0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 250 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 250 km
70 km
(28%)
Łatwy
130 km
(52%)
Średni
50 km
(20%)
Trudny

Informacje

Alpe d'Huez cieszy się niezwykłą renomą wśród francuskich ośrodków narciarskich m.in. ze względu na wyjątkową liczbę miejsc noclegowych, mnóstwo atrakcji stokowych i poza-stokowych, wydajny system wyciągów, 4 niezwykle długie trasy, na których pokonujemy ponad 2 km różnicę wysokości, aż 300 słonecznych dni w roku oraz wiele wymagających wariantów zjazdowych. Podobno, jeśli pogoda dopisuje, ze szczytu Pic Blanc (3 330) można zobaczyć 1/5 Francji.

Alpe d'Huez przeżyło wielki rozwój sportowy w trakcie organizacji igrzysk olimpijskich w Grenoble. Ośrodek nie słynie wyłącznie z infrastruktury zimowej. Alpe d'Huez to wręcz legenda, jeśli chodzi o kolarstwo. Podjazd z 21 zakrętami, prowadzący z Le Bourg-d'Oisans do L'Alpe, jest jednym z najbardziej znanych odcinków podczas Tour de France!

Południowa eskpozycja większości stoków, sprawia, że w grudniu na trasach słońce świeci 7 i pół godziny, natomiast w kwietniu aż 11 godzin.

Alpe d'Huez to połączony obszar 5 resortów i 2 miejscowości: Alpe d'Huez, Auris en Oisans, La Garde, Le Freney d'Oisans, Oz en Oisans, Vaujany oraz Villard-Reculas.

Wyciągi narciarskie

63 wyciągi o łącznej zdolności przewozowej 91 427 os./h.
- 2 koleje linowo-torowe,
- 15 gondoli różnego typu,
- 3 wyciągi mieszane ( gondola + krzesełko),
- 21 wyciągów krzesełkowych,
- 22 orczyki

+ 5 wyciągów taśmowych, dedykowanych poczatkującym i dzieciom.

Trasy narciarskie

Różnorodność tras robi wrażenie. Znajdziemy tutaj szerokie, familijne zjazdy oraz szybkie, sportowe trasy, a także ośle łączki dla początkujących i przyjemne nartostrady biegnące przez las, a wreszcie typowo alpejskie, słoneczne zbocza na terenie lodowca.

Bardzo znaną atrakcją, a jednocześnie sporym wyzwaniem, jest próba zmierzenia się z 4 najdłuższymi trasami ośrodka i pokonanie ich w ciągu jednego dnia. Brzmi łatwo?
Te 4 trasy to ponad 65 km zjazdu i 8000 metrów przewyższenia:
1. Le Pic Blanc 3330m - La Villette 1295m;
2. Le Pic Blanc 3330m - L'Enversin d'Oz 1125m;
3. Le Pic Blanc 3330m - Oz en Oisans 1350m;
4. Le Pic Blanc 3330m - Auris en Oisans 1600m).

Uwaga: kiedy wyzwanie zostanie ukończone, dostajemy certyfikat!

250 km tras zjazdowych:
- 70 km (28 %) łatwych,
- 130 km (52 %) średnio-trudnych,
- 50 km (20 %) trudnych.

963 armatek śnieżnych obejmuje swoim zasięgiem tylko 35 % powierzchni stoków.

Najdłuższe trasy:
- czarna "La Sarenne" ( z Pic Blanc do Auris En Oisans). Jej długość to 16  km. Warto ją zaliczyć, chociażby ze względu na walory krajobrazowe.
- z Pic Blanc do Enversin d'Oz. Jej długość to 17  km.

Położenie

Alpe d'Huez leży w Departamencie Isère. Trasy narciarskie rozciągają się na zboczach masywu Grandes Rousses, na wysokościach od 1 135 aż do 3 330 metrów n.p.m. (szczyt Pic Blanc).

Infrastruktura

Na terenie kompleksu działa 1 snowpark (ze strefą dla początkujących i dla ekspertów), 1 tor do boardercrossu, 1 trasa do jazdy nocnej, 1 trasa slalomowa do organizacji zawodów międzynarodowych, 2 strefy dla początkujących i ponad kilometrowy tor do saneczkowy.

Na miejscu funkcjonują 4 profesjonalne szkoły narciarsko-snowboardowe, kilkanaście markowych sklepów sportowych oraz liczne wypożyczalnie i serwisy sprzętu zimowego.

Infrastruktura gastronomiczna i apres-ski jest bardzo urozmaicona. Na całym obszarze, zarówno na stokach, jak i poza nim, działają liczne restauracje, bary, puby, dyskoteki i nocne kluby.

W Alpe d'Huez, oprócz zaplecza typowo narciarskiego, dostępnych jest szereg ciekawych atrakcji, w tym:
- centrum sportowe z pływalnią, ścianką wspinaczkową, siłownią, strefą cardio, mini-golfem, boiskiem do kosza i do badmintona.
- wycieczki piesze i wędrówki na rakietach śnieżnych z przewodnikiem.
- jazda samochodem po lodzie czyli tzw. icedriving,
- jazda skuterem śnieżnym czyli tzw. snowmobiling,
- lot helikopterem, paralotnią i awionetką,
- psie zaprzęgi,
- kuligi i przejażdżki konne,
- kryty park linowy,
- laser arena
- lodowisko
- spa i baseny termalne

Dojazd

Miejscowości wchodzące w skład Alpe d'Huez są dość łatwo dostępne z Grenoble (godzina jazdy samochodem). Drogi są w większości dobrze przygotowane na przyjazd turystów.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: https://www.alpedhuez.com/en/winter/resort/access.html

Parking

W każdym resorcie, pod dolnymi stacjami wyciągów, znajdują się obszerne parkingi. Największe parkingi (zarówno garażowe, jak i zewnętrzne) przygotowano w Huez. Mniejsze parkingi garażowe są również dostępne w wielu innych destynacjach. Wszystkie są płatne.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)