0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 8
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0,3 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 0,3 km
0,3 km
(100%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Albach to gmina w zachodniej Austrii, w kraju związkowym Tyrol. Ze względu na coroczne posiedzenia Europejskiego Forum Alpbach - konferencji z pogranicza świata nauki, sztuki i polityki, miejscowość zyskało nazwę "Wioska Myślicieli". Alpbachtal to teren narciarski, który góruje nad wioską i otacza ją ze wszystkich stron. Słynie z różnorodności tras i wspaniałych widoków. Kilkukilometrowe, łagodne trasy familijne przeplatają się tutaj z wariantami dla prawdziwych wyczynowców oraz z rozległymi terenami do uprawiania freeride'u. Ośrodek stanowi bardziej kameralną, a jednocześnie nowoczesną i pełną atrakcji alternatywę dla swojego popularniejszego sąsiada - Kitzbüchel, który w sezonie często ugina się od nadmiaru turystów.
Teren narciarski Alpbachtal połączony jest wspólnym systemem karnetów z pobliskim Wildshönau, dając w sumie ponad 147 km tras oraz 47 wyciągów.

Położenie

Miejscowość Alpbach zlokalizowana jest w zachodniej Austrii. Teren narciarski Alpbachtal to kilka połączonych ze sobą kompleksów wyciągów, które otaczają wioskę, z czego największy z nich leży na stokach góry Gmahkopf (1 900 m. n.p.m.), która przylega do pasma Wiedersberger Horn.

Wyciągi narciarskie

W skład kompleksu wyciągów wchodzą 3 gondole, 5 wyciągów krzesełkowych i 13 orczyków dając w sumie 21 wyciągów o łącznej przepustowości ponad 21 tysięcy osób na godzinę, dzięki czemu po terenie możemy poruszać się bez kolejek i nadmiernego tłoku na stokach.

Trasy narciarskie

W Alpbachtal na miłośników białego szaleństwa czekają 52 km różnorodnych tras narciarskich, w większości sztucznie naśnieżanych. 33 km stanowią trasy o średnim stopniu trudności. 14 km tras przeznaczonych jest dla początkujących i rodzin z dziećmi. Pozostałe warianty tras należy zaliczyć do trudnych i bardzo trudnych ( w tym trasa z homologacją FIS), na których poradzą sobie wyłącznie zaawansowani narciarze lub wytrawni miłośnicy jednej deski. Na terenie kompleksu nie zabrakło również miejsca dla entuzjastów freeride'u - malownicze stromizny pełne puchu zadowolą każdego amatora tej dyscypliny.

Infrastruktura

Do podstawowej infrastruktury narciarskiej należy zaliczyć liczne wypożyczalnie sprzętu zimowego, sklepy sportowe oraz serwisy narciarskie. Naukę jazdy na jednej lub dwóch deskach oferuje wiele szkółek narciarsko-snowboardowych. Niektóre z nich zapewniają całodobową opiekę nad dziećmi.
Nocna jazda możliwa jest na stoku Reithkorgel.

Do rozmaitych atrakcji poza-stokowych należą wyprawy na nartach tourowych, rakietach śnieżnych, tory saneczkowe (8 torów, w tym 3 oświetlone), lodowiska, kryty basen i centrum odnowy biologicznej.
Mimo kameralnej atmosfery ośrodka, baza noclegowo-gastronomiczna jest tutaj bardzo dobrze zorganizowana.

Dojazd

Rejon Alpbachtal jest łatwo dostępny samochodem. Najszybszym, ale płatnym wariantem jest skorzystanie z autostrady Inn Valley (A12) i zjechanie z niej zjazdem na Kramsach. Bezpłatną alternatywę stanowi przyjazd od strony Monachium przez trasę Tergernsee/Achenpasse.

Więcej informacji odnośnie dojazdu oraz wskazówek dotyczących innych form transportu znajdziesz tutaj: http://www.alpbachtal.at/pl/serwis/travel-information

Parking

Liczne parkingi znajdują się w centrum Alpbach oraz bezpośrednio pod dolnymi stacjami wyciągów narciarskich w Inneralpbach, Reith im Alpbach i Kramsach.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)