Skocz do zawartościDybek

Rejestracja: 29 wrz 2018
Poza forum Ostatnio: 22 cze 2019
-----

#593209 Dobór buta narciarskiego

Napisane przez Dybek w 30 wrzesień 2018 - 14:35

Dziękuję serdecznie. Decyzja podjęta :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
#593194 Dobór buta narciarskiego

Napisane przez Dybek w 29 wrzesień 2018 - 21:16

Część. Jestem nowy więc się przedstawię. Jestem Damian. Piszę do Was z prośbą o poradę. Zanim jednak do tego przejdziemy nakreślę parę spraw.
Jestem młodym sprawnym człowiekiem po AWF. Na nartach jeżdżę od niedawna (pierwszy raz na obozie AWF 7-8 lat temu). Instruktor uczący powiedział że mam do tego powołanie i żebym zrobił sobie instruktora. Podszkolilem się i tak też zrobiłem. Ekspertem nie jestem jednak do nauki dzieci wystarczę.
W poprzednim sezonie kupiłem narty Volkl Race Tiger. Wybierając kierowałem się takim tokiem myślenia - kupię wymagającą nartę i nauczę się na niej jeździć. Dodam że lubię jeździć agresywnie, mocne zakrawedziowanie z szybkim przejściem.
Jadąc na stok jestem nastawiony na stałe podnoszenie umiejętności. Katuję ćwiczenia, nagrywam filmy, analizuję błędy itd. Pół dnia ćwiczę, pół bawię się jazdą.
Teraz takie oto pytanie. Chciałbym kupić buty sztywne, flex 120-130 (bardzij 130). Precyzując pytanie. Wiem że takie buty nie wybaczają błędów. Wiem też że moje umiejętności pozostawiają do życzenia. Czy dobrze jest kupić buty nie na swoje umiejętności by nauczyć się na nich jeździć i wtedy czerpać przyjemność z jazdy? Czy szarpiąc się na takie wyzwanie nie popełniam dużego błędu? Kasa i model buta nie gra roli, buty muszą być na lata.
Czy ktoś może z was jest w stanie coś powiedzieć na temat Dalbello Pantera 120-130, Atomic Hawx ultra 130 ? Dziękuję serdecznie za odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie. Damian