0 obserwujących
Otwarte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 1,6 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 1,6 km
1,1 km
(69%)
Łatwy
0,5 km
(31%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Kompleks narciarski położony jest w środku Puszczy Karpackiej przy ośrodku wypoczynkowym „Arłamów”. Narciarze mają tu do dyspozycji dobre zaplecze oraz możliwość szusowania po trzech trasach zjazdowych.

Wyciągi narciarskie

Do dyspozycji narciarzy oddano dwa wyciągi orczykowe o długości 400 i 500 metrów. Obsługują one trzy trasy zjazdowe, z których jedna jest w zasadzie tylko łatwiejszym wariantem jednej z nich. Ich łączna przepustowość to 2400 os./godz.

Trasy narciarskie

Trzy trasy zjazdowe są przeznaczone dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy (dwie z nich są niebieskie, jedna czerwona). Trasa nr 1 o długości 400 metrów prowadzi wzdłuż krótszego z wyciągów i jest przeznaczone dla rozpoczynających przygodę z narciarstwem. Dla nieco bardziej wprawionych przeznaczona jest trasa nr 2 (dł. 500 metrów). Uzupełnieniem oferty jest trasa nr 3 o długości 700 metrów, która omija bardziej strome odcinki trasy nr 2. Trasy są sztucznie naśnieżane oraz oświetlone, a także codziennie przygotowywane ratrakiem.

Położenie

Arłamów jest niewielką osadą nieopodal Ustrzyk Górnych w paśmie gór Sanocko-Turczańskich. Ośrodek narciarski położony jest na połoninie obok czterogwiazdkowego hotelu „Arłamów”.

Infrastruktura

Ośrodek szczyci się nowoczesnym zapleczem hotelarskim i dobrą infrastrukturą, która zapewnia komfort odwiedzających gości. Hotel i Rezydencja Arłamów dysponuje miejscami noclegowymi i dodatkowymi atrakcjami takimi jak spa, basen czy ścianka wspinaczkowa. Przy górnej stacji wyciągu usytuowane są: wypożyczalnia sprzętu, serwis narciarski, licencjonowana szkoła narciarska, a także bar i karczma z zapleczem sanitarnym. Pozostałe restauracje znajdują się w hotelu i rezydencji przy górnej stacji wyciągu nr.1.

Dojazd

Do ośrodka można dojechać skręcając z drogi nr 890 w miejscowości Jureczkowa. Arłamów oddalony jest o 30 kilometrów od Ustrzyk Dolnych, 34 kilometry od Przemyśla, 98 kilometrów od Rzeszowa. Jako jedyny obiekt tego typu w Polsce, Hotel Arłamów posiada własne lądowisko dla samolotów oraz heliport (600 m od hotelu). Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj http://www.arlamow.pl/kontakt-1

Parking

Przy górnej stacji wyciągu znajdują się parkingi dla narciarzy. Parking jest płatny. Opłata wynosząca 5 złotych jest jednorazowa, bez limitu czasowego. Dla autokarów opłata wynosi 30 złotych.

Kontakt

Address: Arłamów 38-700 Ustrzyki Dolne

http://www.arlamow.pl/dla-narciarzy

[email protected]

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)