0 obserwujących
Otwarte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 4 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 19:00
Trasy narciarskie: 4 km
1,1 km
(28%)
Łatwy
2 km
(50%)
Średni
0,9 km
(23%)
Trudny

Informacje

Arena Narciarska Jaworki spełni oczekiwania każdego amatora szusowania. Jest kompleksem tras o charakterze wszechstronnym. Spędzą tam miło czas rodziny z dziećmi, ale profil stoku pozwoli nacieszyć się zjeżdżaniem również tym bardziej wymagającym narciarzom. Snowboardziści też nie będą mogli narzekać, ponieważ na terenie obiektu można wybrać wariant zjeżdżania poza trasą. Znajdzie się również coś dla tych ze sportowym zacięciem szukających miejsca do rywalizacji czasowej.

Wyciągi narciarskie

Głównym wyciągiem narciarskim ośrodka jest 2-osobowa kolej krzesełkowa o długości 621 metrów i przepustowości 1200 osób na godzinę. Czas jazdy z dolnej do górnej stacji to 4 minuty. Kolej wspomagają dwa wyciągi talerzykowe o długości 200 i 170 metrów. Ich łączna przepustowość to 1400 osób co oznacza, że zdolność przewozowa wszystkich wyciągów wynosi 2600

Trasy narciarskie

Arena Jaworki to ponad 3600 metrów tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Trasa nr 1 po prawej stronie obok dłuższego orczyka jest trasą niebiesko-czerwona o długości 450 metrów, przeznaczoną konkretnie pod zawody sportowe. Posiada homologację PZN do slalomu. Od górnej stacji wyciągu kanapowego mamy do wyboru kilka wariantów różnorodnych tras: na prawo jest trasa dojazdowa do slalomu; równolegle do kanapy, po jednej i drugiej stronie, ciągną się trasy niebiesko-czerwone, w tym jedna do rozgrywania zawodów, a najdalej wysunięta na lewo jest trasa freerideowa, którą otwiera rodzinny odcinek snow-crossowy. Warta wspomnienia jest również trasa numer 7, która zaczyna się dość łagodnie, a dolny odcinek (przecinka przez las) jest już dosyć trudny, dlatego został oznaczony czarnym kolorem. Dla najmłodszych przygotowano krótki odcinek stoku o łagodnym nachyleniu obok krótkiego talerzyka.

Położenie

Jaworki to mała miejscowość w województwie małopolskim, leżąca przy samej granicy ze Słowacją, niedaleko Szczawnicy. Stok znajduje się na północnym stoku Bukowinek w dolinie potoku Skalskie, u podnóża rezerwatu Wysokich Skałek (1050 metrów n.p.m.) w pobliżu rezerwatu Wąwozu Homole w Pieninach.

Infrastruktura

Na miejscu funkcjonuje kompleksowe zaplecze narciarskie. Do dyspozycji gości pozostaje wypożyczalnia sprzętu z serwisem narciarskim oraz szkoła-narciarsko-snowboardowa. 2 punkty gastronomiczne znajdują się przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej i i górnej stacji wyciągu talerzykowego po prawej stronie. Niewątpliwą atrakcją dla najmłodszych jest tor saneczkowy, a dla tych z zacięciem sportowym przygotowano jedną z niewielu w Polsce trasą z pomiarem czasu, na której ustawiony jest slalom. Snowboardziści ucieszą się z profesjonalnego snowparku oraz prawie kilometrowej trudnej trasy freeride'owej.
Dzięki dobrej lokalizacji ośrodka w pobliżu dostępna jest szeroka baza noclegowa oraz liczne atrakcje malowniczej okolicy Pienin.

Dojazd

Jadąc z Nowego Targu w kierunku Nowego Sącza, w Krościenku należy skierować się na most przez Dunajec w stronę Szczawnicy, przez którą należy przejechać i kierować się dalej bezpośrednio do Jaworek. Tam skręcamy w prawo zgodnie z tablicą informacyjną.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://arenanarciarska.pl/zima/index.php/dojazd/

Parking

Na terenie ośrodka znajduje się bezpłatny parking.

Kontakt

Address: Jaworki, ul. Zaskalskie 16 34-460 Szczawnica

http://arenanarciarska.pl/

[email protected]

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)