0 obserwujących
Zamknięte
Aktualizacja: 11 lutego 2016
Otwarte wyciągi
0 / 68
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 123 km
Trasy
narciarskie
Sezon zimowy:
05.12.2014 - 12.04.2015
Godziny otwarcia:
08:30 - 16:30
Wysokość:
745 - 2015m (Różnica: 1270 m)
Trasy narciarskie: 123 km
46,2 km
(38%)
Łatwy
68,4 km
(56%)
Średni
8,4 km
(7%)
Trudny

Informacje

4 połączone kompleksy narciarskie w regionie turystycznym Schladming Dachstein to raj dla każdego. Miłośnicy białego szaleństwa mogą bez ściągania sprzętu dostać z jednego szczytu na drugi. Stąd popularnie nazywa się to huśtawką narciarską (skischaukel), której próżno szukać na polskich stokach., nie licząc Białki Tatrzańskiej. Schladming to największy region narciarski w Styrii, który obejmuje aż 7 dużych ośrodków narciarskich. Najlepsze, że skipass kilkudniowy zakupiony na terenie tego obiektu, jest również ważny w całym regionie Ski amadé - a ten oferuje ponad 800 km tras zjazdowych. Ze względu na niezwykłą ilość i zróżnicowanie tras na terenie Czterech Szczytów, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na stokach w regionie Schladming, obok zupełnie początkujących i rodzin z dziećmi, można spotkać zawodników np. testujących nowy sprzęt i profesjonalnych sportowców w trakcie treningu. Są tu trasy zarówno niebieskie jak i jedne z najszybszych tras pucharu świata z homologacją FIS.
Reiteralm, Hochwurzen, Planai, Hauser Kaibling oferują razem 123 kilometry stoków narciarskich , 44 nowoczesne kolejki linowe i kilkanaście wyciągów oraz 56 schronisk narciarskich. Ze względu na swoją specyfikę, to nie tylko jeden z najważniejszych ośrodków na obszarze Ski amadé - to jeden z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w całej Austrii.

Trasy narciarskie

Cały ośrodek to 123 kilometry tras narciarskich, w tym 47 km tras niebieskich, 68 km czerwonych, i 8 km czarnych; 44 nowoczesne kolejki linowe, wyciągi narciarskie i 56 obiektów z ofertą gastronomiczną.
Hauser Kaibling - położony jest na wschodzie od Schladming. Tutaj popularnością wśród maniaków szusowania cieszy się 7,o kilometrowa trasa FIS. Mało tego, ze względu na idealnie przygotowane trasy oraz nowoczesne zaplecze, niniejsze tereny, są miejscem treningów narodowej kadry Niemiec. Może się okazać, że obok nas na krzesełku siedzi Felix Neureuther lub Maria Höfl-Riesch. Zaplecze turystyczne stanowi 14 schronisk z ofertą gastronomiczną i obsługa kelnerską, które oferują różne regionalne przysmaki. Wypoczynek w trakcie zjeżdżania można uskutecznić m.in. w "Genussinsel" - strefie relaksu, z wystawionymi na zewnątrz leżakami i bezpłatnym Internetem 1800 metrów n.p.m. Rozciąga się stamtąd piękna 360-stopniowa panorama. Stoki Hauser Kaibling są bazą wypadową do dalszych narciarskich wojaży. Pamiętajmy, że mamy do wyboru jeszcze ponad 120 km narciarskich na pozostałych trzech połączonych ze sobą górach.

Planai - centralny ośrodek zaraz nad miastem Schladming. Najbardziej znaną trasą tego obiektu jest 4,6 km trasa FIS, gdzie rozgrywany jest nocny slalom mężczyzn. Dzięki Mistrzostwom Świata w narciarstwie alpejskim, które odbyły się tutaj w 2013, zmodernizowano i rozbudowano stoki oraz infrastukturę. Trasy są szerokie, świetnie przygotowane i posiadają niezwykle wydajny system sztucznego naśnieżania, co gwarantuje świetne warunki prawie do maja. Planai posiada świetną ofertę apres-ski, na którą składa sie m.in. największa w Europie chata narciarska (Hohenhaus Tenne), w której odbywają się różne ciekawe wydarzenia nie tylko muzyczne. Bezpośrednio pod ośrodkiem znajduje się jeden z najnowocześniejszcych w Europie podziemnych parkingów.

Hochwurzen- wizytówką tego obiektu jest 10 - osobowa kolej kabinowa, która zabiera 2 500 pasażerów w ciągu godziny posiadająca system bezpiecznego wsiadania dla dzieci i osób niepełnosprawnych oraz ponad 7 kilometrowa trasa zjazdowa do samej doliny. Hochwurzen jest idealnym obiektem dla rodzin z dziećmi - oprócz długich i szerokich stoków są również trasy zielone o niskim stopniu trudności i bardzo małym nachyleniu - doskonałe do stawiania pierwszych kroków na dwóch lub jednej desce. Dodatkową atrakcją, nie tylko dla najmłodszych jest ponad 7 kilometrowy tor saneczkowy. Stoki są oświetlone co pozwala na jazdę zarówno za dnia jak i w nocy. Nie będą się tu nudzić również amatorzy mocniejszych wrażeń - zadbają o to świetnie przygotowane snowparki z profesjonalnymi przeszkodami, zaprojektowane przez firmę QParks.

Reiteralm- to najbardziej wysunięty na zachód od Schladming ośrodek wchodzący w skład huśtawki narciarskiej. Tutaj najdłuższym wariantem jest 6 kilometrowa trasa. Co wyróżnia ten obiekt na tle innych, to wyjątkowa jakość wyróżniona znakiem jakości "Triple Gold". Kompleks spełnia oczekiwania tych najbardziej wymagających, dzięki czemu stał się miejscem realizacji planów treningowych największych sław narciarskiego świata, w tym Teda Ligety i Marcela Hirschera. Reiteralm oferuje świetnie przygotowane szerokie i długie trasy narciarskie, które spełnią wymagania bardziej zaawansowanych narciarzy. Tutaj trzeba mieć dobrą formę i mocne uda. Po całym dniu szusowania warto skorzystać z oferty klimatycznych domków wypoczynkowych i delektować się przysmakami lokalnej kuchni.

Położenie

Centralnym punktem całego kompleksu jest miasto Schladming w środkowej Austrii, w kraju związkowym Styria. Trasy położone są na stokach szczytów Hauser Kaibling (2015 m.n.p.m.), Planai (1906 m.n.p.m.), Hochwurzen (1850 m.n.p.m.), Reiteralm (1860 m.n.p.m.).

Dojazd

Do Schladming można dojechać autostradą A10, która łączy Villach i Salzburg, lub nieco dalszą trasą z Linzu. Jadąc z Salzburga należy skręcić w lewo na trasę numer 320. Kierując się od Linzu trasą A9 odbijamy w mieście Liezen w prawo na drogę 320. Schladming znajduje się niecałe 300 km od Wiednia i około 600 km od polskiej granicy - to około 6 godzin jazdy samochodem.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.schladming-dachstein.at/pl/obsluga/przyjazd

Parking

Zespół nowoczesnych i obszernych parkingów pod każdym z ośrodków gwarantuje miejsce dla każdego turysty.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 +43 / 3687 / 22042555

http://www.4berge.at/

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)