0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Pomiędzy Salzburgiem, a Karyntią zlokalizowany jest popularny ośrodek narciarski Katschberg - Aineck, nazywany zdrobniale "Katschi". Ze względu na doskonałe położenie panują tu świetne warunki śniegowe, lecz to nie gwarancja śniegu przyciąga tutaj turystów. Ośrodek, dzięki swojej bezpiecznej i przystosowanej dla najmłodszych infrastrukturze, często wybierany jest przez rodziny z dziećmi. Jedną z największych atrakcji jest tutaj narciarska wioska "Katschi's Kids World", pełna atrakcji dla najmłodszych amatorów białego szaleństwa.
Jednak Katschberg - Aineck to ośrodek o profilu nie tylko familijnym - tereny do freeride'u oraz profesjonalny snowpark przyciągają tutaj również rzeszę miłośników adrenaliny. Dodatkowym atutem kompleksu są dość niskie ceny karnetów, w porównaniu do innych ośrodków narciarskich w rejonie Tyrolu i Salzburga.

Dojazd

Dojazd do kompleksu nie stanowi problemu. Dzięki autostradzie, do celu dostaniemy się w niecałą godzinę drogi zarówno z Salzburga, jak i z Klagenfurt.
Jadąc z północy Austrii autostradą A10 należy wybrać wyjazd St. Michael.
Więcej informacji odnośnie dojazdu oraz wskazówek o innych środkach transportu znajdziesz tutaj: https://www.lungau.at/en/service/arrival/

Położenie

Ośrodek zlokalizowany jest w Wysokich Taurach, pomiędzy Karyntią, a Krajem Salzburskim i rozciąga się na wysokości 1640-2220 m n.p.m. Trasy narciarskie położone są na stokach dwóch szczytów, Aineck (2 220 m n.p.m.) oraz Tschaneck (2 030 m n.p.m.).

Trasy narciarskie

Łącznie mamy do dyspozycji 70 km tras zjazdowych, z czego większość (50 km) to trasy dla średnio-zaawansowanych. Dokładnie rozkłada się to w ten sposób:
Trasy czerwone: 50 km.
Trasy łatwe: 10 km.
Trasy trudne: 10 km.

Stoki góry Tschaneck polecane są bardziej wytrawnym narciarzom. Natomiast początkujący i średnio-zaawansowani powinni czuć się dobrze na stokach Aineck.

Wszystkie trasy posiadają system sztucznego naśnieżania - ośrodek obsługiwany jest przez prawie 600 armatek śnieżnych.

Ośrodek oferuje również możliwość jazdy nocnej na jednej z tras w godzinach 19:00 - 22:00, co w Austrii wcale nie jest tak powszechne jak w Polsce.

Pomiędzy szczytami Aineck i Tschaneck nie będą się nudzić również narciarze biegowi. Wyznaczono tutaj bowiem 40 km urozmaiconych tras biegowych o różnym stopniu trudności, z przeważającą ilością tras łatwych i średnio-trudnych.

Parking

Ośrodek dysponuje licznymi darmowymi parkingami, zarówno w centrach Katschberghohe, St. Michael oraz St. Margarethen, jak i bezpośrednio pod dolnymi stacjami wyciągów narciarskich.

Miasteczka połączone są darmową linią ski-busową, więc samochów można zostawić pod hotelem czy innym miejscem noclegowym.

Wyciągi narciarskie

16 wyciągów narciarskich o łącznej zdolności przewozowej 27 000 osób na godzinę daje gwarancję "bezkolejkowego" poruszania się po terenie ośrodka.
Stację obsługuje dokładnie 8 wyciągów orczykowych, 6 wyciągów krzesełkowych oraz 2 gondole. Kompleks wyposażony jest również w tzw. wyciągi dywanowe, specjalnie dostosowane do najmłodszych użytkowników.

Infrastruktura

Doskonałą bazę noclegową i masę atrakcji poza-stokowych oferuje wioska narciarska Katschberghohe, polecana szczególnie ze względu na bezpośrednią bliskość dolnych stacji wyciągów. Do niektórych miejsc noclegowych turyści mogą dostać się praktycznie bez konieczności ściągania nart. Alternatywą dla Katschberghohe są dwa sąsiednie miasteczka: St. Michael oraz St. Margarethen, z których możemy dostać się darmowym ski-busem pod sam ośrodek.
Do infrastruktury narciarskiej należą z pewnością trzy wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego, liczne ski-serwisy oraz trzy szkoły narciarsko-snowboardowe.
Dla najmłodszych, nie licząc oferty szkółek, przygotowano specjalnie wyznaczony teren narciarski z licznymi atrakcjami - "Katschi's Kids World". Są tutaj wyciągi dla dzieci, trasy z przeszkodami i inne ciekawe urozmaicenia dla najmniejszych miłośników szusowania po śniegu. Wszystko pod kontrolą profesjonalnej kadry.

Przygotowano również profesjonalny snowpark, który zaopatrzony jest m.in. w half-pipe.

W przerwach pomiędzy szusowaniem można odpocząć i posilić się w licznych barach lub w jednej z wielu chatek narciarskich i restauracji. Po całym dniu na nartach lub snowboardzie warto odwiedzić również klub dyskotykowy.

Do atrakcji poza-stokowych należą:
-oświetlony tor saneczkowy
-lodowisko
-paragliding
-kuligi konne
-piesze wędrówki (13 km szlaków)

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)