Skocz do zawartościkordiankw

Rejestracja: 20 paź 2011
Poza forum Ostatnio: Informacja prywatna
-----

#624600 Słotwiny

Napisane przez kordiankw w wczoraj, 19:01

Narzekano na okaleczenie Skrzycznego nową trasą.... wg mnie to mały pikuś przy tym cudactwie....

https://wiezawidokow...-wiezy/galeria/

Mam nadzieję, że na Skolnitach własciciel (ten sam) nie postawi czegoś podobnego. Widok na Hotel Gołębiewski wystarczy..... ;-(

Trasa ze Zbójnickiej Kopy to jeszcze pikus :)

W Szczyrku odkryto nowy, nieznany zamek!

Historycy sztuki nie mogą ustalić w jakim stylu wzniesiono tą budowlę:
Dołączona grafika
  • moruniek podziękował za tę wiadomość


#624551 Trochę HUMORU

Napisane przez kordiankw w 21 wrzesień 2019 - 06:49

87370668c50d3a51948c421429a6563f.jpg „Prawdziwa rodzina, to ksiądz i konkubina”


#624441 Rowerowe MTB - relacje

Napisane przez kordiankw w 19 wrzesień 2019 - 14:23

Czy te nowe trasy w Szczyrku to dla mtbk czy nart?

Na mapce widoczne są i jedne i drugie. W tym roku oddano dwie trasy mtbk z Hali Skrzyczenskiej, jedna niebieska do dolnej stacji Gondoli, druga czerwona do Soliska. Teraz doszła jeszcze jedna trasa mtbk niebieska ze Zbójnickiej Kopy do Hali Skrzyczenskiej.


#624429 Rowerowe MTB - relacje

Napisane przez kordiankw w 19 wrzesień 2019 - 07:54

W Szczyrku przybyła kolejna trasa:
Dołączona grafika
  • MarioJ podziękował za tę wiadomość


#624415 Szczyrk - Czyrna - Solisko

Napisane przez kordiankw w 18 wrzesień 2019 - 20:41

Odpowiedź Burmistrza Szczyrku na wyniki ankiety w sprawie budowy kompleksu odkrytych basenów. Basenów gmina budować nie planuje, ale w udzielonej odpowiedzi burmistrz przedstawia plany rozwiązań komunikacyjnych. Poniżej odpowiedź:

„🏊‍♀️🏊‍♂️📨Kompleks basenów w Szczyrku? - mamy odpowiedź Burmistrza 📣📢📣

Czy pamiętacie ankietę dotyczącą - budowy kompleksu odkrytych basenów w Szczyrku? - wypowiedziało się w niej prawie 500 osób, 94% będąc za taką inicjatywą.

Obiecaliśmy, że wyślemy w tej sprawie zapytanie do Burmistrza Miasto Szczyrk - wysłaliśmy, poniżej odpowiedź jaką otrzymaliśmy od Burmistrza.

W odpowiedzi na wiadomość e-mail w sprawie przeprowadzonej ankiety pośród mieszkańców Szczyrku odnośnie budowy przez Urząd Miejski w Szczyrku kompleksu basenów odkrytych w mieście Szczyrk informuję, że Gmina Szczyrk w najbliższym czasie nie planuje takiej inwestycji.
Jako Burmistrz Miasta Szczyrk wraz z podległym Urzędem czynimy ciągłe starania w celu wzbogacenia letniej oferty turystycznej Szczyrku między innymi poprzez wspieranie budowy lub budowę górskich ścieżek rowerowych, toru rowerowego typu PUMPTRACK (na obiekcie tras crossowo rowerowych przy ul. Sosnowej), placów zabaw, siłowni zewnętrznych, a także uporządkowania oznakowania i zagospodarowania pieszych szlaków turystycznych.
Jednocześnie, mając na uwadze działania podjęte przez wiele szczyrkowskich podmiotów polegające na rozbudowie swoich obiektów zachęcamy ich i namawiamy do budowy atrakcji wodnych w postaci basenów i kąpielisk przy swoich obiektach. W dniu dzisiejszym mogę podzielić się informacją, że jeden ze szczyrkowskich hoteli planuje w przyszłym roku rozpocząć znaczącą rozbudowę wraz z budową aquaparku.
Jako miasto, w chwili tak dynamicznego rozwoju oraz napływu turystów, na dzień dzisiejszy musimy zmierzyć się z wieloma poważnymi wyzwaniami inwestycyjnymi, szczególnie w zakresie poprawy rozwiązań komunikacyjnych w mieście, które będą decydować o następnych dziesięcioleciach aby zminimalizować uciążliwości funkcjonowania miasta, codziennego życia mieszkańców Szczyrku oraz przebywających w naszym mieście turystów. Moją uwagę również skupiam na poprawie podstawowej infrastruktury jaką są drogi, chodniki, oświetlenie czy mała architektura jak ławki, kosze na śmieci i inne której mam świadomość ciągle brakuje, a co wiążę się z przyjęciem wieloletniej strategii uporządkowania tego trudnego tematu i przeznaczenia na ten cel ogromnych nakładów finansowych.
W chwili obecnej mogę poinformować, że trwają prace nad priorytetowym dla naszego miasta przedsięwzięciem tj. pierwszym etapem budowy centrum przesiadkowego wraz z parkingiem na terenie byłego campingu Skalite. Miasto do tej pory pozyskało niezbędne grunty pod inwestycję, przeprowadziło szereg konsultacji ze specjalistami z branży organizacji ruchu drogowego oraz budowy tego typu obiektów, a także przygotowało niezbędną dokumentację tj. Program Funkcjonalno Użytkowy na potrzeby starania się o dotację ze środków zewnętrznych na opracowanie wielobranżowej dokumentacji budowlanej oraz samą budowę obiektu. Przy okazji realizacji tych prac, trwają również procedury zmierzające do zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego pod przyszłą budowę kolei gondolowej z centrum przesiadkowego w kierunku Skrzycznego.
Podsumowując, inwestycja w kompleks odkrytych basenów wiążę się z koniecznością pozyskania odpowiedniej wielkości gruntów, przeznaczeniem znacznych środków na budowę obiektów wraz z całym zapleczem oraz znacznymi kosztami bieżącego utrzymania, co przy sezonie letnim trwającym 3-4 miesiące (w zależności od kaprysów pogodowych) mogłoby wiązać się z brakiem dochodowości inwestycji przynosząc znaczące straty.
Mając na uwadze zdanie osób uczestniczących w ankiecie informuję, że przeprowadzam szereg rozmów i czynię nieustanne starania celem pozyskania prywatnego inwestora który mógłby zainwestować w kompleks basenów krytych i odkrytych na terenie naszego rozwijającego się miasta, wzbogacając ofertę letnią Szczyrku o tak potrzebne atrakcje wodne.”


#624360 Prośba o osobiste doświadczenia i ocenę szkół/przedszkoli narciarskich.

Napisane przez kordiankw w 17 wrzesień 2019 - 20:48

Dołączona grafika
Dołączona grafika


#624358 Prośba o osobiste doświadczenia i ocenę szkół/przedszkoli narciarskich.

Napisane przez kordiankw w 17 wrzesień 2019 - 20:26

Spróbuj tutaj, wersja budżetowa, tylko pokoje 3 i 4 osobowe: 0faf6002059cde6580706369e6009d95.jpg092fcc4eaf94682c4ae57a04a09b2393.jpg531b7e639308383b1238db4abfae599d.jpg Za to świetne miejsce, do COS jakieś 200 metrów.


#624083 Kadencja na rowerze

Napisane przez kordiankw w 11 wrzesień 2019 - 17:55

Opony dotarły, pierwsze wrażenie to trochę tandetne, wymiana w dwóch kołach zajęła mi około pół godziny. Po założeniu na koła nie różnią się od tradycyjnych.
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dziś jazda testowa rekreacyjna z żona. Koła są twarde, ale ja pompuję do tradycyjnych kół 10-11 atmosfer, więc w moim przypadku komfort porównywalny z tradycyjnymi, dla kogoś kto pompuje mniej powietrza do kół może mieć wrażenie, że jedzie wozem drabiniastym. Jazda po nawierzchni jak na fotce bezproblemowa:Dołączona grafikaDołączona grafika
Mało komfortowa jazda po kostce brukowej,ale przy tradycyjnych oponach jazda po takiej nawierzchni też nie należy do przyjemności. Kupiłem opony o najmniejszym profilu, to opony typu slick bez bieżnika. Na suchej nawierzchni trzymają bardzo dobrze, obawiam się, ze po deszczu mogą się ślizgać.Dołączona grafika
  • moruniek podziękował za tę wiadomość


#623841 Trochę HUMORU

Napisane przez kordiankw w 06 wrzesień 2019 - 20:06

Też tak macie?
Dołączona grafika


#623767 Muldy czy garby?

Napisane przez kordiankw w 05 wrzesień 2019 - 17:44

https://www.youtube....2&v=ul03vt1nEl0
#623722 dramat:(

Napisane przez kordiankw w 04 wrzesień 2019 - 15:33

co do mody I stroju nie zmienie zdania - chcociaz zawsze wybijajace sie osobniki zaklamuja troche ogolne obraz.

a co do mody : Polacy zawsze dopniej przywiazywali duza wage: zawsze , jak cos weszlo na rynek, stawalo sie obiektem porzadania. ma to tez dobre strony, bo zadna gruba Polka nie ubierze sie w spandex'y, ktore uwypuklaja tluszcz...

To, że Polki przywiązują duża wagę do ubioru to zaleta nie wada. Nie zauważyłem, by w Warszawie jakaś kobieta szła do Coffehaven po kawę ubrana w szlafrok, czy samą pidżame i w papilotach na głowie. Na Manhattanie widok dość częsty.
  • MarioJ podziękował za tę wiadomość


#623716 dramat:(

Napisane przez kordiankw w 04 wrzesień 2019 - 14:18

Sprawa ubioru I napinania sie "w temcie stroju": BARDZO charakterystyczna w kraju nad Wisla......


jak zawsze : lepiej kupic dobre ciuchy I biegac, niz ich nie miec I sidziec przed TV

Kuba w kraju nad Wisła jesteś raz na kilka lat jak sam napisałeś, więc twoje możliwości obserwacji zachowania rodaków mogą być ograniczone.
Jesteś pewien, że sprawa ubioru i napinania się w temacie stroju jest charakterystyczna dla Polaków? Bo z moich obserwacji wynika coś zupełnie innego. To, że jakiś pozer chce szpanować nowym markowym ciuchem, nie oznacza jeszcze, że większość Polaków to szpanerzy.
Większość rodaków niestety ciągle zaopatruje się w tanich dyskontach a nie w Spyder czy Bogner, bo tylko na takie sklepy ich stać.Musiałbyś być w Lidl, gdy rzucą ciuchy czy torebki w promocyjnej cenie, żeby zobaczyć gdzie zaopatruje się większość Polaków.
Nie oceniaj nas na podstawie paru wpisów na Skiforum, tym bardziej, że również duża wagę przywiązujesz do jakości produktu.


#623444 Kadencja na rowerze

Napisane przez kordiankw w 01 wrzesień 2019 - 19:20

To nie mój. Mój wygląda tak jak na poniższej fotce. Karwieńskie Błota.

Też ładny, mojej żonie by się podobał :).
  • sstar podziękował za tę wiadomość


#623436 Hobby jakie kto ???

Napisane przez kordiankw w 01 wrzesień 2019 - 15:46

Efekt dwuminutowych zbiorów na działce :)
Dołączona grafika


#623431 Trochę HUMORU

Napisane przez kordiankw w 01 wrzesień 2019 - 10:20

Dołączona grafika