0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Adamello Ski - Ponte di Legno/Passo Tonale/Lodowiec Presena/Temu oferuje w sumie 30 nowoczesnych wyciągów i 100 km różnorodnych tras zjazdowych. Ten połączony ośrodek daje możliwość jazdy na nartach nie tylko zimą - dzięki terenom znajdującym się na wysokości nawet 3 000 metrów ( na obszarze lodowca Presena), możemy szusować po śniegu od wczesnej jesieni do późnej wiosny.

Adamello Ski - Passo Tonale należy do Val di Sole - największego połączonego terenu narciarskiego na zachodniej stronie Trydentu.

Przełęcz Passo Tonale, zlokalizowana jest na granicy Lombardii i Trydent. Tworzy naturalny amfiteatr oddzielający dolinę Val di Sole od doliny Vallecamonica i rozciągający się na wysokości od 1 884 do 3 100 m, między masywami Ortles-Cevedale i Adamello-Presanella.

Miejscowość Ponte di Legno wabi narciarzy słoneczną doliną oraz bliskością nartostrad w Passo Tonale i na masywie Adamello-Presanella. Nowoczesny wyciąg kabinowy w kilka minut trasnportuje turystów z Ponte di Legno na tereny Passo Tonale (1 884 m) nad obszerną przełęczą łąkową, między masywem Ortles-Cevedale, a Adamello-Presanella.

Wyciągi narciarskie

Maksymalna zdolność przewozowa maszyn wynosi 49 825 pasażerów na godzinę.

W skład kompleksu 30 wyciągów narciarskich wchodzą 4 koleje gondolowe, 19 wyciągów krzesełkowych, 3 orczyki i 4 wyciągi szkoleniowe, w tym 2 taśmowe (magiczne dywany).

Trasy narciarskie

Adamello Ski oferuje stoki dla każdego, niezależnie od wieku i umiejętności. Na terenie ośrodka dominują trasy łatwe i średnie, wyznaczone na szerokich, bezleśnych stokach. Na lodowcu Presena Glacier, narciarze jeżdżą na wysokości aż 3 000 metrów, podziwiając zapierające dech w piersiach widoki. Pontedilegno i Temu oferują głównie trasy dla średniozaawansowanych, ale znajdziemy też kilka trudnych odcinków. Wszystkie trasy objęte są systemem sztucznego naśnieżania.
Łączna długość wariantów zjazdowych wynosi ok. 60 km:
-trasy łatwe: 10 km (17 %)
-trasy średnio-trudne: 40 km (68 %)
-trasy trudne: 9,1 km (15 %)

Najdłuższa trasa prowadzi ze stoków Lodowca Presena do Pontedilegno. Jej długość wynosi 11 km. Zjeżdżając na sam dół za jednym razem pokonujemy przewyższenie prawie 1 800 metrów!

Najtrudniejszy odcinek to "Paradiso". Ma długość 3 km i jest uważany przez wielu narciarzy za najtrudniejszy wariant zjazdowy we Włoszech.

Położenie

Adamello Ski leży w regionie Val di Sole (Dolina Słońca), położonym w północnych Włoszech, w regionie Trydent-Górna Adyga. Val di Sole obejmuje dolinę rzeki Noce oraz przyległe doliny jej dopływów (Val di Peio i Val di Rabbi). Powierzchnia Val di Sole to około 610 km2. Dolina otoczona jest masywami górskimi Adamello, Grupa Brenta oraz Ortler i rozciąga się od przełęczy Tonale (Passo Tonale) na zachodzie, do miejscowości Mostizzolo na wschodzie.

Tereny narciarskie Adamello Ski znajdują się na wysokościach od 1 121 do 3 016 metrów n.p.m.

Infrastruktura

Zaplecze dla dzieci: wartym wyróżnienia miejscem jest z pewnością strefa zabaw i nauki "Kindergarten". To dość obszerny, zabezpieczony i nasłoneczniony plac zabaw dla najmłodszych, wyposażony w specjalną taśmę wyciągową (czarodziejski dywan) oraz liczne urozmaiceniami i miękkimi przeszkodami na stoku. Maluchy uczą się tutaj przez zabawę, pod czujnym okiem instruktorów i opiekunów.

Podstawowe zaplecze tworzą 3 szkoły narciarsko-snowboardowe i 2 wypożyczalnie sprzętu zimowego, przy których działają serwisy narciarskie.

Okolice ośrodka słyną ze świetnej bazy noclegowej i bogatej oferty apres-ski, świetnego jedzenia i gościnnej atmosfery. To wprost idealne miejsce na rodzinny wypad na narty (lub deskę!).

Dojazd

Najbliższy zjazd z autostrady znajduje się ok. 70 km od ośrodka. To około godzina jazdy samochodem. Autostrada Brennerską (A22) jedziemy do Trydentu lub lepiej do S. Michele all'Adige, następnie drogą numer SS43 przez Mezzolombardo i Cles, potem drogą numer SS42, która przebiega przez całą dolinę Val di Sole, aż do Passo Tonale.

Z lotniska Bergamo:
Drogą krajową numer SS42 bezpośrednio do Passo Tonale.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://cms.passotonale.it/index.php?option=com_content&task=view&id=20&Itemid=58

Parking

Parkingi są bezpłatne.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)