0 obserwujących
Trasy narciarskie: 130 km
70 km
(54%)
Łatwy
52 km
(40%)
Średni
8 km
(6%)
Trudny

Informacje

Alta Badia jest częścią regionu Dolomiti Superski, który daje dostęp do 12 ośrodków narciarskich w północnych Włoszech, dysponujących łącznie ponad 1 200 kilometrami tras narciarskich i przeszło 460 wyciągami.

Tereny narciarskie Alta Badia kuszą świetnie przygotowanymi trasami i szczególnie polecane są początkującym i średnio-zaawansowanym. Mimo dominacji tras dla mniej doświadczonych narciarzy, warto zauważyć, że na jednym ze stoków w Alta Badia, rozgrywane są co roku zawody Pucharu Świata w Narciarstwie alpejskim. Przez ośrodek przechodzi również słynna włoska trasa przełajowa - Sella Ronda - która wije się na terenie kilku regionów narciarskich: Val Gardena, Arabba/Marmolada i Val di Fassa. Czas przejazdu trasą waha się miedzy 5-6 godzin. Sella Ronda podzielona jest na dwa warianty, łatwy i trudny, w zależności czy jedziemy zgodnie z ruchem wskazówek zegara czy w stronę przeciwną.

Odwiedzający doceniają również zaplecze kulinarne tego uroczego zakątka. W regionalnych restauracjach i chatach alpejskich, szefowie kuchni przygotowują dania wyłącznie z lokalnych składników najwyższej jakości.

Profil tras oraz ciekawa infrastruktura dla dzieci i młodzieży, przyciągają co roku do Alta Badia całe rodziny.

Wyciągi narciarskie

Z miejscowości La Villa, San Cassiano, Corvara Colfosco, na teren narciarski dostaniemy się kolejami gondolowymi. Na górze mamy już do wyboru w większości wyciągi krzesełkowe oraz kilka orczykowych. Łącza zdolność przewozowa ośrodka wynosi 88 727 pasażerów na godzinę.
W skład kompleksu wyciągów wchodzą:
- 1 kolej linowo-torowa
- 10 kolei gondolowych
- 30 wyciągów krzesełkowych (wolnych i szybkich)
- 12 orczyków/talerzyków
- 6 wyciągów taśmowych dla dzieci i początkujących.

Trasy narciarskie

W Alta Badia przeważają trasy dla mniej doświadczonych narciarzy, ale eksperci również znajdą tutaj swoje miejsce na ziemi. Na bardzo trudnym odcinku Gran Risa, rozgrywane są corocznie zawody alpejskiego PŚ. Popularną w tym regionie trasą jest słynna Sella Ronda - 5-6 godzinna przełajowa trasa widokowa, która łączy ośrodki Alta Badia, Arabba / Marmolada i Fassatal.

Łączna długość tras na terenie kompleksu, wynosi 130 km:
- 70 km (54 %) tras łatwych,
- 52 km (40 %) tras średnio-trudnych,
- 8 km (6 %) tras trudnych.

80 % powierzchni stoków objętych jest system sztucznego naśnieżania. Co noc na terenie ośrodka pracuje 391 armatek śnieżnych.

Najdłuższa trasa, "Piz Sorega - La Villa", ma 8,5 km długości i biegnie na przewyższeniu 700 metrów.
Najtrudniejsza trasa, "Gran Risa", ma 2,5 km i leży na prawie 650-metrowej różnicy poziomów.

Położenie

Położona w Dolomitach, w Południowym Tyrolu, w prowincji Balzano, Alta Badia rozciąga się od Przełęczy Gardena nad miasteczkami Colfosco, Corvara, La Villa, Badia, San Cassiano, aż do Przełęczy Campolongo.

Tereny narciarskie znajdują się na wysokościach od 1 324 do 2 550 metrów n.p.m. Dzięki odpowiedniej lokalizacji, jazda na nartach w perfekcyjnych warunkach możliwa jest od listopada do połowy kwietnia.

Infrastruktura

Podstawowe zaplecze narciarskie: 6 szkół narciarsko-snowboardowych i 6 wypożyczalni oraz serwisów sprzętu zimowego.
Atrakcje na stoku: trasy z pomiarem czasu i prędkości, trasa z możliwością nagrania przejazdu, trasa do slalomu równoległego, system Skiline, dzięki któremu możemy kontrolować w Internecie długość zjechanych tras, pokonane przewyższenia, czy ilość użytych wyciągów, a także profesjonalny snowpark oraz tzw. Funslope i wreszcie stok dla dzieci (kidslope), pełen różnych przeszkód, hopek, slalomów i miękkich figurek zwierząt, które maluchy mogą bezpiecznie omijać. W każdej miejscowości należącej do regionu jest również przedszkole narciarskie.

Do pozostałych atrakcji należą bez wątpienia:
-lodowisko
-ściana wspinaczkowa
-jazda konna
-kryta pływalnia
-jazda na sankach

Dojazd

Zjeżdżając z Autostrady Brennerskiej, możemy dostać się do Alta Badia przez dolinę Val Gardena i przełęcz Gardena (2371 m), albo przez Brunico i dolinę Val Badia. Jedziemy drogą wysokogórską, więc warto pamiętać o łańcuchach śniegowych.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj:
http://www.altabadia.org/en/info-service/getting-to-alta-badia/getting-to-alta-badia.html

Parking

W regionie Alta Badia, większość parkingów jest płatnych. Jeden z niewielu bezpłatnych parkingów znajduje się na ulicy Sompunt, w pobliżu wyciągu Sonata.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)