Skocz do zawartościDybek

Rejestracja: 29 wrz 2018
Poza forum Ostatnio: 22 cze 2019
-----

Moje tematy

Żywotność pilników

05 listopad 2018 - 14:40

Cześć. Kompletuję sprzęt do serwisu i mam do was takie oto pytanie. Na ile ostrzeń w "domowych warunkach" wystarczają wam pilniki diamentowe i chromowe? Pytam bo nie wiem czy zamawiać większą ilość.


Dobór wkładki - korygująca

04 październik 2018 - 23:10

Witam. Całkiem niedawno założyłem temat o butach. Teraz chciałbym zapytać o wkładkę. Chcę zrobić sobie wkładkę termoformowalną. Z uwagi na płaskostopie (cały czas leczę, z postępami) znalazłem firmę z Warszawy, która robi wkładki ortopedyczne do butów narciarskich. Czy ktoś z niej korzystał i może się wypowiedzieć? Czy jest to dobra alternatywa? czy tylko SIDAS i nic więcej. Opis procedury zrobienia u nich wkładki jest zachęcający.
Podaję link do strony
https://formthotics....ch-formthotics/
Pozdrawiam serdecznie

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


Dobór buta narciarskiego

29 wrzesień 2018 - 21:16

Część. Jestem nowy więc się przedstawię. Jestem Damian. Piszę do Was z prośbą o poradę. Zanim jednak do tego przejdziemy nakreślę parę spraw.
Jestem młodym sprawnym człowiekiem po AWF. Na nartach jeżdżę od niedawna (pierwszy raz na obozie AWF 7-8 lat temu). Instruktor uczący powiedział że mam do tego powołanie i żebym zrobił sobie instruktora. Podszkolilem się i tak też zrobiłem. Ekspertem nie jestem jednak do nauki dzieci wystarczę.
W poprzednim sezonie kupiłem narty Volkl Race Tiger. Wybierając kierowałem się takim tokiem myślenia - kupię wymagającą nartę i nauczę się na niej jeździć. Dodam że lubię jeździć agresywnie, mocne zakrawedziowanie z szybkim przejściem.
Jadąc na stok jestem nastawiony na stałe podnoszenie umiejętności. Katuję ćwiczenia, nagrywam filmy, analizuję błędy itd. Pół dnia ćwiczę, pół bawię się jazdą.
Teraz takie oto pytanie. Chciałbym kupić buty sztywne, flex 120-130 (bardzij 130). Precyzując pytanie. Wiem że takie buty nie wybaczają błędów. Wiem też że moje umiejętności pozostawiają do życzenia. Czy dobrze jest kupić buty nie na swoje umiejętności by nauczyć się na nich jeździć i wtedy czerpać przyjemność z jazdy? Czy szarpiąc się na takie wyzwanie nie popełniam dużego błędu? Kasa i model buta nie gra roli, buty muszą być na lata.
Czy ktoś może z was jest w stanie coś powiedzieć na temat Dalbello Pantera 120-130, Atomic Hawx ultra 130 ? Dziękuję serdecznie za odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie. Damian