0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 1
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Annaberg to rodzinne okolice Marcela Hirschera - jednej z największych gwiazd narciarskiego świata. Podążanie śladami mistrza świata to jednak nie wszystko, co ma do zaoferowania ten malowniczo położony i skąpany w słońcu ośrodek.
Annaberg - Lungötz to jedna z trzech sąsiadujących ze sobą stacji narciarskich wchodzących w skład regionu narciarskiego Dachstein West. Pozostałe dwa to Russbach i Gosau.
W sezonie 2014/2015 do kompleksu wyciągów dołączyła nowoczesna, 8-osobowa gondola o długości 2 600 metrów i zdolności przewozowej 2 000 osób/godzina.

Niedawno rozszerzono również ofertę dla rodzin z dziećmi - powstał klub dziecięcy z całodobową obsługą, w którym rodzice mogą zostawić swoje pociechy pod fachowym okiem opiekunów, podczas gdy sami mają ochotę wybrać się na bardziej wymagające trasy. Na maluchów czeka cała masa bezpiecznych atrakcji poza-narciarskich.

Annaberg - Lungötz czyni zadość potrzebom nie tylko rodzinom, ale również indywidualnym narciarzom szukającym czegoś więcej niż łagodnych i szerokich stoków. Znajdziemy tutaj 7 km tras trudnych oraz stały slalom im. Marcela Hirschera z pomiarem czasu, na którym mogą sprawdzić się entuzjaści narciarstwa zjazdowego.

Dojazd

Ośrodek znajduje się niedaleko centrum Salzburga, a dojazd do niego jest niezwykle prosty. Tuż za Salzburgiem należy zjechać z autostrady na rozwidleniu "Eben" w kierunku Annaberg.
Więcej informacji odnośnie dojazdu oraz wskazówek o innych środkach transportu znajdziesz tutaj: http://www.dachstein.at/pl/winter/serwis-info/planer-podrozy/przyjazd/

Położenie

Stacja narciarska znajduje się po salzburskiej stronie regionu górskiego Dachstein West, w kraju związkowym Salzburg. Trasy rozciągają się na wysokości 780 - 1620 metrów n.p.m.

Wyciągi narciarskie

W skład samego Annaberg - Lungötz wchodzą dwie koleje gondolowe, dwa wyciągi krzesełkowe oraz dwa wyciągi orczykowe. Cały teren Dachstein West posiada łącznie 27 wyciągów narciarskich.
Najnowszym wyciągiem jest kolej gondolowa mierząca 2 600 metrów.

Przepustowość wszystkich wyciągów gwarantuje poruszanie się po terenie bez konieczności stania w kolejkach.

Trasy narciarskie

Dachstein West to ponad 77 km tras narciarskich. 7 km tras czarnych, 7 km tras łagodnych i 63 km tras średnio-trudnych czyli czerwonych. Wszystkie dostępne bez konieczności odpinania nart i połączone wspólnym systemem karnetów.

Najciekawsze trasy w Annaberg to bez wątpienia stały slalom Marcela Hirschera z pomiarem czasu na tyczkach oraz specjalnie wyznaczona trasa z pomiarem prędkości - "Jagaschuss Speed Check".

Infrastruktura

W skład infrastruktury narciarskiej wchodzą: przechowywalnia sprzętu zimowego, wypożyczalnia nart i snowboardu, szkoła narciarsko-snowboardowa, serwis narciarski. W przerwie pomiędzy szusowaniem warto odpocząć i posilić się w jednym z kilku barów lub restauracji na stoku.

Zaplecze dla najmłodszych stanowią: klub dziecięcy, w którym można zostawić dzieci pod opieką oraz tzw. Kinderland, w którym najmłodsi entuzjaści białego szaleństwa łączą naukę z zabawą, stawiając pierwsze kroki na nartach pod czujnym okiem profesjonalnej kadry instruktorów. Młodzi, lecz bardziej doświadczeni narciarze mogą poszaleć w specjalnie przygotowanym snowparku.

Na terenie ośrodka dostępny jest również darmowy hot-spot wi-fi.

W okolicach ośrodka, w dolinie Lammertal, przygotowano również malownicze trasy do uprawiania narciarstwa biegowego o łącznej długości ponad 134 km. Największą atrakcją jest 2,5 km pętla biegowa ze sztucznym oświetleniem, na której można biegać aż do 21:00.

Parking

Samochód można zostawić na jednym z licznych parkingów na terenie ośrodka lub skorzystać z oferty bezpłatnego ski-busa, który kursuje pomiędzy sąsiednimi stacjami i dowozi narciarzy bezpośrednio pod dolne stacje wyciągów.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 624340400

http://www.annaberg-lungoetz.com/

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)