0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 29
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Achenkirch przy jeziorze Achensee to malownicza i niezwykle popularna tyrolska miejscowość z tradycjami. Położenie, walory naturalne i kulturalne przyciągają tutaj turystów zarówno latem jak i zimą. Okolice Achenkirch to raj szczególnie dla narciarzy biegowych lub skiturowych. Poza ośrodkiem narciarskim Christlum i 53 km tras biegowych, miejscowość oferuje również wspinaczkę wysokogórską, możliwość wypożyczenia rakiet śnieżnych i inne ciekawe regionalne rozrywki, które urozmaicą pobyt całej rodzinie. Ze względu na świetną lokalizację, śnieg utrzymuje się tutaj od listopada do końca kwietnia.

Położenie

Achenkirch to mała tyrolska miejscowość położona na wysokości 930 metrów n.p.m. nad północnym brzegiem jeziora Achensee, zaraz przy granicy z Niemcami. Ośrodek Christlum rozciąga się na wysokości 950 - 1 800 metrów n.p.m.

Wyciągi narciarskie

Kompleks wyciągów Christlum Achenkirch to 7 wyciągów orczykowych i 4 wyciągi krzesełkowe, w tym jedna kolejka 6-osobowa, jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe.

Trasy narciarskie

27 km tras świetnie przygotowanych, dobrze oświetlonych, różnorodnych tras narciarskich to prawdziwy raj dla amatorów szusowania. Większość, tj. około 16 km, stanowią trasy o średnim stopniu trudności. Tras niebieskich jest tutaj 6 km. Reszta to trasy czarne, czyli trudne.
W okolicy istnieje możliwość pojeżdżenia poza trasą.

Achenkirch to mekka dla amatorów biegów narciarskich i skiturowców - okolice Achensee oferują ponad 53 km tras ski-crossowych.

Infrastruktura

Obiekt może pochwalić się licznymi atrakcjami dodatkowymi, do których bez wątpienia należą tor do boardercrossu, tor saneczkowy, lot na paralotni w tandemie, czy Dinojet - wyciąg dla najmłodszych. Oprócz tego możemy skorzystać z licznych punktów gastronomicznych, w tym z restauracji i baru ze strefą chillout. Dodatkowym atutem jest akomodacja w centrum Achenkirch. Turyści mają do wyboru 5-gwiazdkowy hotel, prywatne kwatery, rodzinne apartamenty czy agroturystykę.

Dojazd

Miasteczko położone jest tylko godzinę drogi od centrów Monachium i Innsbrucka. Jadąc z Austrii, z autostrady Inn Valley zjeżdżamy zjazdem na Achensee. Następnie na obwodnicy Achensee wzdłuż drogi, aż do Achensee Achenkirch. Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.christlum.at/de/anreise.php?top=1&sub=7

Parking

Parking jest bezpłatny.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)