0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 600 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 600 km
312 km
(52%)
Łatwy
216 km
(36%)
Średni
72 km
(12%)
Trudny

Informacje

Les 3 Vallées to ogromny obszar znajdujący się w Parku Narodowym Vanoise w Sabaudii, we Francji, który łączy ze sobą doliny Courchevel, Méribel, Vallée des Belleville, Saint Martin de Belleville, Les Menuires oraz Val Thorens, tworząc jeden z największych połączonych obszarów narciarskich na świecie. W jego skład wchodzi aż 8 ośrodków narciarskich, oferujących łącznie ponad 600 km tras zjazdowych, po których narciarze mogą poruszać się bez konieczności zdejmowania nart!

Z tego powodu warto kontrolować czas otwarcia wyciągów, ponieważ pomiędzy dolinami nie kursuje żaden autobus i z łatwością możemy zostać na dole, bez możliwości powrotu do hotelu.

Wyciągi narciarskie

163 wyciągi, w tym m.in. 38 gondoli i kolei kabinowych, 62 krzesełka i 2 koleje linowo-torowe o łącznej przepustowości 247 605 osób na godzinę.

Dodatkowo dzieci i początkujący mają do dyspozycji aż 20 wyciągów taśmowych, co zwiększa podstawową przepustowość do 260 tysięcy.

Trasy narciarskie

335 tras (w tym 33 czarnych, 119 czerwonych, 135 niebieskich i 48 zielonych) o łącznej długości ponad 600 km!

Łatwe: 312 km (52 %)
Średnio-trudne: 216 km (36 %)
Trudne: 72 km (12 %)

+ aż 120 km tras biegowych oraz wiele nieprzygotowanych terenów poza trasami, które pokocha każdy miłośnik freeride'u.

48 % powierzchni stoków objętych jest systemem sztucznego naśnieżania, który składa się z 2 126 armatek śnieżnych.

Najdłuższa trasa: "Cime de Caron - Les Menuires". Jej długość to 12 km. Podczas jazdy pokonujemy przewyższenie 1 300 metrów.

Położenie

Obszar leży w Parku Narodowym Vanoise w Sabaudii, we Francji, a trasy rozciągają się na wysokościach od 1 100 do 3 230 metrów n.p.m., co daje różnicę wysokości 2 620 metrów. Dzięki temu mamy do wyboru bardzo zróżnicowane stoki. Jednego dnia jeździmy zarówno po alpejskich, wysokogórskich terenach między skałami, jak i na niżej położonych trasach w środku lasu.

Infrastruktura

Do atrakcji na stokach należą liczne trasy z pomiarami czasu oraz prędkości, stałe slalomy, oświetlone stoki do jazdy nocnej, profesjonalne snowparki, strefy dla dzieci i początkujących z wieloma urozmaiceniami,

Zaplecze narciarskie tworzą: ponad 20 wypożyczalni i serwisów sprzętu zimowego, ponad 20 szkółek narciarsko-snowboardowych, bary, chaty narciarskie i restauracje, w tym nawet kilka z gwiazdkami Michelina.

Dojazd

Miasteczka na obszarze Les 3 Vallées są dość łatwo dostępne. Orelle dzieli tylko kilka minut jazdy samochodem od najbliższego zjazdu z autostrady A43 (L'Autoroute de la Maurienne). Aby dojechać do terenów Courchevel, Méribel Les Menuires/Val Thorens, musimy jechać autostradą de la Maurienne aż do Albertville, a następnie wybrać autostradę w kierunku Tarentaise i Moutiers. Stamtąd wspinamy się krętą, górską drogą na wysokość 1 800 metrów n.p.m.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówki o innych środkach transportu znajdziesz tutaj: http://www.les3vallees.com/en/access-map/

Parking

Na terenie Les 3 Vallées znajdziemy kilkanaście parkingów, tym kilka parkingów garażowych - niektóre z nich są bezpłatne.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)