0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 28 marca 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 16:00
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Bachledova Dolina to rodzinna słowacka stacja narciarska z masą atrakcji dla najmłodszych, która znajduje się tylko 15 km od granicy z Polską.

Jednak ośrodek nie przyciąga wyłącznie dzieci i ich rodziców. Są tu trasy dla narciarzy biegowych i miłośników freeride'u, 3 czarne odcinki dla szukających adrenaliny oraz bary apres-ski działające do nocy dla wszystkich miłośników imprez po całym dniu na śniegu.

Dojazd

Stacja znajduje się 15 km od polskiego przejścia granicznego w Jurgowie, 25 km od Białki Tatrzańskiej i 40 km od Zakopanego.
Należy kierować się na miasto Zdziar. Za miastem skręcamy w lewo w kierunku Bachledovej Doliny (są znaki).
Nieco utrudniony dojazd możliwy jest również ze strony Jezierska.

Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://skibachledova.sk/pl/informacje/transport/

Położenie

Dolina Bachledzka (słow. Bachledova Dolina) położona jest na północnych stokach pasma górskiego Magury Spiskiej na wysokości 820-1151 metrów n.p.m., w pobliżu miasta Zdziar.

Wyciągi narciarskie

Gości obsługują dwie koleje krzesełkowe: 3-osobowa o długości 1 526 metrów i przepustowości 1 350 osób na godzinę oraz 4-osobowa o długości 850 metrów i zdolności przewozowej 2 400 osób na godzinę.

Całość dopełnia 7 wyciągów orczykowych, w tym dwa dość długie: 1 200 metrów i 900 metrów. Reszta mierzy od 100 do 650 metrów. Łączna przepustowość ośrodka to ponad 8 000 osób na godzinę.

Trasy narciarskie

Stacja Bachledova Dolina przygotowała dla swoich gości ponad 9 km tras zjazdowych oraz kilkanaście kilometrów pętli do uprawiania narciarstwa biegowego.

Z 12-stu wariantów, większość to trasy łatwe i średnio-trudne, ale to co wyróżnia Bachledovą na tle innych ośrodków w okolicy, to aż trzy czarne odcinki o łącznej długości 2 250 metrów! Najdłuższą trasą na terenie ośrodka jest 1 850-metrowa trasa niebieska.

Obok wariantów zjazdowych dla najmłodszych, przygotowano płatny dziecięcy teren narciarski "SUN KID" oraz bezpłatny "Park Kubusia".

Trasy są sztucznie naśnieżane oraz przygotowane ratrakiem.
Przeznaczony do jazdy nocnej jest 650-metrowy oświetlony odcinek.

Infrastruktura

Na szczególną uwagę zasługuje zaplecze przygotowane z myślą o rodzinach z dziećmi. Na miejscu znajdziemy dwa tereny narciarskie z wyciągami taśmowymi dla najmłodszych oraz tor saneczkowy o długości 1 200 metrów. Jest tutaj również tor do snowtubingu oraz tereny do pojeżdżenia na śnieżnych pontonach (snowrafting). Rodzice powinni wybrać się z pociachami na zimową ścieżkę edukacyjną, która znajduje się w lesie przy jednym ze stoków, zaraz obok wieży widokowej. Rodzice, którzy chcą poszaleć na nartach mogą na chwilę zostawić dziecko pod profesjonalną opieką, w specjalnie przygotowanym kąciku zabaw. Jakby tego było mało, na miejscu dostępna jest wypożyczalnia sanek tor saneczkowy. Na koniec wyjazdu warto zrobić sobie rodzinne zdjęcie w fotopunkcie z widokiem na Tatry Bielskie.

Nie brakuje oczywiście podstawowej infrastruktury narciarskiej, do której należą wypożyczalnia sprzętu zimowego, serwis narciarski oraz szkoła narciarsko-snowboardowa. Na terenie ośrodka możemy również liczyć na kilka restauracji, bufety szybkiej obsługi i bary apres-ski. Ski-bus kursuje również w nocy i po imprezie może nas odwieźć nawet do centrum miasta Zdziar. Przy samym stoku oraz w okolicy znajduje się szeroka baza noclegowa.

Parking

Na miejscu dostępny jest bezpłatny parking.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)