub snowboardzie. Warto zaznaczyć, że ogromnym walorem Bani jest wyjątkowe zaplecze apres-ski, na które składają się m.in. Hotel Bania oraz Termy Bania.

Położenie

Bania zlokalizowana jest w Białce Tatrzańskiej w regionie Podhala. Stok zlokalizowany jest na wschodnim zboczu Kotelnicy i Wysokiego Wierchu tuż obok Termy Bania oraz Hotelu Bania. Do Zakopanego z Białki jest tylko 21 km, z Bukowiny Tatrzańskiej 3 km, do Nowego Targu 11 km, a do Krakowa 100 km.

Wyciągi narciarskie

Ośrodek Bania tworzą 4-osobowa kolej krzesełkowa o długości 325 metrów, wyciąg orczykowy o długości 180 metrów, oraz przenośnik taśmowy o długości 100 metrów dla najmłodszych. Łączna przepustowość wyciągów wynosi 3600 osób na godzinę.

Trasy narciarskie

Niebieska trasa o długości 325 metrów ciągnie się wzdłuż kolejki krzesełkowej. Jest szeroka i łagodnie nachylona. Pozostałe trasy są zielone. Najmłodsi mogą zacząć naukę na przewoźniku taśmowym, przy którym działa przedszkole narciarskie. Po paru godzinach nauki można spróbować swoich sił na orczyku, a po paru dniach warto wybrać się całą rodziną kolejką krzesełkową i spróbować szusów z samej góry. Stok na Bani to świetny wstęp do zjazdów na Kotelnicy Białczańskiej.

Infrastruktura

U podnóża stoku znajduje się luksusowy Hotel Bania z 156 pokojami i strefą spa, a obok niego Terma Bania czyli kompleks nowoczesnych basenów termalnych. Na terenie obiektu działają: jedna z najbardziej profesjonalnych wypożyczalni nart w Polsce, szkółka narciarsko-snowboardowa, przedszkole narciarskie, karczma, namioty restauracyjne, i sklepy ze sprzętem zimowym oraz bezpłatne toalety. Ośrodek Bania to przede wszystkim szeroka gama atrakcji dla najmłodszych w ramach Zimowej Wioski Bania Ski&Fun: karuzela z oponkami, dmuchane przeszkody i kolorowych figurki, specjalnie zabezpieczona górka do zjeżdżania na sankach ze strefą bezpiecznego wyhamowywania, igloo, interaktywne automaty do gier oraz kino dla dzieci pod zadaszeniem.
Obok Bani znajduje się połączony wspólnym system karnetów kompleks Kotelnica Białczańska, który oferuje dodatkowo kilkanaście kilometrów tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Łączni ośrodki Bania, Kotelnica i Kaniówka to ponad 20 km nartostrad i około 15 km pętli dla narciarzy biegowych.

Dojazd

Białka Tatrzańska znajduje się w odległości 11 km od Nowego Targu. Wyjeżdżając z Nowego Targu drogą numer 49 na rondzie należy wybrać wyjazd w prawo, potem jedziemy przez Gronków i po paru kilometrach dojeżdżamy do Białki Tatrzańskiej. Dojazd pod sam ośrodek jest dobrze oznaczony.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: https://hotelbania.pl/kontakt

Parking

Na miejscu znajdują się obszerne bezpłatne parkingi dla samochodów osobowych i autokarów.

Kontakt

Address: Hotel Bania **** Thermal & Ski ul. Środkowa 181 34-405 Białka Tatrzańska

http://www.hotelbania.pl/narciarski/

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)